Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • koronawirus informacje

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

   W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

  • Zarządzenie nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

   Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jednolity: Dz.U. z 2020 r. poz. 920), w związku z § 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 964 ze zm.), w trosce o bezpieczeństwo, zdrowie pracowników i mieszkańców oraz mając na względzie utrzymujący się stan zakażeń na terenie powiatu wieruszowskiego zarządzam, co następuje:

,,Kopernik" podsumował rok szkolny

Rok szkolny 2019/2020, mimo iż należał do nietypowych, możemy jednocześnie zaliczyć do kolejnego roku edukacji w wieruszowskim LO zakończonego sukcesem.

Mimo wielu problemów i wyzwań w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i koniecznością nauki zdalnej, w ,,Koperniku" udało się zrealizować program nauczania, przeprowadzić końcową klasyfikację, przekazać uczniom świadectwa szkolne oraz wręczyć nagrody i wyróżnienia.

Tegoroczne Zakończenie Roku Szkolnego różniło się od tradycyjnego, ale na pewno nie było mniej ważne. Uczniowie poszczególnych klas spotykali się na placu rekreacyjnym - w odpowiednich odstępach czasu i z zachowaniem należytych względów bezpieczeństwa.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymali: Michał Pietrzak ze średnią ocen 5,7 oraz Wiktoria Mikołajczyk ze średnią ocen 5,27 (dwóch Stypendystów odpowiednio po szkole gimnazjalnej oraz po ośmioletniej szkole podstawowej).

Stypendium Powiatu Wieruszowskiego otrzymali: Marta Taras ze średnią ocen 5,5, Maria Połomska (5,47) oraz Dajana Dębska (5,44).

Szczególnym wyróżnieniem przyznawanym corocznie w wieruszowskim LO dla ucznia lub uczennicy klasy pierwszej jest nagroda ,,Debiut Roku". W tym roku otrzymali ją: Kacper Kos (absolwent szkoły gimnazjalnej) oraz Martyna Domal (absolwentka ośmioletniej szkoły podstawowej).

Wręczono również stypendia za wyniki w nauce (czyli dla uczniów ze średnią minimum 4,5); w tym roku otrzymało je aż 37 Licealistów.

Dzień zakończenia corocznej edukacji był również dobrą okazją do wręczenia nagród w konkursach. W konkursie ,,Zasmakuj w książce" nagrodzono: Martę Taras (I miejsce), Anetę Mielcarek (II miejsce) oraz Natalię Puchalską (III miejsce). Kolejne szczególne wyróżnienie otrzymała Marta Taras, która zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie Komisji Europejskiej pt. ,,Europa 2050".

 

Ważnym elementem spotkania z uczniami było również przemówienie Dyrektora Szkoły - Włodzimierza Matyji. Dyrektor podziękował wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie, aktywność i cenne uwagi pozwalające skutecznie realizować zadania w nierzadko trudnych warunkach zdalnej nauki. Dyrektor podziękował również rodzicom - za pomoc i wsparcie w nauce na odległość.

Na koniec każdego spotkania z poszczególnymi klasami mogliśmy usłyszeć od Dyrektora ważne życzenia:          

,,Składam życzenia bezpiecznych i zdrowych wakacji. Nabierajcie sił, pamiętając o  wszystkich zasadach ochrony przed wirusem.

Życzę Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i sobie, abyśmy jak najszybciej mogli zapomnieć  o koronawirusie, zawieszeniu zajęć, a od września zdrowi, uśmiechnięci i wypoczęci mogli kontynuować pracę w typowych warunkach lekcji szkolnych."

Życzenia te były skierowane do społeczności szkolnej wieruszowskiego LO, ale my śmiało kierujemy je również do uczniów, nauczycieli i rodziców wszystkich szkół w powiecie wieruszowskim, dołączając także życzenia odpoczynku - niezbędnego do rozpoczęcia kolejnego roku edukacji.

 

Oprac. Andżelika Kula

Fot. Aneta Mielcarek

 

 

 

Script logo StudioStrona.pl