• Granty sołeckie dla gmin powiatu wieruszowskiego

W dniu 10 lipca 2017r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wieruszowie  odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie w ramach grantów sołeckich.

Z terenu powiatu wieruszowskiego, pomoc finansową z budżetu Województwa Łódzkiego na rok 2017 w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich, otrzymały cztery gminy:

• Wizyta delegacji partnerskiej szkoły z Ukrainy

Jubileusz 5-lecia współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie a Pnidnieprowską Szkołą Ogólnokształcącą stał się okazją do spotkania starosty wieruszowskiego Andrzeja Szymanka z przedstawicielami tych placówek oświatowych.

• Konkurs Fotograficzny ,,Ekologiczna wędrówka z Kolorami. Na szlaku bioróżnorodności regionu łódzkiego’’

Filharmonia Łódzka ogłasza Wojewódzki Konkurs Fotograficzny ,,Ekologiczna wędrówka z Kolorami. Na szlaku bioróżnorodności regionu łódzkiego’’.

• V Turniej Siatkówki Plażowej

Termin: 30 lipca 2017 r.
    Miejsce: boisko sportowe w Lubczynie

• Uwaga! Sezon na kleszcza rozpoczęty!

Wybierasz się do lasu, parku lub na łakę? Uważaj, by nie upolował cię kleszcz! Pokąsania przez tego pajęczaka są bardzo niebezpieczne, gdyż mogą spowodować poważne dolegliwości zdrowotne.

• Bezpieczne wakacje - jak bezpiecznie spędzić czas wolny od nauki?

Wakacje to czas relaksu od szkolnej ławki, to chwile radości i beztroski. Chcemy, żeby wyczekiwane dwa letnie miesiące były beztroskim i dobrze spędzonym czasem pełnym niezapomnianych wrażeń oraz wielu fantastycznych przygód. Pamiętajmy, aby rozważnie korzystać ze wszystkich przyjemności, jakich dostarczają wakacje!

• Znajdź stypendium lub konkurs dla siebie!

Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przypomina o funkcjonowaniu serwisu zawierającego bazę aktualnych ofert stypendialnych oraz konkursów naukowych i artystycznych - http://www.mojestypendium.pl .

• III Memoriał im. Marka Malika

Odbyła się trzecia edycja Memoriału im. Marka Malika MTB XCO. W zawodach udział brali zawodnicy z wielu klubów kolarskich, również zza granicy. Impreza odbyła się 25 czerwca 2017r. na terenie lasu w Pieczyskach.