• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

• Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki  Gmina Wieruszów

• pomoc prawna

•  bip1

• Rada Powiatu Wieruszowskiego

• epuap

• 4359

Na Sieradzkich Szlakach

Szanowni Państwo, w publikacji " Na Sieradzkich Szlakach", ukazał się artykuł dotyczący zabytków powiatu wieruszowskiego. W załączeniu cyfrowa, kolorowa wersja numeru.

• 4361

Marsz Katyński Wieruszów 2022

W tym roku obchodzimy 82 rocznicę Zbrodni Katyńskiej. W rocznicę tej narodowej tragedii  24 kwietnia ulicami Wieruszowa przeszedł Marsz Katyński.

• 4363

Bezpłatne badania w kierunku osteoporozy

Zapraszamy mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego na bezpłatne badania densytometryczne (osteoporoza) w Osteobusie.

• 4348

V etap badań "Moja sytuacja w okresie koronawirusa"

W Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk szukamy odpowiedzi na pytanie, jak pandemia wpłynęła na Państwa życie: rodzinne, zawodowe, społeczne. Dlatego ponownie zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc o podzielenie się z nami informacjami o tym, jak pandemia wpłynęła na Wasze życie.

• 4358

Dziś Międzynarodowy Dzień Ziemi

Każdego roku święto odbywa się pod określonym hasłem przewodnim. W tym roku brzmi ono: „Inwestujmy w naszą planetę”.

• 4355

Pomoc dla utrzymujących lochy i prosięta: wciąż można składać wnioski a wypłacono już ponad 115 mln zł

Do 29 kwietnia 2022 r. wnioski o wsparcie mogą składać hodowcy loch i prosiąt, których gospodarstwa zagrożone są utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19.

• 4357

„Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę”

Z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne akcja organizowana przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie "Wysprzątajmy Powiat na wiosnę", która zaplanowana została na dzień 22 kwietnia 2022r. zostaje przeniesiona na dzień 6 maja 2022r.

• 4356

Współpraca – wkrótce nabór wniosków

Od 30 kwietnia 2022 r. w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie się można ubiegać o wsparcie na operacje, których przedmiotem jest opracowanie i wdrożenie innowacji w ramach działania „Współpraca”. Pomoc pochodzi z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, a maksymalne dofinansowania jakie można uzyskać to nawet 12 mln zł.