• Odjazdowy Bibliotekarz – zaproszenie na rajd

Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, czyli rajdzie rowerowym bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków książki i dwóch kółek.

Niezbędny sprawny rower i dobry humor!

• Nagrody Powiatu Wieruszowskiego dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy w 2016 roku. Zgłoś swojego kandydata!

Zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu Wieruszowskiego NR XXXV/156/13 z dnia 30 października 2013r. w sprawie nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej kandydatury do nagród za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej w 2016r. należy zgłosić do dnia 31 maja 2017r.

Wniosek  kandydatury powinien zawierać:

Dofinansowanie z UE dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie otrzymał dofinansowanie UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 Działanie XI.1 Wysoka Jakość Edukacji.

Kwota dofinansowania na realizację projektu ,,Fachowiec – kompleksowy program rozwoju ZSP w Wieruszowie’’ wynosi 1 392 718, 12 zł. i obejmuje następujące działania:

• staże zawodowe dla uczniów i uczennic,
  • kursy kwalifikacyjne oraz studia podyplomowe dla nauczycieli,
  • wyposażenie zawodowych pracowni przedmiotowych.