• Ogłoszenie o II przetargu ustnym ograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w miejscowości Lututów

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego  działając na podstawie z ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r.  o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U.  z 2018 r. poz. 2204, ze zm.) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu  i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie  nieruchomości (Dz. U. z  2014 r. poz. 1490) ogłasza II przetarg ustny ograniczony  na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w miejscowości Lututów, obręb Lututów, gm. Lututów, oznaczonej jako działka nr 55, o powierzchni 10,8700 ha

• Bardzo dobry występ zawodników UMLKS START Wieruszów w Halowych Mistrzostwach Polski U 18 i U 20 w Toruniu

W dniu 07- 09 lutego br. w Hali Arena w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U18 i U 20.

W zawodach wzięło udział dwóch zawodników Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu  Sportowego  START w Wieruszowie - Krzysztof Kędzia i Jakub Szczepaniak. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych – trzech konkurencjach.

• Wręczenie nagród laureatom XXIII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego w dniu 16 grudnia 2015 roku wręczył nagrody reprezentującym powiat wieruszowski laureatom XXIII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym.
    Spośród 30 osób z woj. łódzkiego laureatkami z terenu powiatu wieruszowskiego zostały Panie: Janina Myśliwiec oraz Krystyna Molenda z Wieruszowa.
    Wręczone nagrody zostały zakupione ze środków pochodzących z budżetu powiatu wieruszowskiego.

• XX Edycja Konkursu ,,Twórczość – Terapia – Sukces’’

W dniu 10 grudnia br. odbył się finał XX Edycji Konkursu „Twórczość – Terapia – Sukces”. Organizatorem ww. konkursu było Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Wieruszowie. Efektem podsumowującym konkurs jest wystawa znajdująca się w holu Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Wieruszowie, obrazująca umiejętności plastyczne i manualne osób niepełnosprawnych powiatu wieruszowskiego. Wystawę można podziwiać do 7 stycznia 2016 roku.

• I Powiatowy Festiwal Filmowy "ŻYJĘ BO LUBIĘ! AIDS TO NIE DLA MNIE!"

Szacuje się, że 30-35 tys. Polaków jest zakażonych HIV, a 50% z nich o tym nie wie i może nieświadomie zakażać. W związku ze skalą pandemii i jej destrukcyjnym wpływem na społeczeństwa, zakażenie HIV jest jednym z priorytetowych zagadnień zdrowia publicznego na świecie. Światowy Dzień AIDS, który przypada każdego roku 1 grudnia przypomina, że epidemia to problem wciąż aktualny. Warto działać na rzecz jego rozwiązania także przez pozostałe dni w roku – poznając i upowszechniając informacje na temat HIV/AIDS, sposobów ograniczania ryzyka zakażenia, testując się w kierunku HIV, działając bez uprzedzeń w życiu prywatnym i zawodowym oraz solidaryzując się z osobami, które cierpią z tego powodu.

• XVI Powiatowy Konkurs Plastyczny i Fotograficzny ,,KRAJOBRAZ POWIATU WIERUSZOWSKIEGO’’

Szesnasty raz przeprowadzono Powiatowy Konkurs Plastyczny i Fotograficzny ,,KRAJOBRAZ  POWIATU  WIERUSZOWSKIEGO”, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Galewicach i Starostwo Powiatowe w Wieruszowie. W dniu 9 grudnia br. komisja konkursowa XVI Konkursu ,,Krajobrazu Powiatu Wieruszowskiego” nagrodziła prace następujących uczniów:

• Kalendarz Powiatu Wieruszowskiego na 2016 rok

Od 7 grudnia br. można nabywać kalendarze ścienne Powiatu Wieruszowskiego na 2016 rok. Kalendarz można otrzymać nieodpłatnie w pokoju nr 75 (II piętro) Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, w dni robocze w godzinach od. 8.00 do 15.00. Ilość egzemplarzy ograniczona.

• Ocena stanu środowiska na terenie powiatu wieruszowskiego w 2014 roku

Podczas XIII Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska – Antonina Wojtczak przedstawiła informację o stanie środowiska na terenie Powiatu Wieruszowskiego w 2014 r., z którą można się zapoznać poniżej

• Kalendarze ekologiczne na 2016 rok

Informujemy, że w ramach III edycji programu edukacji ekologicznej dla Powiatu Wieruszowskiego ,,Z EKOLOGIĄ NA TY’’, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zostały wykonane kalendarze na 2016r. zawierające zdjęcia oraz hasła ekologiczne zwycięzców tegorocznego konkursu ,,Bliżej Natury – Z EKOLOGIĄ NA TY’.

• ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE „PRZEDSIĘBIORCA Z KLIMATEM”

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie dla przedsiębiorców, którzy wdrożyli najciekawsze niskonakładowe rozwiązania obniżające zużycie energii, działania zwiększające efektywność energetyczną lub wprowadzili nowy ekologiczny produkt lub usługi w swojej działalności (o zmniejszonym oddziaływaniu na środowisko, bądź zmniejszający zużycie energii).