Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Ważne! Zmiana organizacji ruchu

   Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

  • Ogólnopolski Konkurs Grantowy Równać Szanse 2020

   Informujemy o Ogólnopolskim Konkursie Grantowym ogłoszonym w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2020” realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, skierowanym do organizacji pozarządowych i instytucji.

Aktualności

RSS
 • Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego

  Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i/lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, a także edukacji prawnej dla mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego na 2020r.

 • Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

  Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza nabór kandydatów na członków komisji konkursowej do opiniowania ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i/lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, a także edukacji prawnej dla mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego w 2020r.

 • XI Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych

  W dniach 26-27 br. października w Sokolnikach odbył się XI Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych. Jak co roku, nie zabrakło ogromnych emocji, wzruszeń oraz owacji na stojąco.

 • W wieruszowskim ,,Koperniku" rusza ERASMUS +

  Od września br. w wieruszowskim LO realizowany jest projekt ERASMUS+ pt.: „ EUROHOPE”. W programie wezmą udział uczniowie wieruszowskiej szkoły oraz uczniowie z Hiszpanii, Włoch, Francji oraz Danii.

 • XIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  W dniu 30 października 2019r. odbyła się XIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której radni podjęli uchwały: zmieniającą uchwałę w sprawie podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych; w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie Statutu Powiatu Wieruszowskiego; w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Wieruszowskiego i uchwalenia jej regulaminu; w sprawie zmian budżetu powiatu na 2019 rok; w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019-2026r.

 • „Dostrzegaj naturę i dbaj o nią!"

  Taki baner widnieje przy wejściu do Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, a w ślad za nim w ramach edukacji ekologicznej rozpowszechniane są ramki  do tablic rejestracyjnych z tym hasłem, aby do jak największej rzeszy odbiorców mogły trafić te słowa!

  Ponadto w ramach edukacji ekologicznej na tablicach oraz w udostępnionych przez gminy miejscach na terenie całego powiatu rozwieszono 42 banery nt. szkodliwości spalania odpadów. Każdy baner śle przekaz dla każdego z nas, aby pomyśleć nad „swoją własną gospodarką odpadami”.

  Wysoki poziom świadomości ekologicznej Polaków to nie tylko potrzeba chwili, ale kierunek w którym powinno podążać nowoczesne społeczeństwo. Stąd też podejmowane są i będą podejmowane różne działania, mające na celu zmianę myślenia, zachowania i nawyków wśród wszystkich ludzi bez względu na wiek i wpływanie na te osoby, które podejmują ważne decyzje dla kraju.

 • Sprzedaż drewna – Ogłoszenie

  Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie, ul. Waryńskiego 14, 98-400 Wieruszów prowadzi sprzedaż drewna dla firm oraz odbiorców indywidualnych.

  Informacje dla kupujących drewno:

  Rodzaje, ilość, cena drewna przeznaczonego do sprzedaży oraz regulamin sprzedaży jest dostępny na stronie internetowej http://bip-pzd.powiat-wieruszowski.pl w zakładce ogłoszenia różne.

  Zainteresowanych zakupem proszę o składanie podań określających nr kłody zgodnie z załączonym wykazem.

  Szczegółowych informacji dot. sprzedaży drewna udziela Pani Edyta Polak, tel. 790 300 984

 • Finał Bike Maratonu 2019

  Relacja Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego

Script logo StudioStrona.pl