• koronawirus informacje

• Zarządzenie nr 8/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 8 kwietnia 2020r. w sprawie wyłączenia bezpośredniej obsługi interesantów w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

• Zaktualizowany apel Starosty Wieruszowskiego do mieszkańców powiatu w związku z nowymi ograniczeniami

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i pierwszymi potwierdzonymi zachorowaniami na terenie Powiatu Wieruszowskiego apeluję do mieszkańców o stosowanie się do ograniczeń wynikających z przepisów prawa.

Przypominam o zakazie przemieszczania się osób. Dopuszcza się jedynie przemieszczanie osób w celu:

• wykonania czynności zawodowych lub zadań służbowych, w tym z zakresu: działalności gospodarczej, lub rolniczej oraz zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego takich jak uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej, dokonania zakupów art. spożywczych, drogeryjnych i leków,
      • wykonywania ochotniczo i bez wynagrodzenia świadczeń na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19, w tym w ramach wolontariatu,
      • sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego z zastosowaniem ograniczeń dotyczących liczby osób biorących jednocześnie bezpośredni udział w obrzędach.

Ograniczenia dotyczące między innymi sprawowania kultu religijnego w miejscach publicznych w tym w budynkach i innych obiektach polegają na obowiązkowym zapewnieniu, aby w trakcie sprawowania kultu, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie znajdowało się łącznie, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż 5 uczestników – do dnia 19 kwietnia 2020r. Ograniczenia te obowiązują również w święta Wielkiej Nocy.

Zwracam szczególną uwagę na to, że w czasie pogrzebu obowiązuje nieprzekraczalne kryterium udziału 5 osób, również na cmentarzu.

Nie dopuszcza się przebywania osób na cmentarzu poza ceremoniami pogrzebowymi.

Mimo okresu przedświątecznego ale także w okresie Świąt Wielkanocnych proszę o ograniczenie do niezbędnego minimum wychodzenia z domu i przebywania w miejscach publicznych. Jest to niestety okres wyjątkowy dlatego proszę bardzo o racjonalne i przemyślane postępowanie w sytuacji panującego zagrożenia.

Apeluje do Państwa o zdrowy rozsądek. Żadne zakazy i nakazy nie zapewnią nam bezpieczeństwa jeżeli nie zadbamy sami o siebie.

• Informacja o zmianie dyżuru nieodpłatnej pomocy prawnej

Z uwagi, że Starostwo Powiatowe w Wieruszowie w dniu 24 grudnia 2019r. (wtorek) będzie nieczynne, dyżur nieodpłatnej pomocy prawnej przypadający na ten dzień zostanie odpracowany przez adwokata w dniu 23 grudnia 2019r. (poniedziałek) w godz. 8:00-12:00.

• Konkursu ,,Twórczość – Terapia – Sukces’’

Finał Konkursu „Twórczość – Terapia – Sukces” – przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków budżetu Powiatu Wieruszowskiego, odbył się 12 grudnia br. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Wieruszowie.

• Konkurs na radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza uczniów uczęszczających do szkół działających na terenie województwa łódzkiego do udziału w Konkursie, którego celem jest wyłonienie radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego.

• Posiedzenie Nr 4/VI Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego

W dniu 11 grudnia 2019 roku w Brzezinach odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego, w którym uczestniczył Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek. Podczas posiedzenia rozmawiano m.in. o zmianie przepisów ustawy o przyjmowaniu repatriantów, ułatwieniu pracy lekarzy zza wschodniej granicy oraz nowelizacji tzw. ustawy odległościowej. Dyskutowano także o problemach w oświacie oraz służbie zdrowia. Gość konwentu Prof. Jan Krakowiak w swoim wystąpieniu przedstawił sytuację, jaka aktualnie panuje w powiatowych szpitalach. Wskazał również na zagrożenia jakie mogą nastąpić w najbliższych latach w powiatowej służbie zdrowia.

• Wieruszowskie LO najlepsze w województwie!

10 grudnia br. w Łodzi, odbyła się uroczysta gala finałowa X edycji konkursu muzycznego pt. ,,Piosenki stanu wojennego". Tegoroczna edycja okazała się wyjątkowa dla Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie.

• Lokalne Święto Wolontariatu

16 grudnia br. w Wieruszowskim Domu Kultury odbyła się kolejna edycja Lokalnego Święto Wolontariatu, w której uczestniczyli: Wiceprzewodniczące Rady Powiatu Wieruszowskiego Irena Dundziak i Wiesława Lewik, Członek Zarządu Powiatu Wieruszowskiego Adam Musiała oraz inni przedstawiciele Powiatu Wieruszowskiego.

• Uczniowie LO nagrodzeni w XX Konkursie Plastyczno-Fotograficznym

13 grudnia 2019 roku w sali OSP w Galewicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców XX Konkursu „Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego”. Wśród licznej grupy uczestników konkursu  znalazły się prace  8 uczniów wieruszowskiego liceum.

• Podsumowanie Powiatowego Konkursu ,,Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego’’

Uroczyste podsumowanie XX edycji Powiatowego Konkursu ,,Krajobraz Powiatu Wieruszowskiego’’ odbyło się 13 grudnia br. w sali OSP Galewice.