Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Dla Prezydenta Adamowicza, przeciw nienawiści

   Wieruszów także nie jest obojętny wobec tego, co wydarzyło się w Gdańsku, 13 stycznia 2019 roku o godzinie 20.00, a także wobec tego, co wybrzmiewało wcześniej w bardzo złych słowach.

   W związku z wyznaczoną datą pogrzebu Prezydenta Pawła Adamowicza, z inicjatywy Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy, właśnie w ten dzień - 19 stycznia br. o godz. 12:00 na wieruszowskim rynku, równocześnie z rozpoczęciem uroczystości pogrzebowych, wybrzmią dwa utwory: „Sound of Silence” i „Modlitwa o wschodzie słońca”.

   Niech to będzie krótkie, ale jednoznaczne spotkanie tych, którzy chcą uczcić pamięć zamordowanego Prezydenta i tych, którzy nie zgadzają się na język pogardy. W specjalnie wyznaczonym miejscu, przed portretem Pawła Adamowicza będzie można ustawić przyniesione znicze.

   Pamiętajmy, że spotkanie będzie też wsparciem dla fantastycznej inicjatywy jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i dla jej twórcy – Jurka Owsiaka. Spotkajmy się i bądźmy razem.

  • Starosta wieruszowski na Konwencie Powiatów Województwa Łódzkiego

   W miniony wtorek starosta wieruszowski Andrzej Szymanek reprezentował Powiat Wieruszowski podczas Konwentu Powiatu Województwa Łódzkiego. Spotkanie samorządów z regionu odbyło się 15 stycznia br. w Starostwie Powiatu Piotrkowskiego.

    

,,Mixer Regionalny – Łódzkie 2018’’ z udziałem Powiatu Wieruszowskiego

W ubiegły weekend września na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi odbyła się kolejna edycja imprezy ,,Mixer Regionalny Łódzkie 2018’’. Na reprezentacyjnym deptaku miasta, powiaty i gminy oraz instytucje działające na obszarze województwa łódzkiego eksponowały swoje stoiska wystawiennicze. Na odwiedzających czekały materiały promocyjne, krajoznawcze i turystyczne, degustacje potraw regionalnych, konkursy oraz animacje.

W wydarzeniu ,,Mixer Regionalny – Łódzkie 2018’’ tradycyjnie już uczestniczył Powiat Wieruszowski, prezentując materiały promocyjne. Swoje umiejętności kulinarne zaprezentowały natomiast członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Mieleszyna, które przygotowały dla gości pierogi z serem i ziemniakami.

 

Podczas imprezy Powiat Wieruszowski reprezentowała również Gmina Łubnice poprzez udział członków Stowarzyszenia Gospodyń ,,Wójcin nad Prosną’’ i promocję tradycyjnych potraw: plendzy kartoflanych i ciastek ze skwarek.

 

Swoje stanowisko wystawiła także Gmina Lututów, którą promował Wacław Zabłocki poprzez swą twórczość – rzeźby oraz rękodzieło artystyczne.

Script logo StudioStrona.pl