• X Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

29 września br. odbyła się X Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego. Radni podjęli uchwały w sprawie:

• ustalenia wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego przechowywanie,
    • pozbawienia kategorii drogi powiatowej niektórych odcinków dróg w granicach administracyjnych Gminy Galewice,
    • utworzenia Związku Powiatów Województwa Łódzkiego,
    • przyjęcia statutu Związku Powiatów Województwa Łódzkiego,
    • udzielenia dotacji celowej,
    • zmian budżetu powiatu na 2015 rok,
    • zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2015-2020.
  • Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016 w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi

29 września Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek gościł na uroczystej inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016 w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi.

Obecność na spotkaniu była kontynuacją współpracy pomiędzy Starostwem Powiatowym w Wieruszowie a Wyższą Szkołą Informatyki i Umiejętności w Łodzi.

Partnerstwo między jednostkami podkreśla znaczenie przedsiębiorczości i innowacyjności w procesie kształcenia i edukacji młodych osób.

• OGŁOSZENIE KONSULTACJI projektu uchwały w sprawie uchwalenia Rocznego Programu współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi na 2016r

Na podstawie uchwały Rady Powiatu Wieruszowskiego Nr LIV/267/10 z dnia 30 września 2010r. w sprawie określenia sposobu konsultowania z radami działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, projektów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowych tych organizacji, Zarząd Powiatu Wieruszowskiego zaprasza do udziału w konsultacjach, których przedmiotem jest projekt uchwały w sprawie „Rocznego programu współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi na 2016r.

• Z EKOLOGIĄ NA TY – III EDYCJA

Jak ważna jest ochrona środowiska w którym żyjemy nie ma potrzeby nikogo przekonywać. Dlatego Powiat Wieruszowski corocznie, w ramach swoich możliwości finansowych realizuje zadania z zakresu edukacji ekologicznej. Naszym zdaniem najlepszym i najefektywniejszym sposobem na ochronę środowiska jest edukowanie mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzieży.

• Kolejne szkoły w akcji ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’

W ubiegłym tygodniu w ramach akcji ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’ wspólnie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie gościliśmy w kolejnych szkołach powiatu wieruszowskiego. Spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej w Galewicach, Szkole Podstawowej w Ostrówku, Szkole Podstawowej w Biadaszkach, Szkole Podstawowej w Niwiskach, Szkole Podstawowej w Wójcinie, Szkole Podstawowej im. Armii gen. Andersa w Łubnicach oraz Szkole Podstawowej w Dzietrzkowicach Podczas spotkań pierwszoklasiści poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz otrzymali elementy odblaskowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.

• Odznaki Honorowe za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej w Rejonowym Banku Spółdzielczym w Lututowie

W dniu 24 września 2015 roku odbyło się Nadzwyczajne Zebranie Przedstawicieli Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie. Z tej okazji starosta wieruszowski Andrzej Szymanek w imieniu wicepremiera Janusza Piechocińskiego wręczył Odznaki Honorowe za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to wyróżnienie nadawane przez Ministra Gospodarki, które honoruje osoby fizyczne i podmioty zbiorowe aktywne na polu gospodarki i wnoszące istotny wkład w jej rozwój. Szczególne odznaczenia otrzymały następujące osoby:

• Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

W dniu 24 września br. odbyło się posiedzenie działającej przy Staroście Wieruszowskim Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Przewodnim tematem spotkania była ocena stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na terenie powiatu wieruszowskiego oraz skuteczność przepisów w zakresie ograniczenia narkomanii i spożywania alkoholu, w szczególności w placówkach oświatowych, kulturalnych i sportowych. Komisja Bezpieczeństwa i Porządku podjęła również kwestię podejmowania działań zintegrowanych w celu ograniczenia przemocy w rodzinie. Kolejnym tematem posiedzenia komisji była ocena bezpieczeństwa pożarowego oraz bezpieczeństwa wynikającego z zagrożeń powodowanych siłami natury lub innych zdarzeń.

• Zaproszenie na Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych

GOKSiT w Sokolnikach Starostwo Powiatowe w Wieruszowie oraz Parafia p.w. św. Mikołaja w Sokolnikach zapraszają na VII Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych który odbędzie się 7 listopada 2015 r.