„Sprzątanie świata – Polska 2017”

Już po raz 24 w dniach 15 – 17 września 2017 roku zorganizowana zostanie, mająca bogate tradycje i dobrze już znana w naszym kraju, akcja „Sprzątanie świata – Polska 2017”. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Nie ma śmieci – są surowce!”.
Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Akcja jest wielką edukacją społeczną przyczyniającą się do wzrostu czystości i porządku w wielu wsiach i miastach. Jest inspiracją do podejmowania wielu działań lokalnych. Gminy likwidują „dzikie wysypiska śmieci”, egzekwują wywóz i segregację odpadów, likwidując tym samym częściowo skutki złego zwyczaju wywożenia wszelkich odpadów na tereny leśne.
Udział w akcji „Sprzątanie świata - ...” bywa niejednokrotnie pierwszym krokiem uczestnika na drodze do przyjaznego ziemi stylu życia.
Starostwo Powiatowe w Wieruszowie apeluje o aktywne włączenie się w tegoroczną edycję wszystkich mieszkańców powiatu, którzy mogliby posprzątać nie tylko swoje posesje, lecz również tereny do nich przyległe.
Istnieje możliwość uzyskania worków i rękawic w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie lub w urzędach gmin z terenu powiatu, po uprzednim zgłoszeniu zapotrzebowania. Zgromadzone odpady wystawione w dostępnych miejscach zostaną zebrane i wywiezione.
Dla szkół i instytucji uczestniczących w tegorocznej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2017”, które w terminie do dnia 30 września 2017 roku przekażą sprawozdania z przeprowadzonej akcji, przewidziane są nagrody książkowe.
A zatem wszyscy, którym drogie jest dobro środowiska, którzy są miłośnikami leśnych siedlisk i mają doświadczenie w organizowaniu tego rodzaju akcji, włączcie się do tegorocznej akcji!