Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja

   W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

  • Komunikat V - ćwiczenia obronne

   Komunikat V

   (Ćwiczenia)

   O godz. 14.30 zakończyło się powiatowe ćwiczenie obronne „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu wieruszowskiego” pod kryptonimem „EWE”.

   Odbyło się wstępne podsumowanie ćwiczenia. W podsumowaniu brali udział przedstawiciele jst powiatu wieruszowskiego oraz służby, inspekcje i straże. Został przeanalizowany przebieg ćwiczeń.

   Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje ćwiczenia.   Podziękowania należą się naszym mieszkańcom, którzy poważnie potraktowali ćwiczenia.   Dziękujemy lokalnym mediom za rzeczowy przekaz informacji.

   W późniejszym terminie po analizie wszystkich informacji nastąpi kompleksowa ocena ćwiczenia oraz wskazanie osobom odpowiedzialnym dobrych jak i słabych stron w sytuacji zagrożenia terrorystycznego, w systemie pozamilitarnych działań obronnych na terenie powiatu wieruszowskiego.

   Rzecznik prasowy ćwiczenia

   Stefan Pietras

Aktualności

RSS
 • Muzeum Historii Polski ogłasza konkurs na książkę edukacyjną

  Muzeum Historii Polski ogłosiło konkurs literacko-edukacyjny „40 Pokoleń”. Celem konkursu jest przygotowanie tekstów dla dzieci, które zostaną wydane w formie książkowej. Na autorów zwycięskich prac czekają nagrody pieniężne.  

   

 • Kolejna udana edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

  6 kwietnia br. w Wieruszowskim Domu Kultury odbył się coroczny Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu, którego celem jest zainteresowanie przedszkolaków, uczniów i opiekunów tematyką zdrowotną oraz przekazywanie prozdrowotnych treści poprzez śpiew.

 • XXIII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich z udziałem Powiatu Wieruszowskiego

  8 stanowisk, dyskusja nad rolą ustrojową samorządu gminnego i powiatowego w II i III RP, znaczenie rozwoju partnerstwa publiczno-prywatnego – to najważniejsze elementy posiedzenia, w którym wziął udział starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.

 • Remont drogi Klatka – Parcice – Chorobel

  Przekazujemy dobre wieści dla mieszkańców powiatu wieruszowskiego, szczególnie tych poruszających się drogą na odcinku Klatka – Parcie. W miniony czwartek sfinalizowano wcześniejsze starania dotyczące remontu drogi powiatowej nr 4507 E Klatka – Parcice – Chorobel.

 • „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę” po raz siódmy

  W związku z dużym zaśmieceniem przydrożnych rowów biegnących wzdłuż wszystkich dróg naszego powiatu, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, jak co roku, czynnie uczestniczy w zorganizowaniu i przeprowadzeniu akcji „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę”.

  Tegoroczna akcja zaplanowana jest na dzień 20 kwietnia. Istnieje możliwość uzyskania worków i rękawic w Wydziale Architektury, Budownictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Wieruszowie lub w urzędach gmin z terenu powiatu, po uprzednim zgłoszeniu zapotrzebowania. Zgromadzone odpady wystawione w dostępnych miejscach zostaną zebrane i wywiezione.

  Starostwo Powiatowe w Wieruszowie apeluje o aktywne włączenie się wszystkich mieszkańców powiatu w tegoroczną akcję „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę”.

  Akcja ta przy masowym udziale mieszkańców przyczyni się do poprawy czystości otaczającego nas środowiska naturalnego

 • Powiat Wieruszowski informuje o bezpłatnych turnusach rehabilitacyjnych dla dzieci rolników

  Od roku 1993 KRUS organizuje w czasie wakacji turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników. Powyższe formy świadczeń zdrowotnych realizowane są nieodpłatnie.

 • Podjęto uchwałę w sprawie podziału środków PFRON w 2018 r.

  W dniu 28 marca 2018 r. Rada Powiatu Wieruszowskiego podjęła uchwałę w sprawie podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 • 8 milionów na pomysły mieszkańców Województwa Łódzkiego

  Rusza druga edycja Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego!

  Spotkanie informacyjne dla mieszkańców powiatu wieruszowskiego odbędzie się 6 kwietnia br. (piątek) o godz. 16.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie.

Script logo StudioStrona.pl