• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

• Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki  Gmina Wieruszów

• pomoc prawna

•  bip1

• Rada Powiatu Wieruszowskiego

• epuap

• 4454

XLVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 30 czerwca 2022 roku odbyła się XLVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której Radni obradowali zgodnie z przyjętym porządkiem obrad. Na wstępie Starosta Stefan Pietras w imieniu Samorządu Powiatu Wieruszowskiego przekazał gratulacje i wyrazy uznania za dotychczasowe osiągnięcia sportowe i promocję orienteeringu dla Pana Adama Śliwakowskiego z okazji Jubileuszu 25-lecia Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Junior”.

• 4455

System Monitorowania Usług Publicznych

Powiat Wieruszowski zakończył uczestnictwo w projekcie zatytułowanym „System Monitorowania Usług Publicznych – wdrożenie SMUP” uzyskując stosowny certyfikat i będąc jednym z pierwszych samorządów potrafiących posługiwać się nowym narzędziem.

• 4452

Kolejny sukces!

W II Otwartych Mistrzostwach Polski Nordic Walking, które odbyły się w Polanicy Zdroju w minioną sobotę startowali zawodnicy z Powiatu Wieruszowskiego.

• 4451

Starosta Wieruszowski na Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich

8 i 9 czerwca br. zebrało się XXVIII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich, aby omówić najważniejsze kwestie z punktu widzenia samorządu powiatowego. W dwudniowych obradach uczestniczył starosta wieruszowski Stefan Pietras.

• 4447

Łódzki Urząd Wojewódzki zaprasza geodetów do zgłaszania swoich kandydatur do wpisania na listę biegłych w postępowaniach administracyjnych

W celu ubiegania się o wpis należy złożyć wniosek na właściwym formularzu opublikowanym na stronie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, w zakładce Struktura organizacyjna/Wydział Gospodarki Nieruchomościami/Załącznik nr 1 do procedury powoływania biegłych geodetów, w terminie do dnia 4 lipca 2022 r., za pośrednictwem platformy ePUAP na skrzynkę podawczą Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, na adres /lodzuw/skrytka, osobiście w Kancelarii Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, ul. Piotrkowska 104, 90-926 Łódź lub listownie (pocztą tradycyjną).

• 4450

Łódzki Festiwal Mleka

Festiwal w swoim założeniu ma promować polskie mleko i produkty mleczarskie, ale również patriotyzm lokalny, a patronat nad wydarzeniem objęli m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałek Województwa Łódzkiego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

• XLVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego - transmisja na żywo

• 4449

Zachowania podczas upału właściwe z punktu widzenia bezpieczeństwa

W związku z utrzymującymi się oraz prognozowanymi także na kolejne dni przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej upałami drugiego i trzeciego stopnia prognozującymi wystąpienie na terenie województwa łódzkiego temperatury powyżej 34°C, a także zaleceniami Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi, podstawowe zasady bezpieczeństwa, które należy stosować podczas występowania wysokich temperatur