• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Ogólnopolski Konkurs Grantowy Równać Szanse 2020

Informujemy o Ogólnopolskim Konkursie Grantowym ogłoszonym w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2020” realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, skierowanym do organizacji pozarządowych i instytucji.

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i/lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, a także edukacji prawnej dla mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego na 2020r.

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza nabór kandydatów na członków komisji konkursowej do opiniowania ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i/lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, a także edukacji prawnej dla mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego w 2020r.

• XI Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych

W dniach 26-27 br. października w Sokolnikach odbył się XI Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych. Jak co roku, nie zabrakło ogromnych emocji, wzruszeń oraz owacji na stojąco.

• W wieruszowskim ,,Koperniku" rusza ERASMUS +

Od września br. w wieruszowskim LO realizowany jest projekt ERASMUS+ pt.: „ EUROHOPE”. W programie wezmą udział uczniowie wieruszowskiej szkoły oraz uczniowie z Hiszpanii, Włoch, Francji oraz Danii.

• XIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 30 października 2019r. odbyła się XIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której radni podjęli uchwały: zmieniającą uchwałę w sprawie podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych; w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie Statutu Powiatu Wieruszowskiego; w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Wieruszowskiego i uchwalenia jej regulaminu; w sprawie zmian budżetu powiatu na 2019 rok; w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019-2026r.

• „Dostrzegaj naturę i dbaj o nią!"

Taki baner widnieje przy wejściu do Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, a w ślad za nim w ramach edukacji ekologicznej rozpowszechniane są ramki  do tablic rejestracyjnych z tym hasłem, aby do jak największej rzeszy odbiorców mogły trafić te słowa!

Ponadto w ramach edukacji ekologicznej na tablicach oraz w udostępnionych przez gminy miejscach na terenie całego powiatu rozwieszono 42 banery nt. szkodliwości spalania odpadów. Każdy baner śle przekaz dla każdego z nas, aby pomyśleć nad „swoją własną gospodarką odpadami”.

Wysoki poziom świadomości ekologicznej Polaków to nie tylko potrzeba chwili, ale kierunek w którym powinno podążać nowoczesne społeczeństwo. Stąd też podejmowane są i będą podejmowane różne działania, mające na celu zmianę myślenia, zachowania i nawyków wśród wszystkich ludzi bez względu na wiek i wpływanie na te osoby, które podejmują ważne decyzje dla kraju.

• Sprzedaż drewna – Ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie, ul. Waryńskiego 14, 98-400 Wieruszów prowadzi sprzedaż drewna dla firm oraz odbiorców indywidualnych.

Informacje dla kupujących drewno:

Rodzaje, ilość, cena drewna przeznaczonego do sprzedaży oraz regulamin sprzedaży jest dostępny na stronie internetowej http://bip-pzd.powiat-wieruszowski.pl w zakładce ogłoszenia różne.

Zainteresowanych zakupem proszę o składanie podań określających nr kłody zgodnie z załączonym wykazem.

Szczegółowych informacji dot. sprzedaży drewna udziela Pani Edyta Polak, tel. 790 300 984

• Finał Bike Maratonu 2019

Relacja Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego