• Dla Prezydenta Adamowicza, przeciw nienawiści

Wieruszów także nie jest obojętny wobec tego, co wydarzyło się w Gdańsku, 13 stycznia 2019 roku o godzinie 20.00, a także wobec tego, co wybrzmiewało wcześniej w bardzo złych słowach.

Mimo, że jeszcze nie wyznaczono daty pogrzebu Prezydenta Pawła Adamowicza, z inicjatywy Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy, właśnie w ten dzień na wieruszowskim rynku, równo z rozpoczęciem uroczystości pogrzebowych wybrzmią dwa utwory: „Sound of Silence” i „Modlitwa o wschodzie słońca”.

Niech to będzie krótkie, ale jednoznaczne spotkanie tych, którzy chcą uczcić pamięć zamordowanego Prezydenta i tych, którzy nie zgadzają się na język pogardy. W specjalnie wyznaczonym miejscu, przed portretem Pawła Adamowicza będzie można ustawić przyniesione znicze.

Pamiętajmy, że spotkanie będzie też wsparciem dla fantastycznej inicjatywy jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i dla jej twórcy – Jurka Owsiaka. Spotkajmy się i bądźmy razem.

• Źródła sukcesu produktów turystycznych

W imieniu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego zapraszamy na seminarium „Źródła sukcesu produktów turystycznych”, które odbędzie się 24 stycznia 2019 r. o godz. 10:00 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15.

• Konwent Powiatów Polskich Województwa Łódzkiego

Dnia 1 lipca 2015r. w Muzeum- Zamku w Oporowie odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa łódzkiego. Obradom przewodniczył Stanisław Cubała - przewodniczący konwentu, starosta piotrkowski. Starostowie zapoznali się z możliwościami wykorzystania przez jednostki samorządu terytorialnego szczebla powiatowego środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 na działania dotyczące zasobów geodezyjnych i kartograficznych.

• Bezpieczeństwo na wakacje

W dniu 22 czerwca 2015 r. odbyło się posiedzenie komisji bezpieczeństwa i porządku przy Staroście Wieruszowskim oraz powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Porządek posiedzenia obejmował szeroko pojęte bezpieczeństwo mieszkańców oraz wzmożenie uwagi na okres wakacyjny. Przedstawiciele służb, inspekcji i straży przedstawili swoje działania w zakresie realizacji zadań w okresie wakacyjnym.

• Marsz Wypędzonych - rekonstrukcja historyczna w Wieruszowie

W dniu 21 czerwca 2015r. na wieruszowskim rynku odbyła się rekonstrukcja historyczna nawiązująca do okresu II wojny światowej. Impreza pn. „Marsz Wypędzonych” została zorganizowana w celu upamiętnienia losów ludności pochodzenia żydowskiego oraz polskiego. W postacie ludności cywilnej wcielili się rekonstruktorzy z klubu regionalno- historycznego „Gloria Victis”, uczniowie szkół Powiatu Wieruszowskiego, pracownicy instytucji, Towarzystwo Aktywnych Kobiet z Sokolnik oraz Klub Seniora z Czastar.

• IV Rajd Konny po Powiecie Wieruszowskim

W dniach 6-7 czerwca 2015r. odbył się IV Rajd Konny. W rajdzie uczestniczyło 23 jeźdźców. Uczestnicy wyruszyli ze stajni „Ułan” w miejscowości Podbolesławiec, kierując się do Gospodarstwa Agroturystycznego„ Pod Lasem” w Czastarach, następnie do Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie. Trasa rajdu konnego przebiegała na części Łódzkiego Szlaku Konnego im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

• Regionalny System Ostrzegania

To skuteczne narzędzie do powiadamiania obywateli o zagrożeniach. Ponad 1200 powiadomień i ponad 260 ostrzeżeń wygenerował Regionalny System Ostrzegania od początku 2015 roku. Do końca kwietnia br. aplikacja mobilna RSO miała ponad 100 tys. pobrań. Komunikaty przekazywane przez system dotyczyły przede wszystkim: ostrzeżeń meteorologicznych (np. silny wiatr, burze, oblodzenie), hydrologicznych (np. stany wodowskazów), informacji drogowych (np. korki, remonty, objazdy) czy protestów społecznych.