• Ogłoszenie Zarządu Powiatu Wieruszowskiego

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego informuje, że w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieruszowie przy ul. Rynek 1-7, w dniu 7 listopada 2018 r. został podany do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń na okres 21 dni, wykaz nieruchomości – garażu blaszanego, oznaczonego nr 11, położonego w Wieruszowie, przy ul. Waryńskiego 15,  przeznaczonego do wynajmu na czas nieoznaczony w trybie przetargu ustnego nieograniczonego, zgodnie z uchwałą Zarządu Powiatu Wieruszowskiego
      Nr  478/2018 z dnia   7 listopada 2018 r.

• Nowe pakiety rozwojowe dla grup nieformalnych i organizacji pozarządowych

Centrum OPUS w ramach działań Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej rozpoczyna nabór podmiotów, które chciałyby skorzystać z pakietów rozwojowych.

• Nabór wniosków o dofinansowanie

W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem projektu kalendarzy przedsięwzięć o charakterze powiatowym rok 2016, prosimy o składanie wniosków o współorganizację zadań o charakterze  kulturalnym, sportowym, turystycznym i oświatowym ze środków finansowych w ramach w/w Kalendarza.

• Obchody 97 rocznicy odzyskania niepodległości

Samorząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Samorząd Gminy Czastary zapraszają na uroczystość upamiętniającą 97 rocznicę odzyskania niepodległości, która odbędzie się w dniu 11 listopada 2015 r. Uroczystość rozpocznie się o godz. 1100 Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele Parafialnym p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Czastarach

• Sprawdź, ile kosztowało twoje leczenie - załóż konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta

28 października 2015 od 9.30 do 14.00 - Powiatowe Centrum Medycznym NZOZ Szpital Powiatowy w Wieruszowie (sala konferencyjna, Budynek B, I piętro)

• 97 Rocznica Odzyskania Niepodległości Czastary 2015

• Warcabowe zmagania

W dniu 25 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Lututowie Zarząd Klubu LKS „Czarna Damka” zorganizował Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcaby 100-polowe.Do współzawodnictwa przystąpiło 18 zawodników z gmin Lututów, Sokolniki i Łubnice.

Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie dziewięciu rund przy czasie na zawodnika 10 minut. O miejscu zawodnika decydowały punkty duże, punkty małe z pominięciem wyników skrajnych i wynik pojedynku bezpośredniego.

• Koniec Akcji „Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski.”

Piąta edycja akcji edukacyjnej „Tu jest bezpiecznie! Powiat wieruszowski” realizowanej przez Starostwo Powiatowe przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie dobiegła końca. Podczas trwania akcji uczniowie spotykali się z policjantami, którzy opowiadali o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Opaski odblaskowe dla dzieci ufundowało Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, które zainicjowało kampanię. W piątej edycji ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’ uczestniczyły wszystkie szkoły podstawowe powiatu wieruszowskiego.

Przypominamy, że od 1 września 2014 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące noszenia elementów odblaskowych. Do ich posiadania w widocznym miejscu są zobligowani wszyscy piesi znajdujący się na drogach po zmroku poza terenem zabudowanym.

• Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie

Dzień Edukacji Narodowej to stosowny czas, by okazać wdzięczność osobom zaangażowanym w proces wychowawczy, podziękować za otwieranie przed młodzieżą nowych horyzontów wiedzy, budzenie zapału i energii do podejmowania twórczych przedsięwzięć. Jak co roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Życzenia nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły złożył Dyrektor Włodzimierz Matyja a także Wicestarosta Mirosław Urbaś, który przekazał nagrody Starosty Powiatu Wieruszowskiego dla Dyrektora Szkoły Włodzimierza Matyi i Pani Teodory Ziemby. Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów tej szkoły.

• Stanowisko Związku Powiatów Polskich w sprawie wdrażania nowego modelu funkcjonowania Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w dniu 4 stycznia 2016 roku ma nastąpić uruchomienie nowej wersji Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0). Wdrażanie nowych rozwiązań informatycznych umożliwiających sprawniejsze realizowanie usług publicznych z korzyścią dla obywateli jest właściwą drogą ewolucji administracji publicznej – w związku z czym samą ideę stworzenia systemu CEPiK 2.0 ocenialiśmy i oceniamy pozytywnie.