Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Możliwe dotacje z zakresu termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii

   Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi za pośrednictwem Programu priorytetowego dla osób fizycznych - dotacje na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych przeznaczonych na realizację zadań dotyczących termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii w latach 2018- 2019, udziela 40%, 50% oraz 60% dotacji w formie częściowej spłaty kapitału kredytu na określone zadania.

   Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Funduszu w dniu 22 marca 2018r. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie, sala 27, godzina 10:00.

    

  • XLIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

    OK-BR.0002.3.2018

   Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r. poz. 1868 ze zm.), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 28 marca 2018r. (środa) o godz. 1300 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się:

    XLIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Aktualności

RSS
 • I Ty możesz zostać rodziną zastępczą dla dzieci, które marzą, by dorastać w rodzinie!

  Każde dziecko ma prawo wychowywać się w kochającym, bezpiecznym domu. Jeśli jednak rodzice nie mogą zagwarantować mu odpowiedniej opieki, czasami musi interweniować państwo. Wówczas dziecku zapewnia się czasowo opiekę i wychowanie poza rodziną. Właśnie wtedy dzieci potrzebują rodziny zastępczej. Potrzebni są ludzie, którzy są gotowi podjąć się tego zadania. Dzieciństwo trwa krótko, dziecko nie może czekać. Pomóżmy stworzyć im normalne dzieciństwo.

 • XVI Ogólnokrajowy Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2018"

  Od 2003 r. Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy. W 2018 roku jednym z organizatorów jest również Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. XVI Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

 • Afrykański Pomór Świń - realne zagrożenia dla gospodarki

  Starosta Wieruszowski
  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sieradzu
  Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego
  Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Sieradzu
  Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach Oddział Kościerzyn

  zapraszają

  na konferencję nt. Afrykański Pomór Świń - realne zagrożenie dla gospodarki, która odbędzie się dnia  13 lutego 2018r. o godz 10.00 w Centrum Kultury Wsi Łubnice (ul. Gen. Sikorskiego 98)

 • ZAWIADOMIENIE O WSZCZĘCIU POSTĘPOWANIA o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym.

 • Nagroda Gospodarcza Wojewody Łódzkiego

  Uprzejmie informujemy, że Wojewoda Łódzki, Pan Zbigniew Rau ogłosił XV edycję Konkursu Nagroda Gospodarcza Wojewody Łódzkiego. Zgłaszanie kandydatów do Konkursu może następować w następujących kategoriach:

  - Ład organizacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu,

  - Mikro i małe przedsiębiorstwo,

  - Gospodarstwo rolne,

  - Innowacyjność.

 • Studniówkowy czas

  W szkołach ponadgimnazjalnych na terenie powiatu wieruszowskiego nadszedł czas zabawy. Na sto dni przed maturą, 20 stycznia 2018r. młodzież Zespołu Szkół Rolniczych im. W. Baranowskiego w Lututowie, a 27 stycznia 2018r. uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica bawili się na uroczystych Studniówkach

 • XLI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego - informacje

  W dniu 31 stycznia 2018r. odbyła się XLI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której Radni podjęli uchwały:

  - w sprawie zmian budżetu powiatu na 2018r.;

  -  w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2018-2026r.;

   - w sprawie powierzenia Gminie Bolesławiec zadania własnego Powiatu Wieruszowskiego.

 • Zmiana dowodzenia w PSP

  31 stycznia 2018 /. r przechodzący na emeryturę dotychczasowy Komendant Powiatowy PSP w Wieruszowie st. bryg. Waldemar Kopacki przekazał dowództwo nad Komendą bryg. Grzegorzowi Miśkowi.
  Bryg. Grzegorz Misiek do chwili powołania nowego komendanta będzie pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Wieruszowie.
  W wydarzeniu udział wzięli starosta wieruszowski Andrzej Szymanek, Burmistrz Wieruszowa i wójtowie gmin z terenu powiatowego w Wieruszowie, przedstawiciel Wojewódzkiej Komendy PSP w Łodzi oraz funkcjonariusze PSP w Wieruszowie.
  Starosta wieruszowski w gorących słowach , z uznaniem podziękował st. bryg Waldemarowi Kopackiemu za długoletnią, rzetelną pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

  St. bryg. Waldemar Kopacki Komendantem Powiatowym PSP w Wieruszowie był nieprzerwanie od chwili jej utworzenia tj. od 1 grudnia 1998r. do 31 stycznia 2017r.

Script logo StudioStrona.pl