Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Możliwe dotacje z zakresu termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii

   Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi za pośrednictwem Programu priorytetowego dla osób fizycznych - dotacje na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych przeznaczonych na realizację zadań dotyczących termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii w latach 2018- 2019, udziela 40%, 50% oraz 60% dotacji w formie częściowej spłaty kapitału kredytu na określone zadania.

   Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Funduszu w dniu 22 marca 2018r. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie, sala 27, godzina 10:00.

    

  • XLIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

    OK-BR.0002.3.2018

   Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r. poz. 1868 ze zm.), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 28 marca 2018r. (środa) o godz. 1300 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się:

    XLIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Aktualności

RSS
 • Informacje o konkursach w 2018 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego - weź udział w spotkaniu!

  W imieniu Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zapraszamy na spotkanie informacyjne pn. „Konkursy w 2018 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020”, które odbędzie się:

  15 stycznia 2018 r. w godz. 13:00 - 15:00 w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sieradzu.

 • Wojewódzkie obchody Dnia Rodziny na terenie powiatu wieruszowskiego

  Przedstawiciele Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, w tym Anna Mroczek Dyrektor RCPS gościli 10 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie. Spotkanie związane było omówieniem wojewódzkich obchodów Dnia Rodziny, organizowanych przez RCPS w Łodzi.

 • "Staszic" pnie się w Krajowym Rankingu Techników 2018

  Z radością informujemy, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie zajął 13. miejsce w województwie łódzkim w rankingu szkół technikalnych opracowanym przez portal edukacyjny Perspektywy (największa i jedyna kompletna baza informacji edukacyjnych). W rankingu krajowym szkoła plasuje się w na 167. miejscu. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie otrzymał tytuł honorowy „Srebrnej Tarczy" Szkoły 2018.​

 • Programowa ofensywa przeciwko cukrzycy – weź udział w konkursie z Poddziałania X.3.2

  Zostań realizatorem programu przeciwdziałającego cukrzycy wśród osób dorosłych!

  Trwa nabór wniosków do konkursu na programy profilaktyczne przeciwdziałające cukrzycy w województwie łódzkim.

 • Nieodpłatna pomoc prawna

  W 2018r. nieodpłatna pomoc prawna w powiecie wieruszowskim w gminach: Bolesławiec, Czastary, Galewice, Łubnice i Sokolniki świadczona będzie przez organizację pozarządową Fundacja Młodzi Ludziom z siedzibą w Borysławie. Bezpośrednio porad będą udzielali: radca prawny Aleksy Gierus oraz radca prawny Augustyn Moga, wg następującego harmonogramu:

  • Bolesławiec, ul. Rynek 1 (budynek Urzędu Gminy) – w środy od 12.00 do 16.00
  • Czastary, ul. Wolności 29 (budynek Urzędu Gminy) – w piątki od 12.00 do 16.00
  • Galewice, ul. Wieluńskiej 5 (budynek Urzędu Gminy) – w poniedziałki od 7.30 do 11.30
  • Łubnice, ul. Generała Sikorskiego 102(budynek Urzędu Gminy) – w czwartki od 12.00 do 16.00
  • Sokolniki, ul. Parkowa1 (budynek Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki) – we wtorki (w godzinach od 12.00 do 16.00).
 • Wkrótce otwarcie kolejnego Rodzinnego Domu Dziecka Fundacji ,,Happy Kids’’

  Przy budynku po byłym Posterunku Policji w Czastarach trwają prace adaptacyjne dla potrzeb funkcjonowania Rodzinnego Domu Dziecka, który będzie już trzecią placówką w powiecie wieruszowskim zapewniającą dzieciom i młodzieży opiekę w ramach pieczy zastępczej.

 • Powiat Wieruszowski przekazał Ministerstwu lututowską szkołę

  Z dniem 1 stycznia 2018 roku, Powiat Wieruszowski przekazał Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  3 stycznia 2018 roku był dniem symbolicznego przekazania placówki. 

 • XL Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  W dniu 29 grudnia 2017r. odbyła się XL Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której Radni uchwalili budżet powiatu wieruszowskiego na 2018 rok, a także Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2026r.

Script logo StudioStrona.pl