Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • XLIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

   OK-BR.0002.42018

   Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r. poz. 1868 ze zm.), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 30 kwietnia 2018r. (poniedziałek) o godz. 1300 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się:

   XLIV Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  • Powiatowa muzyczna rywalizacja

   W niedzielne popołudnie (15 kwietnia br.) przeprowadzono w Bolesławcu organizowane przez miejscowe Gminne Centrum Kultury oraz Powiat Wieruszowski muzyczne przedsięwzięcie z udziałem mieszkańców naszego regionu.

   Występy uczestników były oceniane przez komisję jurorską. Rozdanie nagród, ufundowanych między innymi przez Powiat Wieruszowski, odbyło się z udziałem wicestarosty wieruszowskiego.

Aktualności

RSS
 • I Ty możesz zostać rodziną zastępczą dla dzieci, które marzą, by dorastać w rodzinie!

  Każde dziecko ma prawo wychowywać się w kochającym, bezpiecznym domu. Jeśli jednak rodzice nie mogą zagwarantować mu odpowiedniej opieki, czasami musi interweniować państwo. Wówczas dziecku zapewnia się czasowo opiekę i wychowanie poza rodziną. Właśnie wtedy dzieci potrzebują rodziny zastępczej. Potrzebni są ludzie, którzy są gotowi podjąć się tego zadania. Dzieciństwo trwa krótko, dziecko nie może czekać. Pomóżmy stworzyć im normalne dzieciństwo.

 • Skorzystaj z bezpłatnych programów zdrowotnych

  Poznaj listę placówek medycznych, w których wykonasz bezpłatne badania profilaktyczne i rehabilitacyjne, aby utrzymać lub przedłużyć swoją aktywność zawodową.

 • XVI Ogólnokrajowy Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2018"

  Od 2003 r. Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy. W 2018 roku jednym z organizatorów jest również Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. XVI Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

 • ZAWIADOMIENIE O WSZCZĘCIU POSTĘPOWANIA o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym.

 • Afrykański Pomór Świń - realne zagrożenia dla gospodarki

  Starosta Wieruszowski
  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sieradzu
  Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego
  Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Sieradzu
  Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach Oddział Kościerzyn

  zapraszają

  na konferencję nt. Afrykański Pomór Świń - realne zagrożenie dla gospodarki, która odbędzie się dnia  13 lutego 2018r. o godz 10.00 w Centrum Kultury Wsi Łubnice (ul. Gen. Sikorskiego 98)

 • Nagroda Gospodarcza Wojewody Łódzkiego

  Uprzejmie informujemy, że Wojewoda Łódzki, Pan Zbigniew Rau ogłosił XV edycję Konkursu Nagroda Gospodarcza Wojewody Łódzkiego. Zgłaszanie kandydatów do Konkursu może następować w następujących kategoriach:

  - Ład organizacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu,

  - Mikro i małe przedsiębiorstwo,

  - Gospodarstwo rolne,

  - Innowacyjność.

 • XLI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego - informacje

  W dniu 31 stycznia 2018r. odbyła się XLI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której Radni podjęli uchwały:

  - w sprawie zmian budżetu powiatu na 2018r.;

  -  w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2018-2026r.;

   - w sprawie powierzenia Gminie Bolesławiec zadania własnego Powiatu Wieruszowskiego.

 • Studniówkowy czas

  W szkołach ponadgimnazjalnych na terenie powiatu wieruszowskiego nadszedł czas zabawy. Na sto dni przed maturą, 20 stycznia 2018r. młodzież Zespołu Szkół Rolniczych im. W. Baranowskiego w Lututowie, a 27 stycznia 2018r. uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica bawili się na uroczystych Studniówkach

Script logo StudioStrona.pl