• koronawirus informacje

• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

• Informacja

W dniu 14 sierpnia 2020 r. (piątek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne.

W lipcu br. Powiat Wieruszowski  przystąpił do realizacji robót budowlanych w ramach zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa oraz zmiana sposobu użytkowania na Zakład Aktywności Zawodowej budynku biurowego położonego przy ul. Marianów 7 w Wieruszowie”.

Dzięki przebudowie budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i działalności Zakładu Aktywności Zawodowej, wykonane zostaną   również roboty termomodernizacyjne związane z ociepleniem ścian, wymianą  zewnętrznej stolarki okiennej  i drzwiowej, wymianą instalacji centralnego ogrzewania, instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej, przebudową kotłowni. Na terenie wokół budynku powstanie plac manewrowy i parking.

Zakład będzie służył rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. W ramach ZAZ zostały przewidziane następujące komórki produkcyjno-usługowe : dział ceramiczny, dział introligatorsko – drukarsko – rękodzielniczy, dział konfekcjonowania, dział zleceń zewnętrznych. W Zakładzie Aktywności Zawodowej zatrudnienie będzie mogło znaleźć ok. 45 osób niepełnosprawnych.

Na realizację zadnia przebudowy budynku przy ul. Marianów 7 w Wieruszowie Powiat Wieruszowski otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości 237.962,00 zł w formie dotacji (118.981,00 zł) i pożyczki (118.981,00 zł) oraz Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi w kwocie  do 50 % wartości zadania nie więcej niż 480.000,00 zł.

Zadanie jest realizowane przy współudziale  Stowarzyszenia Integracyjnego  „ Klub Otwartych Serc” w Wieruszowie, które po oddaniu obiektu do użytkowania, co jest planowane na 2014  rok, będzie jego gospodarzem.