• Tradycyjny Bal Maturalny w LO

,,Na ten dzień, a właściwie na ten wieczór, czekaliśmy 3 długie lata. Wypełniliśmy ten czas nauką, umacnialiśmy koleżeńskie więzi, coraz częściej myśląc o zbliżającej się maturze. Już tylko 100 dni dzieli nas od pierwszego egzaminu maturalnego. Dzisiejszego wieczoru pragniemy jednak odłożyć wszystkie myśli, by ta noc stała się wyjątkowa i niezapomniana."- tymi słowami uczniowie klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie rozpoczęli jeden z najważniejszych wieczorów w ich życiu: tradycyjny Bal Maturalny.

• Lekkoatletyka. Zawodnicy z Powiatu Wieruszowskiego w Mityngu i Mistrzostwach Województwa

W dniu 02.02.2019 br. w Hali RKS w Łodzi odbył się III Halowy Mityng RKS i ŁOZLA 2019 oraz Mistrzostwa Województwa Młodzików U16.

W zawodach wystartowało czterech zawodników UMLKS START Wieruszów.

• Wieruszowskie LO świętowało Dzień Patrona Szkoły

Wicestarosta wieruszowski Stefan Pietras brał udział w piątkowych obchodach Święta Patrona Szkoły Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie. Urodziny Mikołaja Kopernika uczniowie i nauczyciele świętowali od początku dnia. Tegorocznym obchodom Święta patrona towarzyszył również szkolny Dzień Humanisty.

• ,,Szansa na nowy start’’

Krajowe Stowarzyszenie wspierania Przedsiębiorczości informuje o rozpoczęciu realizacji projektu pt. ,,Szansa na nowy start’’ w ramach Osi Priorytetowej X ,,Adaptacyjność pracowników i przedsiębiorstw w regionie’’.

• PROJEKT GRANTOWY DLA GMIN. NAWET 150 TYS. ZŁ NA ROZWÓJ KOMPETENCJI CYFROWYCH!

„Gmina na czasie" to nowy projekt Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, realizowany wspólnie z Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów.

W ramach projektu gminy wiejskie, miejsko-wiejskie oraz miasta do 20 tys. mieszkańców z woj. łódzkiego oraz kujawsko-pomorskiego mogą ubiegać się o granty na realizację na swoim terenie mikroprojektów szkoleniowych, skierowanych do osób w wieku 25 lat i powyżej, w tym również osób niepełnosprawnych.

• Odprawa podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie

W dniu 4 lutego br. w Komendzie Powiatowej Policji w Wieruszowie odbyła się odprawa podsumowująca działalność jednostki w minionym 2018 roku. W naradzie bilansującej pracę funkcjonariuszy KPP w Wieruszowie uczestniczył m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw oraz starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.

• Kolejny start lekkoatletów UMLKS START Wieruszów

W dniu 26.01 br. w Hali Rudzkiego Klubu Sportowego w Łodzi odbył się II Halowy Mityng RKS i ŁOZLA 2019.

W zawodach wystartowało pięciu zawodników wieruszowskiego Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego START Wieruszów.

• Dzień Patrona Szkoły Stanisława Staszica

25 stycznia br. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie obchodził Dzień Patrona Szkoły.