Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • koronawirus informacje

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Zarządzenie nr 8/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 8 kwietnia 2020r. w sprawie wyłączenia bezpośredniej obsługi interesantów w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

   Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 511 z późn.zm), w związku z § 13 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 566), w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników oraz mieszkańców zarządzam, co następuje:

    

  • Informacja

   Szanowni Państwo!

   Starostwo Powiatowe w Wieruszowie obsługuje swoich interesantów we wszystkich sprawach będących w jego kompetencji. Nadal bardzo ważnym jest ograniczony  do przypadków koniecznych, bezpośredni kontakt interesant – pracownik urzędu. Jest to podyktowane obowiązkiem zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa  i ochrony przed zakażeniem Covid-19, zarówno klientów jak i pracowników Starostwa.

   W związku z powyższym usilnie prosimy o korzystanie w pierwszej kolejności z informacji zamieszczonej na stronie internetowej Starostwa, w zakładkach odnoszących się  do poszczególnych rodzajów załatwianych spraw. Korzystanie z informacji telefonicznej jest możliwe i  może łatwiejsze, ale zabiera dużo czasu pracownikom, którzy mogą ten czas wykorzystać na załatwianie spraw. Prosimy też o korzystanie z możliwości załatwiania spraw drogą elektroniczną.Ułatwi to i usprawni  oraz przyspieszy załatwianie spraw. Pozwoli również na zaoszczędzenie czasu oraz wyeliminuje niepotrzebne Państwa wizyty  w Starostwie

Aktualności

RSS
 • Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Portrety Pisarzy Polskich’’

  Zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. "Portrety Pisarzy Polskich". Organizatorem Konkursu wraz z Powiatem Wieruszowskim jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Lututowie.

 • Zajęcia Klubowe w Warsztatach Terapii Zajęciowej

  W miniony piątek, w siedzibie Oddziału Łódzkiego PFRON, Powiat Wieruszowski jako pierwszy samorząd powiatowy w województwie łódzkim podpisał umowę o realizację programu  „Zajęcia klubowe w WTZ”.

 • Już jutro w Wieruszowie ,,PALOS-BUS’’

  Zakon Paulinów obchodzi jubileusz 750-lecia od śmierci swojego założyciela błogosławionego Euzebiusza z Ostrzyhomia.

 • Dodatkowy nabór do programu "Wspólny Plan" - konsultacje społeczne

  W imieniu Fundacji WiseEuropa – Warszawskiego Instytutu Studiów Ekonomicznych i Europejskich oraz Fundacji Stabilo z Torunia zachęcamy Państwa do składania aplikacji w dodatkowej rundzie naboru do programu „Wspólny Plan”.

 • Nominuj firmę do tytułu ,,Dobroczyńca Roku 2020’’

  Informujemy, że trwa XXIII edycja Konkursu o tytuł ,,Dobroczyńca Roku’’. Hasło tegorocznej edycji to ,,Czas współpracy, czas działania’’. Odwołuje się ono do budowania partnerstw między rządami, sektorem prywatnym i społeczeństwem obywatelskim, w oparciu o wspólne zasady i wartości, które stawiają człowieka i naszą planetę w centrum działań.

 • XVII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 511, 1815, 1571), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2011r. Nr 226, poz. 2340, zm. Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2018r., poz. 5173) zawiadamiam, że dnia 30 stycznia 2020r. (czwartek) o godz. 13:30 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się XVII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

 • Nadanie praw miejskich dla Lututowa

  W poniedziałek, 13 stycznia 2020 roku odbyły się uroczyste obchody nadania praw miejskich dla miejscowości Lututów, która po raz trzeci stała się miastem w swojej ponad 600-letniej historii. Lututów odzyskał status, który utracił 150 lat temu wskutek represji carskich po Powstaniu Styczniowym. Obchody rozpoczęły się mszą św. pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka, który poświęcił uroczyście odsłonięty pomnik w rynku składający się z trzech kolumn z datami nadania praw miejskich Lututowowi.

 • Pierwsza diamentowa Odznaka Powiatowa Orienteeringu Sprawnościowego

  Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Wieruszowskiego, które odbyło się  22 stycznia 2020 r. po raz pierwszy w historii Powiatu wręczono Odznakę Powiatową Orienteeringu Sprawnościowego w stopniu diamentowym. Zarząd Powiatu uroczyście wręczył odznakę Panu Adamowi Śliwakowskiemu, wieloletniemu działaczowi na rzecz orienteeringu w powiecie wieruszowskim.

Script logo StudioStrona.pl