Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • koronawirus informacje

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

   W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

  • Zarządzenie nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

   Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jednolity: Dz.U. z 2020 r. poz. 920), w związku z § 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 964 ze zm.), w trosce o bezpieczeństwo, zdrowie pracowników i mieszkańców oraz mając na względzie utrzymujący się stan zakażeń na terenie powiatu wieruszowskiego zarządzam, co następuje:

Aktualności

RSS
 • ,,Kopernik" w finale!

  4. marca br. na terenie jednostki wojskowej w Sieradzu odbył się półfinał wojewódzkiego konkursu o Żołnierzach Wyklętych, w którym wzięły udział uczennice wieruszowskiego LO: Marta Taras, Maria Połomska i Klaudia Wojewoda.

 • Dalsze prace przy budowie pasywnego budynku

  Trwają prace przy projekcie pn. „Budowa pasywnego budynku użyteczności publicznej przeznaczonego na cele dydaktyczne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie i Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Wieruszowie

 • Wolontariat na znaczkach pocztowych – zapraszamy do 4. edycji konkursu „Świat oczami młodych”!

  Po raz czwarty Fundacja Banku Ochrony Środowiska oraz Poczta Polska zaprasza wszystkie szkoły i ośrodki kultury do udziału w konkursie plastycznym na projekt znaczka pocztowego „Świat oczami młodych”.

 • ARiMR dofinansuje inwestycje chroniące przed ASF lub powodzią

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje pomoc rolnikom z całej Polski, którzy chcą zabezpieczyć swoje gospodarstwa przed afrykańskim pomorem świń. ARiMR wesprze również spółki wodne, które chcą zainwestować w urządzenia chroniące gospodarstwa przed powodzią. 19 marca 2020 r. rusza nabór wniosków o wsparcie „Inwestycji zapobiegających zniszczeniu potencjału produkcji rolnej”.

 • Życzenia

 • „Kącik wyciszenia” w wieruszowskim Liceum

  W wieruszowskim Liceum oddano do dyspozycji uczniów przestrzeń specjalnego przeznaczenia, nazwaną „Kącikiem wyciszenia”. Kącik działa przy bibliotece szkolnej. W tym miejscu mogą zrelaksować się uczniowie, którzy odczują potrzebę odpoczynku psychicznego. Sceneria stworzonego miejsca zachęca do wyciszenia, który jest idealnym miejscem do czytania książek, czasopism oraz nabrania sił do pracy i nauki.

 • Spotkanie Informacyjne - Omówienie zasad naboru w ramach Poddziałania VI.2.1 Rozwój gospodarki turystycznej

  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Turystyka - szansą na rozwój Twojego regionu. Konkurs dla Poddziałania VI.2.1 Rozwój gospodarki turystycznej”. Omówienie zasad naboru w ramach Poddziałania VI.2.1 Rozwój gospodarki turystycznej”.

 • W dniu 27 lutego 2020r. odbyła się XVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  W dniu 27 lutego 2020r. odbyła się XVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której radni podjęli uchwały:

  • w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych oraz warunków i zasad korzystania z nich;
  • w sprawie zatwierdzenia projektu: Centrum Usług Środowiskowych – „Razem łatwiej”;
  • w sprawie założenia Branżowej Szkoły II Stopnia w Wieruszowie, wchodzącej w skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.
Script logo StudioStrona.pl