• Maturzyści z LO walczą o kolejny bardzo dobry wynik szkoły

Czy tegoroczni abiturienci z Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie osiągną stuprocentową zdawalność matur? Tego jeszcze nie wiemy, ale mamy powód, by za kolejne bardzo dobre wyniki maturalne mocno trzymać kciuki! Faktem bowiem jest, że wieruszowski "Kopernik" od lat może się pochwalić prawie stuprocentową zdawalnością matur, a w 2016 roku nawet stuprocentową, co zagwarantowało szkole pierwsze miejsce w województwie łódzkim.

• Powiatowy Konkurs Recytatorski w Staszicu

W dniu 10 maja 2019 roku odbył  się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie kolejny konkurs o zasięgu powiatowym. Dotychczas  konkursy miały formę testów sprawdzających sprawność i poprawność językową uczestników. „Szermierki językowe” były adresowane do dorosłych i młodzieży ze szkół  ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów.  Tegoroczna edycja  konkursu  w zmienionej  formule skierowana była do  uczniów wszystkich typów szkół, którzy mają zdolności aktorskie i recytatorskie. Na nasze zaproszenie przybyli najzdolniejsi recytatorzy ze szkół całego powiatu – szkół podstawowych i gimnazjów w : Wójcinie, Niwiskach, Sokolnikach, Ochędzynie, Teklinowie, Lututowie, Łubnicach, Walichnowach oraz Wieruszowie, a także z dwu szkół ponadgimnazjalnych w Wieruszowie.

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza otwarty nabór partnerów

• Absolwent LO pożądany na rynku pracy

Wśród absolwentów wieruszowskiego LO znajdziemy nie tylko lekarzy, prawników, dziennikarzy, urzędników, nauczycieli, pracowników kultury, ale również inżynierów, przedsiębiorców, ekonomistów a nawet artystów. Pożegnanie kolejnego rocznika absolwentów i trwający już nabór przyszłych pierwszoklasistów to idealny moment na przypomnienie największych zalet uczenia się w Liceum Ogólnokształcącym, a zwłaszcza na wskazanie atutów Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie.

• Uwaga! Zmiana organizacji ruchu

Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informuje, że w dniu 11 maja 2019 roku (sobota) w godzinach 8:00 – 15:00 będzie miało miejsce próbne obciążenie konstrukcji obiektu mostowego znajdującego się w ciągu drogi powiatowej nr 4510E w m. Podbolesławiec. W związku z powyższym na obiekcie nastąpi ograniczenie prędkości do 30 km/h a ruch będzie kierowany przez oznakowane służby. Przerwy w ciągłości ruchu będą wynosiły 30 minut. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Szczegółowa organizacja ruchu do pobrania znajduje się poniżej.

• Wieruszowskie LO pożegnało kolejnych absolwentów

Tegoroczne uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych rozpoczęło się tradycyjnie przemówieniem Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących – Włodzimierza Matyji, który podkreślił, że kolejny rocznik otrzymuje świadectwa i dołączy już niebawem  do wielotysięcznej grupy inżynierów, przedsiębiorców, lekarzy, prawników, dziennikarzy, dyrektorów, artystów i wielu innych specjalistów swoich dziedzin.

Otrzymane świadectwa ukończenia Szkoły to rzeczywiście ważna przepustka do dalszego kształcenia i kariery. "Kopernik" spełnił swoją rolę na tym etapie kształcenia i 26 kwietnia b.r. pożegnał kolejną grupę uczniów – tym razem z rocznika 2016-2019 r.

• Informacja

W dniu 2 maja 2019 r (czwartek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od 7.30 - 15.30, Wydział Komunikacji i Dróg od 7.45 - 15.00

• „Niepodległa – moja flaga”

Dla historii polskiej flagi rok 2019 jest wyjątkowy. 2 maja obchodzimy 15-lecie uchwalenia Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, a 1 sierpnia setną rocznicę uchwalenia przez Sejm Ustawodawczy niepodległej Polski ustawy o godle i barwach Rzeczypospolitej Polskiej. To nie jedyne rocznice, które na stałe wpisały się w historię Polski. 1 maja będziemy obchodzić 15. rocznicę wstąpienia do Unii Europejskiej, a dwa dni później Święto Konstytucji 3 maja. Warto uczcić te trzy majowe świąteczne dni wywieszając polską flagę.

Biuro Programu „Niepodległa” przygotowało spot zapraszający wszystkich Polaków do wywieszenia polskiej flagi pt. „Niepodległa – moja flaga”. Można go obejrzeć i udostępnić ze stron: