• Dla Prezydenta Adamowicza, przeciw nienawiści

Wieruszów także nie jest obojętny wobec tego, co wydarzyło się w Gdańsku, 13 stycznia 2019 roku o godzinie 20.00, a także wobec tego, co wybrzmiewało wcześniej w bardzo złych słowach.

W związku z wyznaczoną datą pogrzebu Prezydenta Pawła Adamowicza, z inicjatywy Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy, właśnie w ten dzień - 19 stycznia br. o godz. 12:00 na wieruszowskim rynku, równocześnie z rozpoczęciem uroczystości pogrzebowych, wybrzmią dwa utwory: „Sound of Silence” i „Modlitwa o wschodzie słońca”.

Niech to będzie krótkie, ale jednoznaczne spotkanie tych, którzy chcą uczcić pamięć zamordowanego Prezydenta i tych, którzy nie zgadzają się na język pogardy. W specjalnie wyznaczonym miejscu, przed portretem Pawła Adamowicza będzie można ustawić przyniesione znicze.

Pamiętajmy, że spotkanie będzie też wsparciem dla fantastycznej inicjatywy jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i dla jej twórcy – Jurka Owsiaka. Spotkajmy się i bądźmy razem.

• Starosta wieruszowski na Konwencie Powiatów Województwa Łódzkiego

W miniony wtorek starosta wieruszowski Andrzej Szymanek reprezentował Powiat Wieruszowski podczas Konwentu Powiatu Województwa Łódzkiego. Spotkanie samorządów z regionu odbyło się 15 stycznia br. w Starostwie Powiatu Piotrkowskiego.

• Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu wieruszowskiego w 2016r.

• Finał III edycji ,,Z EKOLOGIĄ NA TY’’

Powiat Wieruszowski z dofinansowaniem przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiskai Gospodarki Wodnej w Łodzi przeprowadził III edycję programu edukacji ekologicznej ,,Z EKOLOGIĄ NA TY’’.W ramach ww. programu odbyły się dwa konkursy o tematyce ekologicznej. Konkurs ,,Człowiek jako element przyrody’’ miał formę olimpiady wiedzy ekologiczno-przyrodniczej, natomiast konkurs ,,Bliżej Natury – Z EKOLOGIĄ NA TY’’ składał się z dwóch części: konkursu fotograficznego oraz konkursu na hasła o treści ekologicznej.

• I Ty możesz uratować komuś życie

Dzień Dawcy Szpiku w Wieruszowie

• OGŁOSZENIE KONSULTACJI projektu uchwały w sprawie uchwalenia Rocznego Programu współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi na 2016r.

Na podstawie uchwały Rady Powiatu Wieruszowskiego Nr LIV/267/10 z dnia 30 września 2010r. w sprawie określenia sposobu konsultowania z radami działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, projektów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowych tych organizacji, Zarząd Powiatu Wieruszowskiego zaprasza do udziału w konsultacjach, których przedmiotem jest projekt uchwały w sprawie „Rocznego programu współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi na 2016r.”

• Nabór wniosków o dofinansowanie

W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem projektu kalendarzy przedsięwzięć o charakterze powiatowym rok 2016, prosimy o składanie wniosków o współorganizację zadań o charakterze  kulturalnym, sportowym, turystycznym i oświatowym ze środków finansowych w ramach w/w Kalendarza.

• Warcabowe zmagania

W dniu 25 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Lututowie Zarząd Klubu LKS „Czarna Damka” zorganizował Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w warcaby 100-polowe.Do współzawodnictwa przystąpiło 18 zawodników z gmin Lututów, Sokolniki i Łubnice.

Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie dziewięciu rund przy czasie na zawodnika 10 minut. O miejscu zawodnika decydowały punkty duże, punkty małe z pominięciem wyników skrajnych i wynik pojedynku bezpośredniego.

• Obchody 97 rocznicy odzyskania niepodległości

Samorząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Samorząd Gminy Czastary zapraszają na uroczystość upamiętniającą 97 rocznicę odzyskania niepodległości, która odbędzie się w dniu 11 listopada 2015 r. Uroczystość rozpocznie się o godz. 1100 Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele Parafialnym p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Czastarach

• Sprawdź, ile kosztowało twoje leczenie - załóż konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta

28 października 2015 od 9.30 do 14.00 - Powiatowe Centrum Medycznym NZOZ Szpital Powiatowy w Wieruszowie (sala konferencyjna, Budynek B, I piętro)