Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa

"Staszic" pnie się w Krajowym Rankingu Techników 2018

Z radością informujemy, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie zajął 13. miejsce w województwie łódzkim w rankingu szkół technikalnych opracowanym przez portal edukacyjny Perspektywy (największa i jedyna kompletna baza informacji edukacyjnych). W rankingu krajowym szkoła plasuje się w na 167. miejscu. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie otrzymał tytuł honorowy „Srebrnej Tarczy" Szkoły 2018.​

W roku ubiegłym szkoła klasyfikowała się na 14. miejscu w województwie łódzkim i na 267 w rankingu krajowym, otrzymując „Brązową Tarczę’’. W latach jeszcze wcześniejszych znajdowała się powyżej trzechsetnego miejsca. Świadczy to o coraz lepszych wynikach uzyskiwanych przez szkołę w ww. rankingu.

 

Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to o dobrej atmosferze w szkole tworzonej przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania.

 

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Script logo StudioStrona.pl