• Odjazdowy Bibliotekarz – zaproszenie na rajd

Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, czyli rajdzie rowerowym bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków książki i dwóch kółek.

Niezbędny sprawny rower i dobry humor!

• Nagrody Powiatu Wieruszowskiego dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy w 2016 roku. Zgłoś swojego kandydata!

Zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu Wieruszowskiego NR XXXV/156/13 z dnia 30 października 2013r. w sprawie nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej kandydatury do nagród za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej w 2016r. należy zgłosić do dnia 31 maja 2017r.

Wniosek  kandydatury powinien zawierać:

Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy realizację projektu, który ma na celu profesjonalizację organizacji pozarządowych realizujących swoje działania na terenie powiatu wieruszowskiego. Realizatorem projektu na podstawie zawartego porozumienia jest: Powiat Wieruszowski, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS oraz Stowarzyszenie Integracyjne Klub Otwartych Serc w Wieruszowie .

W ramach projektu realizowane będą spotkania tematyczno-informacyjne oraz comiesięczne konsultacje specjalistyczne dla poszczególnych organizacji.

Tematyka ww. konsultacji będzie dostosowana do indywidualnych potrzeb stowarzyszeń. Spotkania informacyjne odbywać się będą w sali konferencyjnej (sala 27, I piętro) Starostwa Powiatowego w Wieruszowie. Konsultacje natomiast będą miały miejsce  w siedzibie Stowarzyszenia Integracyjnego Klub Otwartych Serc przy ul. Sportowej 7 w Wieruszowie.

Zgłoszenia dotyczące udziału w spotkaniach informacyjnych należy kierować pod nr. telefonu 62 78 13 378 lub na adres e-mail: nkarsznia@powiat-wieruszowski.pl.

Kontakt w sprawie indywidualnych konsultacji (z uwzględnieniem tematu oraz terminu) – Stowarzyszenie Integracyjne Klub Otwartych Serc pod nr. telefonu 62 78 41 331 lub 501 748 202.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na pierwsze spotkanie, które odbędzie się dnia 22 marca 2017r. o godzinie 15 30   w sali sesyjnej (sala 27, I piętro) Starostwa Powiatowego w Wieruszowie. Tematem spotkania, które poprowadzi Pani Katarzyna Książkiewicz będzie: „Sprawozdawczość organizacji pozarządowych – obowiązki związane z zamknięciem roku”.

Zadanie realizowane w ramach projektu „OWES – rozwój ekonomii społecznej”.