• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

• IV kadencja Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

W dniu 24 lipca odbyła swoje pierwsze posiedzenie w IV kadencji Powiatowa Społeczna Rada ds. osób niepełnosprawnych w składzie powołanym Zarządzeniem Starosty Wieruszowskiego Nr 32/15 z dnia 2 lipca 2015r. t.j:

• BIURO RZECZNIKA PRAW KONSUMENTA - nieczynne

BIURO RZECZNIKA PRAW KONSUMENTA w Starostwie Powiatowym w Wieruszowiew dniach 27.07.2015R. – 10.08.2015R. BĘDZIE NIECZYNNE
    Bezpłatną poradę konsumencką można uzyskać dzwoniąc na bezpłatną infolinię 800 889 866 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00 zarówno
    z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych.

• Wieruszowski akcent na olimpiadzie (relacja video)

20 lipca 2015 r. uroczyste otwarcie na rynku w Opolu rozpoczęło jubileuszowe XX Międzynarodowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTIF. Ok. 500 zawodników młodzieżowych drużyn pożarniczych z ponad 20 krajów przybyło do Opola. Strażacka olimpiada potrwa do soboty 25. 07 2015 r. Wydarzeniu towarzyszy szereg dodatkowych atrakcji otwartych dla wszystkich chętnych, m.in. Wystawa Narodów i Festyn Strażacki, Olimpiada Obozowa, prezentacje drużyn i oraz pokazy sprawnościowe. Na opolskim rynku można było zobaczyć, jaką rolę pełnią obecnie strażacy-ochotnicy i cały zakres ich działalności ratowniczej, sportowej i kulturalnej poza przysłowiowym gaszeniem pożarów.

• Nie bądź królikiem doświadczalnym - nie bierz narkotyków (dopalaczy), które niosą śmierć!!!

Producenci i sprzedawcy narkotyków (dopalaczy) oraz innych substancji odurzających zapewniają, że oferowane przez nich produkty są bezpieczne i nie prowadzą do uzależnienia.

Zadać należy pytanie: skąd te zatrważajace statystyki, które mówią, że tylko w zeszłym roku odnotowano ponad 2400 zatruć dopalaczami a w pierwszej połowie tego roku dopalaczami zatruło się już ponad 2000 osób, z czego 9 przypadków było śmiertelnych!

• Postępowanie w wypadku kontaktu skóry z organami lub sokiem kaukaskich barszczy

W przypadku bezpośredniego kontaktu z kaukaskimi barszczami należy niezwłocznie umyć skórę zimną wodą z mydłem tak, by usunąć z jej powierzchni sok rośliny, a następnie chronić ją przed promieniami słonecznymi przez przynajmniej 48 h, jeśli nawet w tym czasie nie pojawiają się żadne objawy.

• III Turniej Siatkówki Plażowej Lubczyna 2015

1 i 2 sierpnia 2015r - boisko sportowe w Lubczynie

• Konwent Powiatów Polskich Województwa Łódzkiego

Dnia 1 lipca 2015r. w Muzeum- Zamku w Oporowie odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa łódzkiego. Obradom przewodniczył Stanisław Cubała - przewodniczący konwentu, starosta piotrkowski. Starostowie zapoznali się z możliwościami wykorzystania przez jednostki samorządu terytorialnego szczebla powiatowego środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 na działania dotyczące zasobów geodezyjnych i kartograficznych.

• Marsz Wypędzonych - rekonstrukcja historyczna w Wieruszowie

W dniu 21 czerwca 2015r. na wieruszowskim rynku odbyła się rekonstrukcja historyczna nawiązująca do okresu II wojny światowej. Impreza pn. „Marsz Wypędzonych” została zorganizowana w celu upamiętnienia losów ludności pochodzenia żydowskiego oraz polskiego. W postacie ludności cywilnej wcielili się rekonstruktorzy z klubu regionalno- historycznego „Gloria Victis”, uczniowie szkół Powiatu Wieruszowskiego, pracownicy instytucji, Towarzystwo Aktywnych Kobiet z Sokolnik oraz Klub Seniora z Czastar.