• Dla Prezydenta Adamowicza, przeciw nienawiści

Wieruszów także nie jest obojętny wobec tego, co wydarzyło się w Gdańsku, 13 stycznia 2019 roku o godzinie 20.00, a także wobec tego, co wybrzmiewało wcześniej w bardzo złych słowach.

Mimo, że jeszcze nie wyznaczono daty pogrzebu Prezydenta Pawła Adamowicza, z inicjatywy Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy, właśnie w ten dzień na wieruszowskim rynku, równo z rozpoczęciem uroczystości pogrzebowych wybrzmią dwa utwory: „Sound of Silence” i „Modlitwa o wschodzie słońca”.

Niech to będzie krótkie, ale jednoznaczne spotkanie tych, którzy chcą uczcić pamięć zamordowanego Prezydenta i tych, którzy nie zgadzają się na język pogardy. W specjalnie wyznaczonym miejscu, przed portretem Pawła Adamowicza będzie można ustawić przyniesione znicze.

Pamiętajmy, że spotkanie będzie też wsparciem dla fantastycznej inicjatywy jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i dla jej twórcy – Jurka Owsiaka. Spotkajmy się i bądźmy razem.

• Źródła sukcesu produktów turystycznych

W imieniu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego zapraszamy na seminarium „Źródła sukcesu produktów turystycznych”, które odbędzie się 24 stycznia 2019 r. o godz. 10:00 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15.

„Transplantacje narządów w Polsce i na świecie - historia, teraźniejszość i przyszłość”

W dniu 13 grudnia 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie a także w Zespole Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące transplantacji narządów.

Trudną tematykę dotyczącą transplantacji narządów przedstawili prof. dr hab. n. med. Michał Nowicki Kierownik Kliniki Nefrologii, Hipertensjologii i Transplantologii Nerek Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Podczas wykładu uczniowie poznali historię transplantacji narządów i tkanek, przepisy regulujące przeszczepiania w Polsce. Dowiedzieli się na czym polega i jak przebiega przeszczep tkanek i narządów, co można wspólnie zrobić, aby zwiększyć liczbę transplantacji w Polsce.

Oświadczenie woli ma charakter jedynie informacyjny i nie trzeba go nigdzie zgłaszać ani rejestrować, jednak najlepiej oświadczenie takie mieć przy sobie i poinformować najbliższych o swojej decyzji!

Więcej informacji na:

www.poltransplant.org.pl