• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

• Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki  Gmina Wieruszów

• pomoc prawna

•  bip1

• Rada Powiatu Wieruszowskiego

• epuap

Bieżące prace przy budowie pasywnego budynku

Nieprzerwanie trwają prace przy projekcie pn. „Budowa pasywnego budynku użyteczności publicznej przeznaczonego na cele dydaktyczne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie i Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Wieruszowie”.

,,Kopernik" pożegnał najstarszych uczniów

(...) Gratuluję ukończenia szkoły średniej. Życzę Wam sukcesów w dorosłym życiu, świetnych wyników z egzaminów maturalnych, wspaniałych karier zawodowych i naukowych ,  których podstawą będzie wiedza zdobyta w  wieruszowskim liceum. Mikołaj Kopernik też byłby z Was dumny!" - tymi słowami Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie - Włodzimierz Matyja, rozpoczął uroczystość Pożegnania Klas Trzecich.

Uroczyste rozdanie świadectw Abiturientom w ,,Staszicu’’

Zwieńczenie czteroletniej pracy uczniów i nauczyciel – Abiturienci klas czwartych techników otrzymali 30 kwietnia 2021 roku świadectwa ukończenia szkoły średniej.
    Uroczystość otwarła  Dyrektor szkoły Agnieszka Mazurowska. Pogratulowała zebranym ukończenia szkoły, życząc Im jednocześnie zdania egzaminów maturalnych  i zawodowych. Złożyła ciepłe życzenia wszelkiej pomyślności na nowym etapie życia, a także serdecznie zaprosiła do utrzymywania dalszych kontaktów ze szkołą i odwiedzania jej progów. Podziękowała za wspólnie spędzony czas, który nie należał do najłatwiejszych ze względu na sytuację epidemiologiczną.

Konkurs fotograficzny ,,Łódzkie oczami mieszkańców 2021’’

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego rusza z inicjatywą, która ma za zadanie zmobilizować mieszkańców i sympatyków województwa łódzkiego do wyruszenia z aparatem fotograficznym na bliższe i dalsze wycieczki po regionie.

4 maja – Międzynarodowy Dzień Strażaka

W Dniu Świętego Floriana – Patrona Strażaków wszystkim Druhom Strażakom składamy wyrazy uznania za pełnioną służbę.

Ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego oraz niesienie pomocy potrzebującym to działanie wpisane w codzienną strażacką służbę. Pragniemy podziękować za podejmowany każdego dnia trud i ofiarność.

Życzymy Wan bezpiecznej służby, szczęśliwych wyjazdów i powrotów z akcji oraz nieustającej opieki świętego Floriana, a w życiu osobistym zdrowia i realizacji wszystkich planów i zamierzeń.

Bezpłatne szkolenie ,,Jak założyć żłobek. Misja, wizja i biznes’’

Wyższa Szkoła Gospodarki informuje, że w Wieluniu w terminie 24 i 31 maja br. odbędzie się bezpłatne szkolenie ,,Jak założyć żłobek. Misja, wizja i biznes’’, realizowane  w ramach projektu ,,Dobre praktyki opieki nad dziećmi do lat 3 wsparciem dla pracujących rodziców’’.

„Praca na dawnej fotografii” – konkurs dla osób 50+

Przeglądasz czasem zdjęcia z minionych lat? Może posiadasz wśród kolekcji tez takie, gdzie rozpoczynasz swoją karierę zawodową? Jeśli do tego skończyłeś 50 lat i mieszkasz w województwie świętokrzyskim lub łódzkim to portal Aplikuj.pl zaprasza do zabawy!

,,Ziemia – planeta marzeń’’ – druga edycja konkursu

Sklep z zabawkami Maludas organizuje drugą edycje konkursu! Tym razem temat dotyczy troski o środowisko, a hasłem przewodnim jest: ,,Ziemia – planeta marzeń”. Dbanie o ekosystem staje się w świadomości wielu osób niezwykle ważne, bowiem z roku na rok środowisko ulega większej degradacji, dlatego warto edukować w tym zakresie dzieci od najmłodszych lat.