Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

  Rada Powiatu

 • Z ostatniej chwili...
  • 3780

   Informacja dotycząca zasad pracy Urzędu

   Starostwo Powiatowe w Wieruszowie od czasu wprowadzenia stanu epidemii nie zaprzestało i nie zaprzestaje obsługi interesantów.
   Interesanci po wejściu do Urzędu są kierowani przez wyznaczonego pracownika do właściwego pomieszczenia Urzędu w celu załatwienia sprawy i powinni stosować się do jego zaleceń.
   Rejestracja pojazdów w Wydziale Komunikacji i Dróg jest możliwa po telefonicznym umówieniu terminu wizyty (z wyprzedzeniem do 2 dni) pod numerem telefonu:        62 78 13 374
   Jednocześnie informujemy, że codziennie w godzinach 11.00-11.15 nastąpi przerwa w obsłudze interesantów, z uwagi na konieczność dezynfekcji pomieszczeń.
   Przypominamy, że obsługa klienta odbywa się z zachowaniem wymogów sanitarnych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i klientów.
   Wszystkie osoby na terenie Urzędu zobowiązane są do:

  • Ogłoszenie Zarządu Powiatu Wieruszowskiego o wynikach otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego

 • bip1

 • epuap

 • pomoc prawna

Aktualności

RSS
 • 3715

  Drodzy Rolnicy, Ogrodnicy, Sadownicy, Pszczelarze! Dziękujemy za wspaniały dar Waszych rąk, za owoce Waszej pracy…

  Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.                                                                                    - Św. Jan Paweł II

 • 3712

  81. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

  29 sierpnia br. tradycyjnie, w symbolicznym miejscu - przed obeliskiem na polach Krajańskich odbyły się uroczyste obchody 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

 • 3713

  Zaproszenie na konsultacje społeczne dot. Rozwoju Obszarów Wiejskich

  22 lipca br. Komisja Europejska ogłosiła komunikat do Parlamentu Europejskiego i Rady UE - ,,Długoterminowa wizja dla obszarów wiejskich’’ otwierając formalny proces dyskusji na szczeblu europejskim na temat przyszłości obszarów wiejskich oraz miejsca, jakie powinny one zajmować w naszym społeczeństwie.

 • 3711

  Opieka zdrowotna dla mieszkańców powiatu wieruszowskiego

   W dniu 28 sierpnia br. w  Starostwie Powiatowym w Wieruszowie odbyło się spotkanie z Krzysztofem Suszkiem, przedstawicielem Fundacji „Misja Medyczna”  z siedzibą w Łodzi.

 • 3631

  Zarządzenie nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

  Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jednolity: Dz.U. z 2020 r. poz. 920), w związku z § 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 964 ze zm.), w trosce o bezpieczeństwo, zdrowie pracowników i mieszkańców oraz mając na względzie utrzymujący się stan zakażeń na terenie powiatu wieruszowskiego zarządzam, co następuje:

 • 3708

  Powiatowa uroczystość patriotyczna w 81. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

  29 sierpnia br. (sobota) Samorząd Powiatu Wieruszowskiego wraz z zaproszonymi delegacjami oraz gośćmi uczci 81. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

  Powiatowa uroczystość patriotyczna tradycyjnie już odbędzie się przed obeliskiem na polach Krajańskich.

   

  Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną wywołaną koronawirusem SARS-CoV-2, tegoroczne obchody 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej odbędą się w ograniczonym zakresie, z zachowaniem wymaganych zasad bezpieczeństwa.

 • 3709

  Rozstrzygnięcie Konkursu na hasło promujące korzystanie z tras orienteeringowych

  Zwycięzcą Konkursu, zgodnie ze wskazaniem Komisji Konkursowej oraz akceptacją Zarządu Powiatu Wieruszowskiego, zostaje hasło: ,,Zamień kanapę na kompas i mapę’’, zgłoszone przez Floriana Taras.

 • 3707

  Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

  Ostrzeżenie meteorologiczne

  Zjawisko/stopień zagrożenia: Silny wiatr/1
  Obszar: Województwo łódzkie
  Ważność: od godz. 11:00 dnia 27.08.2020 do godz. 18:00 dnia 27.08.2020
  Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h z zachodu.
  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 75%

Script logo StudioStrona.pl