Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Ważne! Zmiana organizacji ruchu

   Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

  • Wielki Polak, astronom i Patron - Mikołaj Kopernik

   19 lutego w wieruszowskim liceum odbyła się uroczystość Święta Patrona Szkoły połączona z Dniem Nauk Matematycznych i Przyrodniczych. Honorowym gościem był Mikołaj Kopernik, który został przywitany pięknym biciem dzwonów.

"Kopernik" nagrodził za pracę i zaangażowanie

 

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w wieruszowskim LO stało się po raz kolejny idealną okazją do złożenia gratulacji i podziękowań wszystkim zaangażowanym w życie szkoły.           

Tradycją każdego uroczystego zakończenia roku szkolnego w "Koperniku" jest nagrodzenie najlepszych uczniów za ich całoroczną pracę. Nagrody Starosty Wieruszowskiego zostały wręczone tym razem siódemce Licealistów z najwyższą średnią ocen w szkole:

 1. Michałowi Pietrzakowi
 2. Katarzynie Karbowskiej
 3. Maciejowi Frasowi
 4. Dajanie Dębskiej
 5. Małgorzacie Winkowskiej
 6. Martynie Janusz
 7. Ewie Bartoszek

Nagrody, w imieniu Starosty, wręczali: Wicestarosta Wieruszowski - Stefan Pietras oraz członek Zarządu Powiatu Wieruszowskiego - Piotr Kowalczyk.

Michał Pietrzak z klasy 1A, jako uczeń z najwyższą średnią ocen w szkole w roku szkolnym 2018/2019, otrzymał również Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Tradycją Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie jest również nagrodzenie ucznia klasy pierwszej, na koniec każdego roku szkolnego, tytułem: Debiut Roku. Tytuł ten otrzymała Julia Kubiś z klasy 1A, która wyróżniła się nie tylko aktywnością w wydarzeniach i przedsięwzięciach szkolnych i pozaszkolnych, ale także cennym talentem plastycznym i fotograficznym.

Oprócz powyższych najważniejszych nagród uroczystości wręczono również wiele innych, podobnie wyjątkowych.

Dyrektor Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie, Oddział Wieruszów- Monika Słodowicz, wręczyła nagrodę Katarzynie Winkowskiej - laureatce trzeciego miejsca w konkursie plastycznym. Nagrody Starostwa Powiatowego w Wieruszowie otrzymali dziennikarze szkolnej telewizji LOWier TV: Zofia Kania, Karolina Rzepka, Julia Olszowiak, Weronika Matuszek, Maciej Fras i Kacper Fronia - twórcy słynnego filmu "Mój powiat wieruszowski. Wyróżnienie otrzymała również zwyciężczyni konkursu szkolnego upamiętniającego rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim: "Polska Sprawiedliwa wśród Narodów Świata" - Zuzanna Rodwald.

Uczniów wieruszowskiego LO nagrodzono także za sukcesy sportowe oraz za aktywność w Wiosennej Grze Miejskiej.

Tegoroczne Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019 w "Koperniku" było wyjątkowe nie tylko ze względu na liczne nagrody i wyróżnienia, ale również na pożegnanie pani Marii Jakubczyk - polonistki i swego czasu Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie, która zdecydowała się odejść na emeryturę. Podziękowania za wieloletnią pracę w szkole złożyli na ręce pani Jakubczyk Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących - Włodzimierz Matyja, grono pedagogiczne wieruszowskiego LO, Wicestarosta Wieruszowski- Stefan Pietras, członek Zarządu Powiatu Wieruszowskiego - Piotr Kowalczyk oraz Samorząd Uczniowski, który dziękował w imieniu wszystkich uczniów "Kopernika". Pani Maria Jakubczyk była zaangażowana w życie szkoły nie tylko jako nauczyciel języka polskiego i w latach 2002-2007 Dyrektor ZSO, ale również jako opiekun licznej grupy wolontariuszy, opiekun Samorządu Uczniowskiego i inicjatorka wielu akcji charytatywnych.

Po wręczeniu nagród i świadectw, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie udali się na długo wyczekiwane wakacje. Życzymy im udanego wypoczynku i powrotu do szkoły z solidnym zapałem do osiągnięcia co najmniej tak wiele sukcesów, jak w roku szkolnym już minionym.

 

Oprac. A.K.

Fot. Kamila Mora

Script logo StudioStrona.pl