• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

• Przedsiębiorco rozwiń swój biznes

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza na spotkanie informacyjne 22 października br. (wtorek) w Sieradzu.

• Odznaczenie dla Kierownika PCPR w Wieruszowie

9 października w Sali Stulecia Niepodległości Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych osobom zasłużonym dla województwa łódzkiego. Srebrny krzyż zasługi nadany przez Prezydenta RP p. Andrzeja Dudę za pracę na rzecz osób potrzebujących pomocy i zagrożonych wykluczeniem społecznym z rąk Wicewojewody Łódzkiego Karola Młynarczyka otrzymały między innymi trzy członkinie Stowarzyszenia „Centrum”: Kol. Wiesława Kurowska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie, Kol. Krystyna Marcińczak- Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sieradzu, Kol. Elżbieta Ochocka- Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wieruszowie.Krzyże zostały przyznane na wniosek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie „ Centrum”.

• 800 080 222 – rusza całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Już od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

• Obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Powiatu Wieruszowskiego składa wszystkim nauczycielem oraz pracownikom oświaty powiatu wieruszowskiego serdeczne życzenia oraz wyrazy uznania za wytężoną  pracę na rzecz edukacji.

Życzymy satysfakcji z pracy zawodowej, dalszych sukcesów oraz powodzenia w życiu osobistym.

• Droga - Kowalówka

Samorządowcy powiatu wieruszowskiego skutecznie pozyskują zewnętrzne środki finansowe na inwestycje

Projekty inwestycyjne realizowane w 2019 roku przez Powiat Wieruszowski

• Powiat Wieruszowski na 16. miejscu w kraju w rankingu liderów samorządowych inwestycji

Z przyjemnością informujemy, że Powiat Wieruszowski zanotował znaczący awans w tegorocznym rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2016–2018 pisma ,,Wspólnota’’, plasując się na 16. pozycji klasyfikacji w kraju, pierwszej w województwie łódzkim!

• Stan obecny drogi powiatowej nr 4706E w m. Sopel

Powiat Wieruszowski podpisał umowę na przebudowę drogi Wieruszów-Cieszęcin-Wyszanów

Prezes Rady Ministrów zatwierdził ostatecznie listę zadań drogowych, które będą realizowane w ramach środków Funduszu Dróg Samorządowych. Dnia 04.10.2019 r. Powiat Wieruszowski zawarł umowę o udzielenie dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 4706E Wieruszów-Cieszęcin –Wyszanów”.

• Wieruszowskie Liceum w „poetyckim krajobrazie” Uniwersytetu Jagiellońskiego

12. września br. w Stacji Naukowej Instytutu Geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego im. O. L. Kaszowskiego w Łazach pod Krakowem odbył się wieczór poetycki dr Jadwigi Tomalkiewicz – absolwentki LO z roku 1960 i wielkiego Przyjaciela wieruszowskiej szkoły.