• Nowy rok szkolny rozpoczęty!

4 września uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018, kończąc tym samym wakacyjny okres.

Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Powiatu Wieruszowskiego uczestniczyli w uroczystościach szkolnych.

• Powiat Wieruszowski na Mixerze Regionalnym

Tradycyjnie już Powiat Wieruszowski uczestniczył w corocznie organizowanym jarmarku województwa łódzkiego – Mixer Regionalny 2017. 14. edycja wydarzenia odbyła się w minioną sobotę (2 września br.), ponownie na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

• Sesja Rady Powiatu

W dniu 31 sierpnia 2017r. odbyła się XXXV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, na której gościli: Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień i Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi Mirosław Szychowski wraz z współpracownikami.
    Radni oraz przybyli na sesja mieszkańcy powiatu wieruszowskiego mieli możliwość zadawania pytań zaproszonym gościom. Głównie poruszana była kwestia poprawy bezpieczeństwa i remontów na drodze wojewódzkiej 450.
    Ponadto podczas obrad sesji podjęto uchwały:

• Przekażmy sobie znak pokoju

W dniu 1 września 2017 r. przed obeliskiem na polach Krajańskich odbyła się powiatowa uroczystość patriotyczna upamiętniająca 78 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W uroczystości udział wzięli: władze samorządowe powiatu wieruszowskiego, przedstawiciele samorządów gminnych, organizacje kombatanckie, młodzież, mieszkańcy okolicznych miejscowości, poczty sztandarowe, powiatowe i gminne jednostki organizacyjne, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Sieradzu. Została odprawiona msza święta w intencji poległych żołnierzy. Homilię wygłosił ks. dziekan Karol Galewski. Podkreślił znaczenie bohaterskiej walki w obronie Ojczyzny i to, że trzeba tą pamięć pielęgnować. Nawiązał też do obecnej sytuacji. Każdy powinien szanować drugiego człowieka, to jest przesłanie pokoju. Po wystąpieniu starosty wieruszowskiego odbył się apel poległych a następnie wszystkie delegacje złożyły symboliczne wiązanki kwiatów pod obeliskiem. Na zakończenie wszyscy obecni wysłuchali montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie.

• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie

W okresie od 01.07.2017 do 31.08.2017 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie
    będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7 00 do 15 00,             Wydział Komunikacji i Dróg 7.00 - 14.45

• Zaproszenie na powiatową uroczystość patriotyczną

SAMORZĄD POWIATU WIERUSZOWSKIEGO zaprasza Mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego na powiatową uroczystość patriotyczną w 78 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, która odbędzie się w dniu 1 września 2017 roku o godzinie 10.00 przed obeliskiem na polach Krajańskich.

• Diagnoza systemu obsługi przedsiębiorców w Powiecie Wieruszowskim

W ramach prac nad diagnozą systemu gospodarczego województwa łódzkiego w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie gościli przedstawiciele Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

• Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne Walichnowy 2017

Tegoroczne  Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne odbyły się na terenie gminy Sokolniki, w miejscowości Walichnowy. Uroczystość jest formą podziękowania za tegoroczne plony oraz trud rolniczej pracy.