Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa

Aktualności

RSS
 • Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków komisji konkursowej do spraw opiniowania ofert oraz wzór formularza zgłoszeniowego

 • Wystawa fotograficzna Wiktora Toruńskiego w holu Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego

  Od 21 kwietnia br. w holu Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Wieruszowie można oglądać uroczyście otwartą wystawę fotograficzną Wiktora Toruńskiego pt. ,,Budzi się wiosna’’.  Autorem galerii jest uczeń II klasy Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Wieruszowie. Od dwóch lat wielką pasją Wiktora stała się właśnie fotografia. Tematyką przedstawionego zbioru fotografii jest natura, między innymi zdjęcia różnych gatunków ptaków, motyli, pająków oraz innych zwierząt. Wystawa ,,Budzi się wiosna’’ Wiktora Toruńskiego potrwa do 28 kwietnia.

 • Szkolenie dotyczące zmian w prawie budowalnym

  19 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie odbyła się narada szkoleniowa zorganizowana przez Radę Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa we współpracy ze Starostą Powiatu Wieruszowskiego  dla członków Izby oraz przedstawicieli gmin powiatu wieruszowskiego.

 • Wiosenny Koncert z Humorem Orkiestry Dętej z Dzietrzkowic

  W dniu 17 kwietnia br. w Dzietrzkowicach odbył się VI Wiosenny Koncert z Humorem. Pokaz zaprezentowała Orkiestra Dęta z Dzietrzkowic. Wydarzenie na trwale wpisało się w tradycję miejscowości i po raz kolejny zgromadziło pełną salę osób, zarówno mieszkańców Dzietrzkowic, jak i sąsiednich gmin.

 • ZARZĄD POWIATU WIERUSZOWSKIEGO ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Wieruszowskiego w 2016r.

 • XVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  OK-BR.0002.4.2016    

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym
  (t. j. Dz. U. z 2015r. poz. 1445 ), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam,
  że dnia 21 kwietnia 2016r. (czwartek) o godz. 1230  w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się: XVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

 • Spotkanie ws. planu i możliwości zagospodarowania terenu wzdłuż drogi S8

  W dniu 15 kwietnia br. odbyły się konsultacje ws. Koncepcji Projektu Partnerskiego pn. ,,Wykorzystanie Drogi Ekspresowej S8 dla Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Województwa Łódzkiego’’.W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów i przedsiębiorcy powiatu wieruszowskiego oraz reprezentanci Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Podczas przeprowadzonych konsultacji zostały przedstawione uwagi, które zostaną uwzględnione w końcowej wersji tworzonego projektu.

 • Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych !

    W dniu 28 kwietnia (czwartek) 2016r. o godzinie 1400 w sali sesyjnej (nr 27 I piętro) Starostwa Powiatowego w Wieruszowie zostanie przeprowadzone bezpłatne szkolenie pn. "Księgowość w organizacjach pozarządowych - najważniejsze obowiązki i zmiany w ustawie o rachunkowości".

   Na szkolenie zapraszamy przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych, a przede wszystkim osoby zajmujące się księgowością w tych organizacjach na temat aktualnych obowiązków księgowych wynikających ze zmian w roku 2016.

  Czas szkolenia ok. 3 godziny.

Script logo StudioStrona.pl