Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Możliwe dotacje z zakresu termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii

   Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi za pośrednictwem Programu priorytetowego dla osób fizycznych - dotacje na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych przeznaczonych na realizację zadań dotyczących termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii w latach 2018- 2019, udziela 40%, 50% oraz 60% dotacji w formie częściowej spłaty kapitału kredytu na określone zadania.

   Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Funduszu w dniu 22 marca 2018r. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie, sala 27, godzina 10:00.

    

  • XLIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

    OK-BR.0002.3.2018

   Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r. poz. 1868 ze zm.), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 28 marca 2018r. (środa) o godz. 1300 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się:

    XLIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Aktualności

RSS
 • „Kopernik” czwarty w województwie!

  26 stycznia b.r. w Łodzi odbył się Finał Wojewódzki Dziewcząt w Tenisie Stołowym. 

  Niezmiernie miło nam jest się pochwalić, że Patrycja Moska, Alicja Augustyniak i Weronika Kowalczyk z Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie zajęły w nim czwarte miejsce! 

 • Już niebawem wielkie święto w LO im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie- Urodziny Patrona Szkoły!

  W związku z tym, zachęcamy wszystkich licealistów, a także uczniów gimnazjów oraz siódmych klas szkoły podstawowej do udziału w kreatywnym konkursie fotograficznym!

  Poniżej przedstawiamy regulamin konkursu. Prace konkursowe należy nadesłać poprzez formularz dostępny na stronie szkoły pod tym adresem:http://www.lowier.eu

  Zapraszamy młodzież Powiatu Wieruszowskiego do udziału w konkursie fotograficznym „Przyrodnicze obrazy" - jest to konkurs fotograficzny na zdjęcie oraz hasło o tematyce ekologicznej.

 • Bądź z nami, bądź bezpieczny

  RSO czyli Regionalny System Ostrzegania umożliwia powiadamianie mieszkańców o istniejących zagrożeniach. Poprzez strony internetowych urzędów wojewódzkich, naziemną telewizję cyfrową, naziemny multipleks cyfrowy MUX-3 w programach regionalnych: w standardzie HbbTV, telegazetę, z wykorzystaniem napisów DVB, a także poprzez aplikacje na telefony komórkowe (smartfony). Dodatkowo rozpowszechniane są poradniki wskazujące sposób postępowania w niektórych sytuacjach kryzysowych.

 • Wystawa w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie

  „Poczytaj mi do poduszki” to temat wystawy, którą przez najbliższe dwa tygodnie będzie można oglądać w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie. Ekspozycja składa się  z kilkunastu ręcznie malowanych poduszek, wykonanych przez mieszkańców Domu Pomocy w Chróścinie Wsi. Wystawa powstała w ramach współpracy biblioteki z instytucjami powiatu wieruszowskiego pracującymi na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych, w ramach programu „Spotkania bez barier”.

   

 • Spotkanie Zespołu do spraw Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Powiatu Wieruszowskiego na lata 2018-2022

  Spotkanie Zespołu do spraw Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Powiatu Wieruszowskiego na lata 2018-2022 25 stycznia 2018r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu do spraw Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Powiatu Wieruszowskiego na lata 2018-2022. Powołany Zespół ma za zadanie opracować program z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców powiatu w zakresie zdrowia psychicznego.

 • W Komendzie Powiatowej Policji w Wieruszowie podsumowano miniony rok

  16 stycznia 2018 roku podczas odprawy rocznej w Komendzie Powiatowej Policji  w Wieruszowie podsumowano 2017 rok. W odprawie wzięli udział policjanci oraz zaproszeni goście, w tym przedstawiciele Powiatu Wieruszowskiego: Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw oraz sekretarz Powiatu Wieruszowskiego Stefan Pietras.

 • XLI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskieg

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r. poz. 1868), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 31 stycznia 2018r. (środa) o godz. 1400 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego
  w Wieruszowie odbędzie się:

  XLI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  Porządek obrad:

 • Kolorowo i na wesoło

  Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie Wsi swój czas wolny spędzają wspólnie, aktywnie i na wesoło podczas karnawału. Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie Wsi 47 w dniu 16.01.2018r. zaprezentowali swój występ pt. ,, Świat Bajek’’ z kolei uczestnicy kabaretu z Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie Wsi 50 w dniu 23.01.2018r. zaprezentowali swój występ pt. ,,Arabskie Disco’’.

Script logo StudioStrona.pl