• XI edycja konkursu "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XI edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

• Ogłoszenie Wydziału Geodezji i Kartografii

Zgodnie z art. 49 kpa Starosta Wieruszowski, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, informuje, że na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, na okres 14 dni zostały wywieszone decyzje Starosty Wieruszowskiego z dnia 20 marca 2019 r. , znak: GN.6821.1.14.2018 oraz GN.6821.1.15.2018 o ograniczeniu sposobu korzystania z nieruchomości oznaczonej jako działka nr 302, 303, 693/1 położonej  w obrębie Pchlice, gm. Sokolniki oraz nieruchomości oznaczonej jako działka nr 402, położonej w miejscowości Gąszcze, w obrębie Brzózki, gmina Galewice.

• Ogłasza się nabór kandydatów na członków komisji konkursowej do spraw opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Wieruszowskiego w 2016r.

W związku z ogłoszonym przez Zarząd Powiatu Wieruszowskiego otwartym konkursem ofert na zadania realizowane przez organizacje pozarządowe w 2016r. zapraszamy do wskazania przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz.U. z 2014r. poz. 1118 zm.: z 2014r. poz. 1138 i poz. 1146, z 2015r. poz. 1255, poz. 1339 i poz. 1777), przedstawicieli do pracy w komisji konkursowej.

• Wręczenie nagród laureatom XXIII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego w dniu 16 grudnia 2015 roku wręczył nagrody reprezentującym powiat wieruszowski laureatom XXIII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym.
    Spośród 30 osób z woj. łódzkiego laureatkami z terenu powiatu wieruszowskiego zostały Panie: Janina Myśliwiec oraz Krystyna Molenda z Wieruszowa.
    Wręczone nagrody zostały zakupione ze środków pochodzących z budżetu powiatu wieruszowskiego.

• XVI Powiatowy Konkurs Plastyczny i Fotograficzny ,,KRAJOBRAZ POWIATU WIERUSZOWSKIEGO’’

Szesnasty raz przeprowadzono Powiatowy Konkurs Plastyczny i Fotograficzny ,,KRAJOBRAZ  POWIATU  WIERUSZOWSKIEGO”, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Galewicach i Starostwo Powiatowe w Wieruszowie. W dniu 9 grudnia br. komisja konkursowa XVI Konkursu ,,Krajobrazu Powiatu Wieruszowskiego” nagrodziła prace następujących uczniów:

• I Powiatowy Festiwal Filmowy "ŻYJĘ BO LUBIĘ! AIDS TO NIE DLA MNIE!"

Szacuje się, że 30-35 tys. Polaków jest zakażonych HIV, a 50% z nich o tym nie wie i może nieświadomie zakażać. W związku ze skalą pandemii i jej destrukcyjnym wpływem na społeczeństwa, zakażenie HIV jest jednym z priorytetowych zagadnień zdrowia publicznego na świecie. Światowy Dzień AIDS, który przypada każdego roku 1 grudnia przypomina, że epidemia to problem wciąż aktualny. Warto działać na rzecz jego rozwiązania także przez pozostałe dni w roku – poznając i upowszechniając informacje na temat HIV/AIDS, sposobów ograniczania ryzyka zakażenia, testując się w kierunku HIV, działając bez uprzedzeń w życiu prywatnym i zawodowym oraz solidaryzując się z osobami, które cierpią z tego powodu.

• XX Edycja Konkursu ,,Twórczość – Terapia – Sukces’’

W dniu 10 grudnia br. odbył się finał XX Edycji Konkursu „Twórczość – Terapia – Sukces”. Organizatorem ww. konkursu było Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Wieruszowie. Efektem podsumowującym konkurs jest wystawa znajdująca się w holu Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Wieruszowie, obrazująca umiejętności plastyczne i manualne osób niepełnosprawnych powiatu wieruszowskiego. Wystawę można podziwiać do 7 stycznia 2016 roku.

• Kalendarz Powiatu Wieruszowskiego na 2016 rok

Od 7 grudnia br. można nabywać kalendarze ścienne Powiatu Wieruszowskiego na 2016 rok. Kalendarz można otrzymać nieodpłatnie w pokoju nr 75 (II piętro) Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, w dni robocze w godzinach od. 8.00 do 15.00. Ilość egzemplarzy ograniczona.

• Kalendarze ekologiczne na 2016 rok

Informujemy, że w ramach III edycji programu edukacji ekologicznej dla Powiatu Wieruszowskiego ,,Z EKOLOGIĄ NA TY’’, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zostały wykonane kalendarze na 2016r. zawierające zdjęcia oraz hasła ekologiczne zwycięzców tegorocznego konkursu ,,Bliżej Natury – Z EKOLOGIĄ NA TY’.

• Ocena stanu środowiska na terenie powiatu wieruszowskiego w 2014 roku

Podczas XIII Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska – Antonina Wojtczak przedstawiła informację o stanie środowiska na terenie Powiatu Wieruszowskiego w 2014 r., z którą można się zapoznać poniżej