• Wyróżnienie dla Starosty z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego

W dniu 29 października br. w Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie odbyła uroczysta gala z okazji 25-lecia funkcjonowania samorządu terytorialnego. W wydarzeniu uczestniczyli obecni i byli włodarze miasta oraz powiatu, radni, urzędnicy, sołtysi, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, działacze sportowi, kulturalni i oświatowi oraz wszyscy mieszkańcy wpływający na losy gminy Wieruszów. Podczas spotkania włodarze Wieruszowa wręczyli Staroście Wieruszowskiemu Andrzejowi Szymankowi specjalne wyróżnienie za działalność na rzecz lokalnego samorządu.

• OBWIESZCZENIE dotyczące wydania pozwolenia wodnoprawnego

• Obchody 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości

W dniu 11 listopada br. w Czastarach świętowano 97 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji ojczyzny odprawioną w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

• Dzień Dawcy Szpiku

6 listopada br. wolontariusze z ZSP im. Stanisława Staszica, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Wieruszowie zorganizowali w swojej szkole, akcję przeznaczoną dla wszystkich zdrowych osób w wieku 18-55 lat, które bezpłatnie mogły zarejestrować się w bazie danych potencjalnych dawców komórek macierzystych.  Cała procedura zajęła   tylko chwilę, polegała na wykonaniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka.

• Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu wieruszowskiego w 2016r.

• Finał III edycji ,,Z EKOLOGIĄ NA TY’’

Powiat Wieruszowski z dofinansowaniem przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiskai Gospodarki Wodnej w Łodzi przeprowadził III edycję programu edukacji ekologicznej ,,Z EKOLOGIĄ NA TY’’.W ramach ww. programu odbyły się dwa konkursy o tematyce ekologicznej. Konkurs ,,Człowiek jako element przyrody’’ miał formę olimpiady wiedzy ekologiczno-przyrodniczej, natomiast konkurs ,,Bliżej Natury – Z EKOLOGIĄ NA TY’’ składał się z dwóch części: konkursu fotograficznego oraz konkursu na hasła o treści ekologicznej.

• I Ty możesz uratować komuś życie

Dzień Dawcy Szpiku w Wieruszowie

• OGŁOSZENIE KONSULTACJI projektu uchwały w sprawie uchwalenia Rocznego Programu współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi na 2016r.

Na podstawie uchwały Rady Powiatu Wieruszowskiego Nr LIV/267/10 z dnia 30 września 2010r. w sprawie określenia sposobu konsultowania z radami działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, projektów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowych tych organizacji, Zarząd Powiatu Wieruszowskiego zaprasza do udziału w konsultacjach, których przedmiotem jest projekt uchwały w sprawie „Rocznego programu współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi na 2016r.”