• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

„Za życiem” w powiecie wieruszowskim

Powiat Wieruszowski podpisał porozumienie z Ministerstwem Edukacji Narodowej na realizację przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Wieruszowie zadań wynikających z programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. W ramach tego programu Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Wieruszowie będzie od stycznia 2018 r. do grudnia 2021 r. realizować zadania wiodącego ośrodka koordynacyjno – rehabilitacyjno – opiekuńczego na obszarze powiatu wieruszowskiego.

Dzieci w wieku od urodzenia do rozpoczęcia nauki w szkole mogą otrzymać wsparcie w postaci zajęć ze specjalistą: pedagogiem, logopedą, psychologiem, fizjoterapeutą. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci, u których stwierdzono niepełnosprawność lub zagrożenie niepełnosprawnością. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do kontaktu z poradnią osobiście lub pod numerem telefonu: 62 7841295.