• ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’ - wizyty w kolejnych szkołach

Do trwającego od 10 września br. programu ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’ dołączyły kolejne szkoły powiatu wieruszowskiego. W tym tygodniu spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej w Sokolnikach, Zespole Szkół w Tyblach, Szkole Podstawowej w Starym Ochędzynie, Szkole Podstawowej w Pieczyskach, Szkole Podstawowej w Lututowie im. Powstańców 1863 roku oraz Szkole Filialnej w Swobodzie, Szkole Podstawowej w Pichlicach i Szkole Podstawowej im. 32 Eskadry Rozpoznawczej Lotnictwa Armii ,,Łódź’’ w Walichnowach.  Podczas spotkania przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie Radosław Szkudlarek przedstawił dzieciom zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze. Pierwszoklasiści otrzymali również opaski i naklejki odblaskowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.

• Termin badań ankietowych

Termin badań ankietowych prowadzonych na terenie powiatu wieruszowskiego w ramach kompleksowego programu zmniejszania zachorowalności na choroby związane ze stylem życia na obszarze powiatu wieruszowskiego upływa 30 października 2015 roku.

Wypełnienie ankiety jest BEZPŁATNE, dobrowolne i daje szansę na bezpłatne badania profilaktyczne w ramach projektu.

• Piknik zdrowotny w Lututowie

W czwartek 10 września we współpracy z Zespołem Szkół Rolniczych zorganizowano piknik zdrowotny.

Kolejny – już ostatni z serii dziesięciu piknik zdrowotny odbędzie się w Wieruszowie 18 września na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

• Rozpoczynamy realizację projektu „Spotkania z przeszłością” w ramach programu „WSPÓŁORGANIZACJA PROGRAMÓW KULTURALNYCH NA TERENIE WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO 2015”

16 września 2015 r. w Publicznym Gimnazjum im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Bolesławcu oraz w Szkole Podstawowej w Żdżarach odbyło się spotkanie informacyjne z grupą młodzieży zainteresowanej projektem „Spotkania z przeszłością”

• Samorządowcy powiatu na dożynkach Gminy Wieruszów

Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek, Wicestarosta Mirosław Urbaś oraz Radni Powiatu Wieruszowskiego w dniu 13 września wzięli udział w Dożynkach Gminno-Parafialnych Wieruszowa. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Sanktuarium Św. Wojciecha w Cieszęcinie. Następnie korowód dożynkowy udał się na teren ,,Czoku’’, gdzie nastąpiły oficjalne obrzędy dożynkowe. W uroczystościach dożynkowych ze słowami podziękowania i uznania dla pracy rolników wystąpił Starosta Wieruszowski, życząc rolnikom wszelkiej pomyślności i obfitych plonów w przyszłym roku.

Zdjęcia: Ryszard Zych

• „Sprzątanie Świata – Polska 2015”

Już po raz 22 w dniach 18 – 20 września 2015 roku zorganizowana zostanie, mająca bogate tradycje i dobrze już znana w naszym kraju, akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2015”. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Wyprawa – poprawa”

• Piąta edycja akcji ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski’’

10 września br. rozpoczęła się piąta edycja akcji edukacyjnej realizowanej przez Starostwo Powiatowe przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Wzorem ubiegłych lat akcja ma na celu edukację dzieci klas I szkół podstawowych w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze oraz promowanie noszenia elementów odblaskowych. W szkołach odbędą się spotkania prowadzone przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Policjanci podczas spotkań z dziećmi przekazują zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze. Pierwszoklasiści zostaną zaopatrzeni w opaski i naklejki odblaskowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.

• Mixer Regionalny – Łódzkie 2015

W dniach 5-6 września br. w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej odbyła się 12 edycja imprezy ,,Mixer Regionalny Łódzkie 2015’’. Na reprezentacyjnym deptaku miasta, powiaty i gminy oraz instytucje działające na obszarze województwa łódzkiego z zakresu kultury, nauki, gospodarki, turystyki i ochrony przyrody eksponowały swoje stoiska wystawiennicze. Łącznie zaprezentowało się ponad 90 wystawców. Na odwiedzających czekały materiały promocyjne krajoznawcze i turystyczne, degustacje potraw regionalnych, konkursy oraz animacje.