• Cukrzyca – choroba interdyscyplinarna

W miniony piątek, tj. 8 września br. z inicjatywy Oddziału Miejsko – Powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Wieruszowie przy współpracy Powiatu Wieruszowskiego została przeprowadzona prelekcja dla osób dotkniętych cukrzycą.

• Mieszkańcy powiatu wieruszowskiego zbadali poziom cukru we krwi

11 września br. w świetlicy Oddziału Miejsko – Powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Wieruszowie 97. mieszkańców powiatu wieruszowskiego poddało się badaniu poziomu cukru w organizmie.

• Chcesz otworzyć żłobek lub klub dziecięcy?

Instytucja Zarządzająca RPO WŁ prowadzi nabór na projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej X Adaptacyjność pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Działanie X.1 Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3.

• Stypendia są dla każdego!

Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego informuje o funkcjonowaniu największego ogólnopolskiego serwisu o stypendiach i konkursach – www.mojestypendium.pl (możliwość pozyskania bezpłatnych materiałów promocyjnych - ulotki, plakaty).

• „Sprzątanie świata – Polska 2017”

Już po raz 24 w dniach 15 – 17 września 2017 roku zorganizowana zostanie, mająca bogate tradycje i dobrze już znana w naszym kraju, akcja „Sprzątanie świata – Polska 2017”. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Nie ma śmieci – są surowce!”. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Akcja jest wielką edukacją społeczną przyczyniającą się do wzrostu czystości i porządku w wielu wsiach i miastach. Jest inspiracją do podejmowania wielu działań lokalnych. Gminy likwidują „dzikie wysypiska śmieci”, egzekwują wywóz i segregację odpadów, likwidując tym samym częściowo skutki złego zwyczaju wywożenia wszelkich odpadów na tereny leśne.

• ,,Złota Grusza’’ – konkurs na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne

Jednostka Regionalna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Łódzkiego przedłużyła termin składania zgłoszeń w kolejnej edycji Wojewódzkiego konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne "Złota Grusza".

• Bezpłatne badania poziomu cukru we krwi

Zapraszamy mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego na bezpłatne badania poziomu cukru we krwi.

Termin: 11 września 2017 r. (poniedziałek) w godzinach: 8.00 - 10.00, Wieruszów, przy ul. Warszawskiej (sala katechetyczna przy Kościele św. Stanisława).

• Narodowe Czytanie ,,Wesela’’

2 września br., w ramach 6. edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” w wielu miastach Polski rozbrzmiewały fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Wspólnego i głośnego czytania nie zabrakło również w Wieruszowie, gdzie o 17.00 z wieruszowskiego rynku ruszył korowód weselny na czele z Panem Młodym i Panią Młodą. Wśród gości weselnych byli wieruszowscy bibliotekarze, samorządowcy, przedstawiciele instytucji, szkół, uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy powiatu wieruszowskiego.