• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Komunikat V

(Ćwiczenia)

O godz. 14.30 zakończyło się powiatowe ćwiczenie obronne „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu wieruszowskiego” pod kryptonimem „EWE”.

Odbyło się wstępne podsumowanie ćwiczenia. W podsumowaniu brali udział przedstawiciele jst powiatu wieruszowskiego oraz służby, inspekcje i straże. Został przeanalizowany przebieg ćwiczeń.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje ćwiczenia.   Podziękowania należą się naszym mieszkańcom, którzy poważnie potraktowali ćwiczenia.   Dziękujemy lokalnym mediom za rzeczowy przekaz informacji.

W późniejszym terminie po analizie wszystkich informacji nastąpi kompleksowa ocena ćwiczenia oraz wskazanie osobom odpowiedzialnym dobrych jak i słabych stron w sytuacji zagrożenia terrorystycznego, w systemie pozamilitarnych działań obronnych na terenie powiatu wieruszowskiego.

Rzecznik prasowy ćwiczenia

Stefan Pietras

• Muzeum Historii Polski ogłasza konkurs na książkę edukacyjną

Muzeum Historii Polski ogłosiło konkurs literacko-edukacyjny „40 Pokoleń”. Celem konkursu jest przygotowanie tekstów dla dzieci, które zostaną wydane w formie książkowej. Na autorów zwycięskich prac czekają nagrody pieniężne.

• Kolejna udana edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

6 kwietnia br. w Wieruszowskim Domu Kultury odbył się coroczny Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu, którego celem jest zainteresowanie przedszkolaków, uczniów i opiekunów tematyką zdrowotną oraz przekazywanie prozdrowotnych treści poprzez śpiew.

• XXIII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich z udziałem Powiatu Wieruszowskiego

8 stanowisk, dyskusja nad rolą ustrojową samorządu gminnego i powiatowego w II i III RP, znaczenie rozwoju partnerstwa publiczno-prywatnego – to najważniejsze elementy posiedzenia, w którym wziął udział starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.

• Remont drogi Klatka – Parcice – Chorobel

Przekazujemy dobre wieści dla mieszkańców powiatu wieruszowskiego, szczególnie tych poruszających się drogą na odcinku Klatka – Parcie. W miniony czwartek sfinalizowano wcześniejsze starania dotyczące remontu drogi powiatowej nr 4507 E Klatka – Parcice – Chorobel.

• „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę” po raz siódmy

W związku z dużym zaśmieceniem przydrożnych rowów biegnących wzdłuż wszystkich dróg naszego powiatu, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, jak co roku, czynnie uczestniczy w zorganizowaniu i przeprowadzeniu akcji „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę”.

Tegoroczna akcja zaplanowana jest na dzień 20 kwietnia. Istnieje możliwość uzyskania worków i rękawic w Wydziale Architektury, Budownictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Wieruszowie lub w urzędach gmin z terenu powiatu, po uprzednim zgłoszeniu zapotrzebowania. Zgromadzone odpady wystawione w dostępnych miejscach zostaną zebrane i wywiezione.

Starostwo Powiatowe w Wieruszowie apeluje o aktywne włączenie się wszystkich mieszkańców powiatu w tegoroczną akcję „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę”.

Akcja ta przy masowym udziale mieszkańców przyczyni się do poprawy czystości otaczającego nas środowiska naturalnego

• Powiat Wieruszowski informuje o bezpłatnych turnusach rehabilitacyjnych dla dzieci rolników

Od roku 1993 KRUS organizuje w czasie wakacji turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników. Powyższe formy świadczeń zdrowotnych realizowane są nieodpłatnie.

• Podjęto uchwałę w sprawie podziału środków PFRON w 2018 r.

W dniu 28 marca 2018 r. Rada Powiatu Wieruszowskiego podjęła uchwałę w sprawie podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

• 8 milionów na pomysły mieszkańców Województwa Łódzkiego

Rusza druga edycja Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego!

Spotkanie informacyjne dla mieszkańców powiatu wieruszowskiego odbędzie się 6 kwietnia br. (piątek) o godz. 16.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie.