• Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne Łubnice 2015

30 sierpnia br. roku w Łubnicach rolnicy z całego powiatu celebrowali święto plonów, dziękując za tegoroczne żniwa. Święto plonów tradycyjnie rozpoczęło się Mszą Świętą sprawowaną przez proboszcza Parafii Łubnice księdza kanonika Kazimierza Kłapkowskiego. Następnie korowód dożynkowy udał się na miejscowe boisko, gdzie nastąpiła cześć oficjalna dożynek. Zgodnie z tradycją starostowie dożynek Jolanta Skop i Tomasz Kaleta przekazali dorodne chleby, wypieczone z tegorocznych zbirów: staroście wieruszowskiemu Andrzejowi Szymankowi, wójtowi Gminy Łubnice Henrykowi Cioskowi oraz księdzu kanonikowi Kazimierzowi Kłapkowskiemu. Goście dożynkowi zostali poczęstowani podarowanymi chlebami. Gospodarze dożynek otrzymali również wieńce dożynkowe, po czym wspólnie z gośćmi obtańczyli wręczone wieńce

• Piknik zdrowotny w Łubnicach

30 sierpnia br. w ramach Dożynek Powiatowo-Gminno-Parafialnych w Łubnicach odbył się piknik zdrowotny w ramach projektu „Kompleksowy program zmniejszania zachorowalności na choroby związane ze stylem życia na obszarze powiatu wieruszowskiego”. Ciekawym punktem pikniku była konkurencja przeciągania liny, w której uczestniczyli nie tylko mieszkańcy powiatu, ale także włodarze i przedstawiciele mediów.

• Zwycięzcy XII edycji konkursu ,,Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego’’

W ramach obchodów uroczystości dożynkowych w Łubnicach ogłoszono zwycięzców w konkursie Nagroda Gospodarcza ,,Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”. Zwycięskie produkty za swą jakość, innowacyjność i inne walory stanowią wizytówkę powiatu wieruszowskiego. Zarząd Powiatu Wieruszowskiego Nagrodę Gospodarczą ,,Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego” przyznał ex aequo: Stowarzyszeniu Gospodyń w Dzietrzkowicach za tarciochy oraz Firmie Rol-Gaz W.K. Świerczyńscy Sp.j. Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Brzozowcu za szynkę tradycyjną.

• Piknik zdrowotny w Sokolnikach

W sobotę 29 sierpnia 2015 zorganizowano dla mieszkańców Sokolnik i okolicznych miejscowości kolejny, siódmy z serii dziesięciu piknik zdrowotny.

• Zgłoszenie na badania profilaktyczne

Informacja dotyczy mieszkańców powiatu wieruszowskiego w wieku: - dzieci i młodzież od 7 do 20 roku życia oraz - dorośli w wieku 45-70 lat. Można już zgłaszać się na badania profilaktyczne w zakresie chorób układu krążenia, Zgłoszenie się na badania następuje poprzez wypełnienie ankiety.

• Cykl bezpłatnych wydarzeń dla przedsiębiorców

W ramach wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji dla Województwa Łódzkiego LORIS 2030 zapraszamy do udziału w konferencjach  i seminariach:

14-15/09/2015 NOWOCZESNY PRZEMYSŁ WŁÓKIENNICZY I MODY (W TYM WZORNICTWO)

22-23/09/2015 ZAAWANSOWANE MATERIAŁY BUDOWLANE

05-06/10/2015 MEDYCYNA, FARMACJA I KOSMETYKI

19-20/10/2015 ENERGETYKA (W TYM ODNAWIALNE ŻRÓDŁA ENERGII)

09-10/11/2015 INNOWACYJNE ROLNICTWO I PRZETWÓRSTWO ROLNO- SPOŻYWCZE

16-17/11/2015 INFORMATYKA I TELEKOMUNIKACJA

• IX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 27. sierpnia br. odbyła się IX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego. Radni podjęli uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz uchwały w sprawie zmian budżetu powiatu na 2015 rok oraz zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2015–2020. Kwestia informacyjna dotyczyła przebiegu wykonania budżetu Powiatu Wieruszowskiego, kształtowania się wieloletniej Prognozy Finansowej oraz realizacji planu finansowego Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie za I półrocze 2015 r. Stałe punkty sesji, mianowicie interpelacje i wolne wnioski dotyczyły stanu dróg oraz organizacji ruchu drogowego w określonych miejscowościach Powiatu Wieruszowskiego.

• Zaproszenie na powiatową uroczystość patriotyczną

SAMORZĄD POWIATU WIERUSZOWSKIEGO zaprasza Mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego na powiatową uroczystość patriotyczną w 76 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, która odbędzie się w dniu 1 września 2015 roku o godzinie 12 00 przed obeliskiem na polach Krajańskich