Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Możliwe dotacje z zakresu termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii

   Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi za pośrednictwem Programu priorytetowego dla osób fizycznych - dotacje na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych przeznaczonych na realizację zadań dotyczących termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii w latach 2018- 2019, udziela 40%, 50% oraz 60% dotacji w formie częściowej spłaty kapitału kredytu na określone zadania.

   Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Funduszu w dniu 22 marca 2018r. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie, sala 27, godzina 10:00.

    

  • XLIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

    OK-BR.0002.3.2018

   Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r. poz. 1868 ze zm.), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 28 marca 2018r. (środa) o godz. 1300 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się:

    XLIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Aktualności

RSS
 • Galewice

  Uroczyste otwarcie najważniejszych inwestycji drogowych 2017 roku

  Grudniowe obrady Rady Powiatu Wieruszowskiego sprzyjały podsumowaniu najważniejszych inwestycji drogowych zrealizowanych przez Powiat Wieruszowski w bieżącym roku.

 • Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie znów „wyciągnęli pomocną dłoń”

  Każdy gest, nawet najdrobniejszy...

  zmienia świat... czyjś świat...

   

  Po akcji pomocy dla dwójki osieroconych dzieci ze wsi Radoszewice, uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie przeprowadzili kolejne przedsięwzięcie. Tym razem zostało ono skierowane do dzieci z Domu Dziecka w Komornikach. W działania te młodzież zaangażowała również pracowników szkoły, którzy mocno wsparli akcję i dopingowali swoich uczniów.  

 • Wspólne ustalenia Starostów Powiatów Województwa Łódzkiego

  14 grudnia br. starosta wieruszowski Andrzej Szymanek uczestniczył w Konwencie Powiatów Województwa Łódzkiego, jak i Zgromadzeniu Związku Powiatów Województwa Łódzkiego.

 • Szczególny jubileusz mieszkańca Powiatu Wieruszowskiego

  W minioną sobotę, tj. 16 grudnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach odbyły się uroczyste obchody pięknego jubileuszu 90-lecia urodzin mieszkańca powiatu wieruszowskiego – JANA JUSZCZAKA. Uczestniczyli w nich rodzina, przyjaciele, najbliżsi jubilata oraz zaproszeni goście, w tym reprezentanci Samorządu Powiatu Wieruszowskiego.

 • XL Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  OK-BR.0002.13.2017

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r. poz. 1868), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 29 grudnia 2017r. (piątek) o godz. 815 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego
  w Wieruszowie odbędzie się:

  XL Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  Porządek obrad:

 • Prace na drogach powiatowych

  Trwa  realizacja  inwestycji: „Przebudowa drogi powiatowej 4729E w m. Wieruszów” zgodnie z przyjętym budżetem na 2017 rok.

  Na obecnym etapie, na odcinku od ul. Przechodnia do ul. Rynek układana jest nawierzchnia chodnika, natomiast na odcinku od ul. Kopernika do ul. Rynek trwają prace wykończeniowe.

 • Spotkanie starosty z diagnostami

  W dniu 15 grudnia 2017 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie starosty wieruszowskiego z diagnostami wykonującymi badania techniczne pojazdów w stacjach kontroli pojazdów na terenie powiatu wieruszowskiego.

 • Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?Bezpłatne badania już w tym tygodniu!

  LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badanie, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

  Badania mammograficzne wykonywane w mammobusach przez ,,LUX MED Diagnostyka'' odbędą się w następujących lokalizacjach:

  Galewice – 15 grudnia,

  Czastary – 18 grudnia,

  Łubnice – 19 grudnia,

  Sokolniki – 19 grudnia,

  Wieruszów - 19 grudnia.

   

Script logo StudioStrona.pl