Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Ogłoszenie Zarządu Powiatu Wieruszowskiego

   Zarząd Powiatu Wieruszowskiego informuje, że w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieruszowie przy ul. Rynek 1-7, w dniu 7 listopada 2018 r. został podany do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń na okres 21 dni, wykaz nieruchomości – garażu blaszanego, oznaczonego nr 11, położonego w Wieruszowie, przy ul. Waryńskiego 15,  przeznaczonego do wynajmu na czas nieoznaczony w trybie przetargu ustnego nieograniczonego, zgodnie z uchwałą Zarządu Powiatu Wieruszowskiego
   Nr  478/2018 z dnia   7 listopada 2018 r.

  • Nowe pakiety rozwojowe dla grup nieformalnych i organizacji pozarządowych

   Centrum OPUS w ramach działań Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej rozpoczyna nabór podmiotów, które chciałyby skorzystać z pakietów rozwojowych.

,,Mixer Regionalny – Łódzkie 2018’’ z udziałem Powiatu Wieruszowskiego

W ubiegły weekend września na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi odbyła się kolejna edycja imprezy ,,Mixer Regionalny Łódzkie 2018’’. Na reprezentacyjnym deptaku miasta, powiaty i gminy oraz instytucje działające na obszarze województwa łódzkiego eksponowały swoje stoiska wystawiennicze. Na odwiedzających czekały materiały promocyjne, krajoznawcze i turystyczne, degustacje potraw regionalnych, konkursy oraz animacje.

W wydarzeniu ,,Mixer Regionalny – Łódzkie 2018’’ tradycyjnie już uczestniczył Powiat Wieruszowski, prezentując materiały promocyjne. Swoje umiejętności kulinarne zaprezentowały natomiast członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Mieleszyna, które przygotowały dla gości pierogi z serem i ziemniakami.

 

Podczas imprezy Powiat Wieruszowski reprezentowała również Gmina Łubnice poprzez udział członków Stowarzyszenia Gospodyń ,,Wójcin nad Prosną’’ i promocję tradycyjnych potraw: plendzy kartoflanych i ciastek ze skwarek.

 

Swoje stanowisko wystawiła także Gmina Lututów, którą promował Wacław Zabłocki poprzez swą twórczość – rzeźby oraz rękodzieło artystyczne.

Script logo StudioStrona.pl