Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • koronawirus informacje

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Zarządzenie nr 8/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 8 kwietnia 2020r. w sprawie wyłączenia bezpośredniej obsługi interesantów w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

  • Zaktualizowany apel Starosty Wieruszowskiego do mieszkańców powiatu w związku z nowymi ograniczeniami

   W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i pierwszymi potwierdzonymi zachorowaniami na terenie Powiatu Wieruszowskiego apeluję do mieszkańców o stosowanie się do ograniczeń wynikających z przepisów prawa.

   Przypominam o zakazie przemieszczania się osób. Dopuszcza się jedynie przemieszczanie osób w celu:

   • wykonania czynności zawodowych lub zadań służbowych, w tym z zakresu: działalności gospodarczej, lub rolniczej oraz zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego takich jak uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej, dokonania zakupów art. spożywczych, drogeryjnych i leków,
   • wykonywania ochotniczo i bez wynagrodzenia świadczeń na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19, w tym w ramach wolontariatu,
   • sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego z zastosowaniem ograniczeń dotyczących liczby osób biorących jednocześnie bezpośredni udział w obrzędach.

   Ograniczenia dotyczące między innymi sprawowania kultu religijnego w miejscach publicznych w tym w budynkach i innych obiektach polegają na obowiązkowym zapewnieniu, aby w trakcie sprawowania kultu, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie znajdowało się łącznie, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż 5 uczestników – do dnia 19 kwietnia 2020r. Ograniczenia te obowiązują również w święta Wielkiej Nocy.

   Zwracam szczególną uwagę na to, że w czasie pogrzebu obowiązuje nieprzekraczalne kryterium udziału 5 osób, również na cmentarzu.

   Nie dopuszcza się przebywania osób na cmentarzu poza ceremoniami pogrzebowymi.

   Mimo okresu przedświątecznego ale także w okresie Świąt Wielkanocnych proszę o ograniczenie do niezbędnego minimum wychodzenia z domu i przebywania w miejscach publicznych. Jest to niestety okres wyjątkowy dlatego proszę bardzo o racjonalne i przemyślane postępowanie w sytuacji panującego zagrożenia.

   Apeluje do Państwa o zdrowy rozsądek. Żadne zakazy i nakazy nie zapewnią nam bezpieczeństwa jeżeli nie zadbamy sami o siebie.

,,Kopernik" w finale!

4. marca br. na terenie jednostki wojskowej w Sieradzu odbył się półfinał wojewódzkiego konkursu o Żołnierzach Wyklętych, w którym wzięły udział uczennice wieruszowskiego LO: Marta Taras, Maria Połomska i Klaudia Wojewoda.

W rywalizacji regionalnej brało udział aż 46 uczniów z 13 szkół ponadpodstawowych, spośród których zaledwie sześciu mogło awansować do finału. Z tak licznego grona uczniów z wielu szkół ponadpodstawowych w województwie łódzkim, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie odniosła sukces! Marta Taras zajęła czwarte miejsce i tym samym awansowała do wojewódzkiego finału. Finał ten odbędzie się już 30. marca w Łodzi.

Gratulujemy Marcie oraz pozostałym uczennicom, które pomimo braku cennego awansu, miały okazję ciekawie spędzić czas. Wszyscy uczestnicy konkursu mogli bowiem zdobyć wiele cennych informacji o 15. Brygadzie Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu, zwiedzić koszary, postrzelać na wirtualnej strzelnicy, a nawet spożyć wojskową grochówkę.

 

Więcej zdjęć i informacji z życia szkoły (łącznie z tegoroczną ofertą edukacyjną) znajdziecie na stronie internetowej szkoły: lowier.eu, na profilu facebook'owym: facebook.com/zsowieruszow a także na Instagramie szkoły: lowier.eu.

Script logo StudioStrona.pl