Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Możliwe dotacje z zakresu termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii

   Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi za pośrednictwem Programu priorytetowego dla osób fizycznych - dotacje na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych przeznaczonych na realizację zadań dotyczących termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii w latach 2018- 2019, udziela 40%, 50% oraz 60% dotacji w formie częściowej spłaty kapitału kredytu na określone zadania.

   Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Funduszu w dniu 22 marca 2018r. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie, sala 27, godzina 10:00.

    

  • XLIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

    OK-BR.0002.3.2018

   Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r. poz. 1868 ze zm.), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 28 marca 2018r. (środa) o godz. 1300 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się:

    XLIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Aktualności

RSS
 • Spotkania wigilijne w gminie Łubnice

  Coroczne spotkanie wigilijne zorganizowane przez Stowarzyszenie Gospodyń ,,Wójcin nad Prosną’’ odbyło się 15 grudnia br. w Centrum Kultury Wsi Wójcin - Andrzejów.

  17 grudnia br. odbyło się natomiast spotkanie wigilijne w Łubnicach.

 • Mikołajkowe odwiedziny podopiecznych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych

  6 grudnia br. starosta wieruszowski Andrzej Szymanek wraz z kierownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wieruszowie Elżbietą Ochocką odwiedzili swoich podopiecznych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego.

  Następnego dnia, starosta wraz z kierownikiem PCPR wzięli udział w świątecznym spotkaniu 12. Rodzinnych Domów Dziecka Happy Kids, które odbyło się w Sali Konferencyjnej Stadionu Miejskiego w Łodzi.

 • Powiat sporządza Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego

  Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego tworzony jest w celu uzyskania kompletnej, aktualnej i dokładnej bazy danych przedsiębiorców transportu drogowego, prowadzonej w formie elektronicznej.

 • Wigilijne spotkanie u diabetyków

  Coroczne spotkanie opłatkowe diabetyków z terenu powiatu wieruszowskiego odbyło się w miniony wtorek, tj. 12 grudnia br. w Wieruszowie. Uczestniczył w nim starosta wieruszowski Andrzej Szymanek, który złożył członkom Miejsko-Powiatowego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków najlepsze świąteczne życzenia.

 • To już XXII Edycja Konkursu „Twórczość – Terapia – Sukces”

  14 grudnia br. odbył się finał XXII Edycji Konkursu „Twórczość – Terapia – Sukces”.

 • Uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Rolniczych ruszyli z pomocą!

  „Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi”

  – Jan Paweł II

 • Liceum Ogólnokształcące jest EKO! Realizator projektu edukacji ekologicznej

  Liceum Ogólnokształcące w Wieruszowie rozpoczęło 10 grudnia br. wielomiesięczną realizację programu edukacji ekologicznej. W roku szkolnym 2017/18 (grudzień-czerwiec) w placówce oświatowej Powiatu Wieruszowskiego będzie realizowany program edukacji ekologicznej na temat zagrożeń związanych z emisją pyłów i szkodliwych gazów dla lokalnego środowiska wraz ze sposobami ich rozwiązywania oraz ich ewentualnego wpływu na wszystkie aspekty środowiskowe.

 • Kolejny nauczyciel Powiatu otrzymał awans!

  Nauczycielka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie – Karolina Zaleśna, po wcześniejszym zdaniu egzaminu przed Komisją Egzaminacyjną, otrzymała z rąk starosty wieruszowskiego Andrzeja Szymanka akt mianowania.

Script logo StudioStrona.pl