• Kolejne szkoły w akcji ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’

W ramach akcji ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’ wspólnie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wieruszowie gościliśmy tym razem w szkołach gminy Łubnice.

• UWAGA silny wiatr

W związku z wydanym ostrzeżeniami meteorologicznymi nr 55 przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozującym wystąpienie na terenie województwa Łódzkiego w dniu dzisiejszym w godzinach od 17:00-24:00 silnego wiatru o średniej prędkości ok. 50 km/h oraz porywach nawet do 130 km/h prosimy o przygotowanie się na czasowe ograniczenia w dostawie energii elektrycznej, zabezpieczenie mienia, które w wyniku działania żywiołu mogłoby zostać zniszczone, porwane przez wiatr, i mogłoby stwarzać wtórne niebezpieczeństwo.

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza nabór kandydatów na członków komisji konkursowej do opiniowania ofert na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu wieruszowskiego w 2018r.
    Szczegółowe informacje znajdują się w uchwale Nr 354/2017 Zarządu Powiatu Wieruszowskiego z dnia 4 października 2017 r. w sprawie ogłoszenia naboru kandydatów na członków komisji konkursowej

• Budżet Obywatelski Samorządu Województwa Łódzkiego – Nie bądź obojętny! Zagłosuj!

Budżet Obywatelski Samorządu Województwa Łódzkiego 2018 to przedsięwzięcie, którego celem jest włączenie mieszkańców województwa łódzkiego do decydowania o przeznaczeniu części budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego na wybrane przez nich zadania.  Z inicjatywy „Między Prosną a Wartą” – LGD została zgłoszona do realizacji propozycja zadania p.t.: ”Cudze chwalicie, swojego nie znacie”.

Zadanie jest skierowane do 360 uczniów gimnazjów z gmin: Bolesławiec, Czastary, Galewice, Lututów, Łubnice, Sokolniki, Wieruszów, Klonowa. Kwalifikację uczestników przeprowadzą szkoły według własnych kryteriów. Planuje się udział 45 osób z każdej gminy.

• PUNKT PORAD I KONSULTACJI

Punkt porad i konsultacji psychologicznych, pedagogicznych, logopedycznych dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli z terenu powiatu wieruszowskiego.
    - bezpłatnie
    - bez wcześniejszego umawiania
    - jeśli chcesz możesz pozostać anonimowy
    - KAŻDY PIERWSZY PONIEDZIAŁEK MIESIĄCA OD 12:00 DO 17:00

Serdecznie zapraszamy!
    Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
    ul. Waryńskiego 14
    98-400 Wieruszów

• Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wieruszowie ogłasza nabór na zajęcia Socjoterapii

Warunkiem przeprowadzenia zajęć jest zebranie odpowiednio liczebnej grupy.
    Chętnych prosimy o kontakt z sekretariatem poradni:
    ul. Waryńskiego 14
    98-400 Wieruszów
    Sekretariat czynny:
    od poniedziałku do piątku

• XXXVI Sesja Rady powiatu Wieruszowskiego

Podczas obrad sesji podjęto uchwały:

- w sprawie zmian budżetu powiatu na 2017r.,

-  w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2017-2014r.,

- w sprawie emisji obligacji,

- w sprawie zatwierdzenia projektu „Centrum Usług Społecznych w powiecie wieruszowskim”,

- w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych oraz warunków i zasad korzystania z nich.

• Zmiana wykazu placówek realizujących nocną i świąteczną opiekę zdrowotną

W załączniku informacja Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.