• Dla Prezydenta Adamowicza, przeciw nienawiści

Wieruszów także nie jest obojętny wobec tego, co wydarzyło się w Gdańsku, 13 stycznia 2019 roku o godzinie 20.00, a także wobec tego, co wybrzmiewało wcześniej w bardzo złych słowach.

W związku z wyznaczoną datą pogrzebu Prezydenta Pawła Adamowicza, z inicjatywy Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy, właśnie w ten dzień - 19 stycznia br. o godz. 12:00 na wieruszowskim rynku, równocześnie z rozpoczęciem uroczystości pogrzebowych, wybrzmią dwa utwory: „Sound of Silence” i „Modlitwa o wschodzie słońca”.

Niech to będzie krótkie, ale jednoznaczne spotkanie tych, którzy chcą uczcić pamięć zamordowanego Prezydenta i tych, którzy nie zgadzają się na język pogardy. W specjalnie wyznaczonym miejscu, przed portretem Pawła Adamowicza będzie można ustawić przyniesione znicze.

Pamiętajmy, że spotkanie będzie też wsparciem dla fantastycznej inicjatywy jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i dla jej twórcy – Jurka Owsiaka. Spotkajmy się i bądźmy razem.

• Starosta wieruszowski na Konwencie Powiatów Województwa Łódzkiego

W miniony wtorek starosta wieruszowski Andrzej Szymanek reprezentował Powiat Wieruszowski podczas Konwentu Powiatu Województwa Łódzkiego. Spotkanie samorządów z regionu odbyło się 15 stycznia br. w Starostwie Powiatu Piotrkowskiego.

• Noc Bibliotek – II ogólnopolska edycja

Noc Bibliotek została zorganizowana w Polsce po raz drugi. Akcja jest okazją, by w atrakcyjny i niekonwencjonalny sposób poznać bibliotekę. Była skierowana do czytelników w każdym wieku - od przedszkolaków do emerytów. Przed rokiem udział wzięło ponad 600 bibliotek z całej Polski. W tym roku liczba zgłoszonych bibliotek przekroczyła tysiąc

• XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 30 maja – 5 czerwca 2016 już po raz 15 obchodzono Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – największe doroczne święto czytania prowadzone przez Fundację ABCXXI, w które włączyła się Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie, a także Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie, przygotowując szereg imprez czytelniczych. W wydarzenie czytania włączyli się ludzie różnych zawodów i środowisk, m.in. Starostwa Powiatowego, Policji, Straży Pożarnej, Urzędu Miejskiego, Nadleśnictwa Przedborów, Szpitala Powiatowego,  Wieruszowskiego Klubu Karate Kyokushin HUSARIA, bibliotek. W szkołach, przedszkolach i bibliotekach odbyły się imprezy czytelnicze dla dzieci, konkursy literackie i plastyczne, inscenizacje, wystawy.

• Noc Bibliotek i powrót do przeszłości

W dniu 4 czerwca o godz. 18.00 przenosimy się w cudowne lata 70-te. Na tę jedną wyjątkową noc biblioteka zmienia wystrój: znikają komputery i sprzęt nagłaśniający a pojawi się maszyna do pisania, adapter oraz wiele innych gadżetów charakterystycznych dla tamtych czasów. Będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną " Z kart kroniki powiatu wieruszowskiego, lata 60-70-te"

• Zawody wędkarskie o puchar starosty wieruszowskiego

W niedzielę  22 maja br. na stawie nr 5 w Mieleszynku odbyły się zawody wędkarskie o puchar starosty wieruszowskiego. W sportowej rywalizacji oprócz zawodników powiatu wieruszowskiego, brali również udział wędkarze sąsiednich powiatów: kępińskiego, sycowskiego oraz ostrzeszowskiego.

• XIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 25 maja br. odbyła się XIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego. Podczas obrad Rada Powiatu podjęła uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz absolutorium dla zarządu powiatu, ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Wieruszowskiego oraz wyłączenia określonych szkół z zespołów i likwidacji poszczególnych szkół powiatu wieruszowskiego.

• Szkolenie w zakresie profilaktyki uzależnień na temat dopalaczy

We wtorek 24 maja 2016r. w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbyło się szkolenie w zakresie profilaktyki uzależnień na temat dopalaczy.

• Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Wieruszowskiego z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej w 2016r.

• Wizyta ukraińskiej delegacji w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

W dniu 17 maja br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie złożyła wizytę ukraińska delegacja, która przyjechała do Wieruszowa za zaproszenie Gminy Wieruszów.

Odwiedziny gości z Ukrainy odbyły się w ramach projektu realizowanego przez Związek Miast Polskich pn.: „Zwiększenie udziału mieszkańców w planowaniu strategicznym i planowaniu świadczenia usług publicznych w nowych połączonych gromadach na Ukrainie”, który jest współfinansowany ze środków Polsko-Kanadyjskiego Programu Wsparcia Demokracji.