Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Możliwe dotacje z zakresu termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii

   Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi za pośrednictwem Programu priorytetowego dla osób fizycznych - dotacje na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych przeznaczonych na realizację zadań dotyczących termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii w latach 2018- 2019, udziela 40%, 50% oraz 60% dotacji w formie częściowej spłaty kapitału kredytu na określone zadania.

   Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Funduszu w dniu 22 marca 2018r. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie, sala 27, godzina 10:00.

    

  • XLIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

    OK-BR.0002.3.2018

   Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r. poz. 1868 ze zm.), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 28 marca 2018r. (środa) o godz. 1300 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się:

    XLIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Nie bój się kompasu, chodź z nami do lasu!

Zapraszamy  mieszkańców powiatu wieruszowskiego w najbliższą sobotę, tj. 10.czerwca br. na spotkanie z przyrodą i przygodą, na zabawę z mapą i kompasem.

W tym dniu, o godzinie 11.00 na Pieczyskach nastąpi inauguracja, otwarcie kolejnej - 9. trasy  orienteeringowej  „Pieczyska”.

Dojście do centrum, miejsca startu i mety – od drogi Wieruszów – Sokolniki, w Pieczyskach na światłach kierować się w stronę stacji PKP Pieczyska, przed torami kolejowymi skręcić w lewo / na wschód/ i dalej ok. 500m. /od tego miejsca będzie dojście oznaczone kolorową krepiną/  do przejazdu kolejowego, skręcić  lewo /na północ/ w kierunku Ochędzyna -100m. i jesteśmy na miejscu.

Proponujemy: dla dzieci i młodzieży trzy trasy:  
            Krótka                       - 2170 m.        6 PK   

            Średnia           - 3090 m.        9 PK

            Długa              - 4240 m.        11 PK

Dla tras biegowych limit  czasu wynosi 90 minut.

Grupy  rodzinne, pragnące rekreacyjnego spaceru po Punktach Kontrolnych bez limitu czasu, mogą w każdym momencie zakończyć wędrówkę i ponowić ją w innym czasie, a po potwierdzeniu 30 PK /punktów kontrolnych/, uzyskać ładną Odznakę Powiatową  Orienteeringu Sprawnościowego. Zakończyć „zbieranie „ PK trzeba do końca roku i kartę startową złożyć do Wydziału Promocji w Starostwie .

O godz. 11.00  -  start masowy.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach przedsięwzięcia ,,Z Powiatem na piknik 2017!’’

Script logo StudioStrona.pl