Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • koronawirus informacje

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja NFZ

   Centrala NFZ przypomina: na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 września 2013 roku sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, zarządzenia Nr 177/2019/DSOZ Prezesa NFZ z dnia 30 grudnia 2019 roku w sprawie warunków zawierania i realizacji świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz postanowień umowy o udzielanie świadczeń zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia świadczeniodawca zapewnia dostępność do świadczeń: lekarza POZ, pielęgniarki POZ i położnej POZ w miejscu ich udzielania od poniedziałku do piątku, w godzinach pomiędzy 8.00 a 18.00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, zgodnie z harmonogramem pracy świadczeniodawcy.

  • XIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

   Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 511, 1815, 1571), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2020r. poz. 585) zawiadamiam, że dnia 3 kwietnia 2020r. (piątek) o godz. 10:00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się XIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

Aktualności

RSS
 • Spotkanie wigilijne uczestników ŚDS w Osieku z filią w Czastarach i Chróścinie

  Wigilia i Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, czas refleksji, serdecznych spotkań, składania życzeń. W tym wyjątkowym i uroczystym nastroju w dniu 19 grudnia 2019r. odbyło się spotkanie wigilijne uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Osieku z filią w Czastarach i Chróścinie. Zaproszeni goście: Stefan Pietras – Wicestarosta Powiatu Wieruszowskiego, Elżbieta Ochocka - kierownik PCPR w Wieruszowie, Piotr Kołodziej – Wójt Gminy Galewice, Bożena Bak – sekretarz Gminy Czastary. Uczestnicy i pracownicy placówek zasiedli przy wspólnym, zastawionym tradycyjnie wigilijnym stole w sali GOK w Sokolnikach. Modlitwę poprowadzili: ks. Tadeusz Kaczmarek – proboszcz parafii w Chróścinie, ks. Jacek Kalferszt – proboszcz parafii w Czastarach oraz ks. Ojciec Tadeusz Hojko – proboszcz parafii w Cieszęcinie. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem oraz wspólne śpiewanie kolęd. Na zakończenie spotkania wigilijnego przybył Mikołaj przekazując słodkie upominki.

 • Obowiązek rejestracji w BDO (Baza Danych Odpadowych)

  Obowiązkiem rejestracji w Rejestrze-BDO objęte są nie tylko podmioty, które wytwarzają odpady oraz prowadzą ewidencję tych odpadów, ale również wprowadzający na terytorium kraju produkty w opakowaniach, opony, oleje smarowe, pojazdy, baterie lub akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny, producenci, importerzy i wewnątrzwspólnotowi nabywcy opakowań. W niektórych przypadkach może to dotyczyć nawet jednoosobowych działalności gospodarczych. Mogą to być np. salony kosmetyczne, gabinety stomatologiczne, firmy budowlane, zakłady mechaniki samochodowej, czy podmioty wytwarzające odpady niebezpieczne.

 • Informacja o zmianie dyżuru nieodpłatnej pomocy prawnej

  Z uwagi, że Starostwo Powiatowe w Wieruszowie w dniu 24 grudnia 2019r. (wtorek) będzie nieczynne, dyżur nieodpłatnej pomocy prawnej przypadający na ten dzień zostanie odpracowany przez adwokata w dniu 23 grudnia 2019r. (poniedziałek) w godz. 8:00-12:00.

 • Konkurs na radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego

  Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza uczniów uczęszczających do szkół działających na terenie województwa łódzkiego do udziału w Konkursie, którego celem jest wyłonienie radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego.

 • Konkursu ,,Twórczość – Terapia – Sukces’’

  Finał Konkursu „Twórczość – Terapia – Sukces” – przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków budżetu Powiatu Wieruszowskiego, odbył się 12 grudnia br. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Wieruszowie.

 • Wieruszowskie LO najlepsze w województwie!

  10 grudnia br. w Łodzi, odbyła się uroczysta gala finałowa X edycji konkursu muzycznego pt. ,,Piosenki stanu wojennego". Tegoroczna edycja okazała się wyjątkowa dla Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie.

 • Podsumowanie Powiatowego Konkursu ,,Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego’’

  Uroczyste podsumowanie XX edycji Powiatowego Konkursu ,,Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego’’ odbyło się 13 grudnia br. w sali OSP Galewice. 

 • Lokalne Święto Wolontariatu

  16 grudnia br. w Wieruszowskim Domu Kultury odbyła się kolejna edycja Lokalnego Święto Wolontariatu, w której uczestniczyli: Wiceprzewodniczące Rady Powiatu Wieruszowskiego Irena Dundziak i Wiesława Lewik, Członek Zarządu Powiatu Wieruszowskiego Adam Musiała oraz inni przedstawiciele Powiatu Wieruszowskiego.

Script logo StudioStrona.pl