Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa

"Kopernik" na zajęciach laboratoryjnych

W pierwszym dniu marca uczniowie klas biologiczno-chemicznych Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie udali się na zajęcia edukacyjne z chemii i ekonomii do Łodzi. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu EKO-Kopernik i odbywały się dokładnie na Uniwersytecie Łódzkim.

 

Uczniowie "Kopernika" pod kierunkiem doktorów i studentów Wydziału Chemii kierunku Nauczania Chemii UŁ wykonywali m.in. doświadczenia chemiczne z identyfikacji związków organicznych oraz badania właściwości chemicznych związków nieorganicznych.
Po ciekawych zajęciach laboratoryjnych wieruszowscy licealiści udali się na Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ na wykład i warsztaty pt. "EkoMiasto - miasto dla ludzi. Czyli jakie?".


Uczniowie klas biologiczno-chemicznych aktywnie uczestniczyli w zajęciach na obu wydziałach, dzięki czemu mieli okazję w przystępny sposób opanować omawiane tam treści, potwierdzając tym samym słowa Konfucjusza: ”Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

 

 

Wyjazd dla uczniów LO i ich uczestnictwo w warsztatach i wykładach na Uniwersytecie Łódzkim zostały sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w ramach realizacji zadania pn. ”Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2017/18”. Dzięki jego realizacji w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie od grudnia realizowany jest projekt „Kopernik jest EKO”. Co ważne, samym projektem objęta jest nie tylko społeczność wieruszowskiego LO, ale również ta w obrębie innych grup wiekowych- począwszy od przedszkolaków, przez uczniów szkoły podstawowej, gimnazjów a skończywszy na seniorach.

Wyjazd do Łodzi był jedną z trzech wycieczek dla młodzieży LO w Wieruszowie, które w ramach projektu ,,Kopernik jest EKO" odbędą się jeszcze w tym roku szkolnym.

               

Script logo StudioStrona.pl