• VIII Piknik Funduszy Europejskich

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza na największe w regionie wydarzenie poświęcone Funduszom Europejskim, które odbędzie się 3 lipca br. na Starym Rynku w Pabianicach.

Wszelkie szczegóły dostępne na stronie internetowej: http://rpo.lodzkie.pl/wynik-wyszukiwania/item/975-viii-piknik-funduszy-europejskich

• V Rajd Konny po Powiecie Wieruszowskim

V Rajd Konny po Powiecie Wieruszowskim realizowany w ramach zadania pn. "Rajd konny po ziemi łódzkiej".

18-19 czerwca 2016 r.

• Kodo-lato, Łódzkie 2016! Województwo Łódzkie zaprasza na bezpłatne, jednodniowe warsztaty informatyczne

Oferta skierowana jest do uczniów gimnazjów z terenu Województwa Łódzkiego (klas 1-3) pragnących poznać podstawy programowania, grafiki komputerowej, modelowania 3D, tworzenia gier komputerowych i animacji.

Warsztaty odbędą się w dniach 8-12 sierpnia 2016 r. w Centrum Edukacji Pozaszkolnej "Cyfrowanka" Tomasz Rakowski w Łodzi.

• Konkursy na dotacje dla firm

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego informuje o ogłoszeniu dwóch konkursów na dotacje dla firm. W każdym będzie rozdysponowany miliard złotych. Przedmiotowe konkursy zostaną ogłoszone w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

• Konkurs grantowy dla edukatorów i animatorów kultury

Muzeum Sztuki w Łodzi, jako regionalny operator programu Bardzo Młoda Kultura rozpoczęło nabór wniosków do konkursu grantowego dla edukatorów i animatorów kultury. Celem konkursu jest wspieranie współpracy pomiędzy podmiotami reprezentującymi sektor kultury i sektor edukacji w realizowaniu wspólnych przedsięwzięć z zakresu edukacji i animacji kulturowej.

• ,,IV Uliczne Biegi Wierusza’’

Już po raz kolejny odbędą się Uliczne Biegi Wierusza. W tym roku będzie to już czwarta edycja. Impreza odbędzie się 12 i 13 czerwca br.

• Informacja w sprawie udzielenia dotacji na podstawie art.19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

Stowarzyszenie Wieruszowski Klub Kolarski złożyło ofertę o wsparcie realizacji zadania publicznego pn.VII Niepodległościowy maraton MTB Wieruszów 2016 .
    Oferta spełnia wymogi zawarte w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, aby zlecić realizację ww. zadania z pominięciem otwartego konkursu ofert.

• Ogólnopolska Samorządowa Debata Oświatowa

W dniu 2 czerwca br. odbyła się w Warszawie Ogólnopolska Samorządowa Debata Oświatowa, w której wziął udział starosta wieruszowski Andrzej Szymanek. W trakcie spotkania wypracowano wspólne stanowisko środowiska samorządowego w sprawie realizacji i finansowania zadań oświatowych przez samorządy, które przekazano  obecnej na obradach minister edukacji narodowej Annie Zalewskiej.