• Zawiadomienie

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego zawiadamia, że:

1. W dniu 17 grudnia 2018 r. w siedzibie Starostwa powiatowego w Wieruszowie odbył się przetarg nieograniczony ustny.

2. Przedmiotem przetargu był garaż nr 10, usytuowany na działce nr 147, położonej w Wieruszowie.

3. Liczba osób dopuszczonych – jedna , niedopuszczonych- brak,

4. Cena wywoławcza czynszu – 83,00 zł + należny podatek VAT, najwyższa cena osiągnięta w przetargu 84,00 zł  + należny podatek VAT

5. Nabywcą nieruchomości został Pan Ryszard Waldemar Skulski

• „Transplantacje narządów w Polsce i na świecie - historia, teraźniejszość i przyszłość”

Wykład prof. dr hab. n. med. Michała Nowickiego w szkołach ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wieruszowskiego.

• 90-lecie straży w Kuźnicy Skakawskiej

W dniu 9. sierpnia obchodzono uroczystości związane z 90-leciem istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźnicy Skakawskiej. Historia powstania straży wiąże się z inicjatywą i zaangażowaniem grupy mieszkańców Kuźnicy Skakawskiej. Na uroczystych obchodach obecny był Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek, który wręczył odznaczenia zasłużonym strażakom.

• 25-lecie firmy Stagra Meble

1 sierpnia Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek brał udział w obchodach 25. urodzin firmy Stagra Meble. Jest to duża, dynamicznie rozwijająca się firma i marka na rynku meblarskim oraz jedna z największych firm w powiecie wieruszowskim. Stagra Meble zatrudnia ponad 150 specjalistów i działa na wielu rynkach poza granicami kraju. Na uroczystym jubileuszu istnienia firmy, Starosta złożył gratulacje z okazji 25-lecia działalności oraz wręczył właścicielom Stagry Mable szczególne podziękowanie za aktywne propagowanie idei przedsiębiorczości w środowisku lokalnym oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki, podpisane przez Starostę oraz Wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego. Starosta życzył firmie dalszych sukcesów i równie silnej pozycji na rynku, jak dotychczas.

• Piknik zdrowotny w Czastarach

2 sierpnia w ramach serii pikników odbyła się impreza w Czastarach. W spotkaniu uczestniczył Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek, który również promował zdrowy styl życia.

• Piknik zdrowotny w Dzietrzkowicach

W sobotę 1 sierpnia odbył się kolejny piknik zdrowotny. Tym razem gościliśmy w Dzietrzkowicach

• ,,Lato na marszową nutę’’

2 sierpnia w Dzietrzkowicach odbyła się IX edycja imprezy muzycznej ,,Lato na marszową nutę’’.  Momentem inauguracyjnym była parada  orkiestr dętych. Po ceremonialnym wejściu orkiestry zagrały wspólny utwór, a następnie już indywidualnie prezentowały swoje umiejętności. Na wydarzeniu zaprezentowały się orkiestry z Kurzętnika, Ropczyc, Sobolowa, Skomielnej Czarnej i Bogdanówki, Ostrzeszowa, Łomnicy, Łowkowic, Wieruszowa i Dzietrzkowic.

• Zagraniczni wolontariusze u Starosty

W dniu 31 lipca Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek gościł grupę wolontariuszy z Włoch, Hiszpanii oraz Serbii. Młodzi społecznicy przebywali w ubiegłym tygodniu przez kilka dni w Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie.  Wizyta u Starosty odbyła się w ramach wycieczki młodych osób po powiecie wieruszowskim. W tym dniu wolontariusze odwiedzili również Urząd Gminy Galewice, zakłady pracy oraz instytucje funkcjonujące na terenie powiatu wieruszowskiego.

• „Dopalacze kradną życie”

Mając na uwadze ostatnie tragiczne wydarzenia związane z zatruciami substancjami psychoaktywnymi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zaprasza do zapoznaniaz kampanią pn. „Dopalacze kradną życie”:

• Informacja dla właścicieli lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa

Uprzejmie informuję, że Minister Środowiska powiadomił Wojewodów pismem z dnia 22 czerwca 2015 r., znak: DLP-I-610-29/23267/15/JŁ o rozpoczynającej się realizacji opracowania pod nazwą:

Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach2015 – 2019dalej>>