• Porozumienie w sprawie przejęcia do prowadzenia Zespołu Szkół Rolniczych im.W.Baranowskiego w Lututowie podpisane!

W dniu 7 czerwca 2017r. w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawiciele Powiatu Wieruszowskiego – Starosta Andrzej Szymanek oraz Wicestarosta Mirosław Urbaś podpisali porozumienie w sprawie przejęcia przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do prowadzenia Zespołu Szkół Rolniczych im.W.Baranowskiego w Lututowie.

• Zaproszenie na konsultacje

Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii w partnerstwie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Pomocy Słyszę Serce zapraszają osoby niepełnosprawne i osoby z ich otoczenia mające kontakt ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Miejskim w Wieruszowie do udziału w konsultacjach w ramach projektu Monitoring działań jednostek  administracji samorządowej w województwie łódzkim pod kątem realizacji praw osób z niepełnosprawnościami, które odbędą się dn. 13 czerwca 2017 roku w godzinach 11-13.00 w siedzibie WTZ przy ul. Sportowej 7 w Wieruszowie.

• Współpraca przy monitoringu działań jednostek pod kątem realizacji praw osób z niepełnosprawnościami

W dniu 10 kwietnia br. starosta wieruszowski Andrzej Szymanek podpisał list intencyjny dotyczący współpracy przy monitoringu działań jednostek pod kątem realizacji praw osób z niepełnosprawnościami. Organizatorem badań jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Pomocy „Słyszę serce” .

• Koniec z zakazem wypuszczania kur!

Informuję, że dziś wchodzi w życie NOWE  Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 04  kwietnia 2017r.  w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, które w dalszym ciągu nakłada na hodowców drobiu obowiązek utrzymywania drobiu w sposób ograniczający kontakt z dzikimi ptakami.

• Prace na drogach powiatowych wykonywane przez Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie

Aktualnie zgodnie z przyjętym budżetem na 2017r wykonywana jest inwestycja „Przebudowa drogi powiatowej 4715 E Parcice – Sokolniki”. Rozstrzygnięty został również przetarg na wykonanie inwestycji –„ Przebudowa drogi powiatowej nr 4709 E Galewice – Ostrówek” . Został ogłoszony przetarg na wykonanie – kontynuacja budowy chodnika w miejscowości Wójcin. Trwają także prace projektowe – przebudowa skrzyżowań z drogami  gminnymi w m. Radostów, m. Jaworek, m. Kolonia Dzietrzkowice oraz m. Borki.

• Informacja w sprawie udzielenia dotacji na podstawie art.19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

• Spotkanie dotyczące gospodarki łowieckiej

W miony czwartek, tj. 30 marca br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie odbyło się spotkanie starosty z myśliwymi z terenu powiatu wieruszowskiego. Wzięli w nim również udział przedstawiciele Izby Rolniczej oraz władze Polskiego Związku Łowieckiego z okręgu kaliskiego i sieradzkiego.

• Posiedzenia Zarządu Związku Powiatów Polskich

Kluczowym punktem ostatniego posiedzenia Zarządu Związku Powiatów Polskich, w którym uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek było omówienie skutków wejścia w życie zmian związanych z ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych w kontekście szpitali powiatowych.

• Zebranie Przedstawicieli Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie

W dniu 30 marca 2017 roku w siedzibie Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie odbyło się Zebranie Przedstawicieli członków Banku.

W trakcie Zebrania zatwierdzono jednomyślnie roczne sprawozdania: Rady Nadzorczej, Zarządu z działalności Banku oraz sprawozdanie finansowe. Udzielono również absolutorium Zarządowi Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie.

• Program ,,Aktywny samorząd’’ realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wieruszowie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wieruszowie informuje, że Powiat Wieruszowski przystąpił do realizacji  w 2017 roku pilotażowego programu „Aktywny samorząd”.

Głównym celem programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjenta pomocy w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.