Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

  Rada Powiatu

 • Z ostatniej chwili...
  • 3780

   Informacja dotycząca zasad pracy Urzędu

   Starostwo Powiatowe w Wieruszowie od czasu wprowadzenia stanu epidemii nie zaprzestało i nie zaprzestaje obsługi interesantów.
   Interesanci po wejściu do Urzędu są kierowani przez wyznaczonego pracownika do właściwego pomieszczenia Urzędu w celu załatwienia sprawy i powinni stosować się do jego zaleceń.
   Rejestracja pojazdów w Wydziale Komunikacji i Dróg jest możliwa tylko po telefonicznym umówieniu terminu (dnia i godziny) wizyty z odpowiednim wyprzedzeniem pod numerem telefonu: 62 78 13 374.
   Jednocześnie informujemy, że codziennie w godzinach 11.00-11.15 nastąpi przerwa w obsłudze interesantów, z uwagi na konieczność dezynfekcji pomieszczeń.
   Przypominamy, że obsługa klienta odbywa się z zachowaniem wymogów sanitarnych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i klientów.

  • 3967

   Urząd nieczynny

   W dniu 4 czerwca 2021 r. (piątek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

 • bip1

 • epuap

 • pomoc prawna

,,Kopernik" pożegnał najstarszych uczniów

,,Jesteście absolwentami, którzy prawie rok uczyli się w sposób zdalny. Ze swoimi kolegami i nauczycielami spotykaliście się poprzez ekrany komputerów i smartfonów. Okres zawieszenia zajęć w szkole  to był dla Was - uczniów trudny czas. Mimo to ostrożnie, dużo skromniej niż przed pandemią, ale uroczyście świętujemy ten piękny dla Was i szkoły dzień.

(...) Gratuluję ukończenia szkoły średniej. Życzę Wam sukcesów w dorosłym życiu, świetnych wyników z egzaminów maturalnych, wspaniałych karier zawodowych i naukowych ,  których podstawą będzie wiedza zdobyta w  wieruszowskim liceum. Mikołaj Kopernik też byłby z Was dumny!" - tymi słowami Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie - Włodzimierz Matyja, rozpoczął uroczystość Pożegnania Klas Trzecich.

W piątkowym wręczeniu świadectw oraz nagród uczniom klas trzecich uczestniczyli: starosta wieruszowski Andrzej Szymanek, wicestarosta Stefan Pietras, dyrektor szkoły, wicedyrektor Magdalena Stachulec, wychowawcy klas maturalnych - Marlena Kik i Marian Bryłka, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Amelia Michalczyk, absolwenci szkoły, a także jej pracownicy i inni nauczyciele.

Jako pierwszą wręczono najważniejszą nagrodę Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie - Nagrodę Patrona Szkoły. W tym roku otrzymał ją Michał Pietrzak, który wyróżnił się zdobyciem Wicemistrzostwa w ogólnopolskiej Olimpiadzie Solidarności, a także wieloma innymi sukcesami i działaniami w ciągu trzech lat nauki. Michał otrzymał nie tylko statuetkę Patrona Szkoły, ale również nagrodę ufundowaną przez organizatorów Olimpiady, którą wręczył mu opiekun konkursu Jarosław Solecki.

Tegoroczne Nagrody Starosty Wieruszowskiego otrzymała trójka najlepszych absolwentów wieruszowskiego Liceum: Michał Pietrzak, Dajana Dębska i Katarzyna Karbowska. Znaleźli się oni jednocześnie w gronie najlepszych uczniów kończących naszą szkołę, które to grono przedstawia się następująco:

 

Michał Pietrzak - średnia ocen 5,72

Dajana Dębska - 5,39

Katarzyna Karbowska - 5,39

Janusz Martyna - 5,22

Misiek Marlena - 5,12

Rosińska Olimpia - 5,12

Mazurowska Katarzyna - 5,12

Dębiak Julia - 4,89

Tomczyk Patrycja - 4,79

Kubiś Julia - 4,78

 

Wszyscy powyżsi uczniowie otrzymali świadectwo z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymała również Zuzanna Olszewska ze średnią ocen 4,5.

Podczas uroczystości wyróżniono także uczniów za działalność w szkolnej telewizji LOWierTV (statuetki otrzymały: Katarzyna Mazurowska, Julia Kubiś i Julia Dębiak) oraz tych,  którzy pracowali w Samorządzie Uczniowskim (Julia Kubiś i Maciej Puchalski).

 

,,(...) Drodzy Koledzy i Koleżanki !

Podążajcie za marzeniami i nigdy się nie poddawajcie! Wytrwale dążcie do wyznaczonych przez siebie celów. Niech wiara będzie waszą siłą. Wierzcie we własne możliwości i w siebie. Życzymy Wam sukcesów i wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym, jak i osobistym. Bądźcie zdrowi i szczęśliwi!" - tymi słowami pożegnała swoich starszych kolegów i koleżanki Amelia Michalczyk - Przewodnicząca Szkoły.

Ważne słowa, które zamykały uroczystość Pożegnania Klas Trzecich wypowiedział również Michał Pietrzak - laureat Nagrody Patrona Szkoły:

,,(...) Pragnę z tego miejsca złożyć Wam - drodzy nauczyciele i wychowawcy najserdeczniejsze wyrazy podziękowania za niebywały trud i wysiłek włożone w naszą edukację i wsparcie w każdej możliwej chwili. Bez Waszej pracy nie byłoby nas teraz tu, w tym miejscu, pełnych wiary w naszą maturę. Dziękujemy za poświęcony nam czas, wszelką troskę w trudnych chwilach, każde dobre słowo i lata starań o nasze wychowanie, dzięki którym możemy teraz, pełni odwagi opuścić mury tej szkoły i podjąć się nowych wyzwań, które czekają nas na studiach. Zawsze będziemy Wam wdzięczni za wszystko, co dla nas zrobiliście, abyśmy stali się lepszymi i mądrzejszymi ludźmi".

 

Po zakończeniu tegorocznej uroczystości pożegnania klas maturalnych odbyła się druga - równie ważna nie tylko dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie, ale przede wszystkim dla całego powiatu.

Tuż po Pożegnaniu Klas Trzecich odsłonięto tablicę ,,Dębu Śląskiego" znajdującą się tuż obok drzewa posadzonego kilka dni wcześniej w obejściu szkoły. Dęby takie, sadzone w przestrzeni publicznej każdego powiatu, mają upamiętniać tegoroczną setną rocznicę wybuchu trzeciego powstania śląskiego. Uroczystego odsłonięcia ,,Dębu Śląskiego" dokonali: starosta wieruszowski Andrzej Szymanek, wicestarosta Stefan Pietras oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Starosta wieruszowski i wicestarosta złożyli również kwiaty przy znajdującym się również na terenie ZSO ,,Dębie Katyńskim".

 

 

Oprac. A.Kula

 • fotogaleria
 • fotogaleria
 • fotogaleria
 • fotogaleria
 • fotogaleria
 • fotogaleria
 • fotogaleria
 • fotogaleria
 • fotogaleria
 • fotogaleria
 • fotogaleria
 • fotogaleria
 • fotogaleria
Script logo StudioStrona.pl