Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa

Aktualności

RSS
 • XVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  OK-BR.0002.4.2016    

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym
  (t. j. Dz. U. z 2015r. poz. 1445 ), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam,
  że dnia 21 kwietnia 2016r. (czwartek) o godz. 1230  w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się: XVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

 • Spotkanie ws. planu i możliwości zagospodarowania terenu wzdłuż drogi S8

  W dniu 15 kwietnia br. odbyły się konsultacje ws. Koncepcji Projektu Partnerskiego pn. ,,Wykorzystanie Drogi Ekspresowej S8 dla Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Województwa Łódzkiego’’.W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów i przedsiębiorcy powiatu wieruszowskiego oraz reprezentanci Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Podczas przeprowadzonych konsultacji zostały przedstawione uwagi, które zostaną uwzględnione w końcowej wersji tworzonego projektu.

 • Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych !

    W dniu 28 kwietnia (czwartek) 2016r. o godzinie 1400 w sali sesyjnej (nr 27 I piętro) Starostwa Powiatowego w Wieruszowie zostanie przeprowadzone bezpłatne szkolenie pn. "Księgowość w organizacjach pozarządowych - najważniejsze obowiązki i zmiany w ustawie o rachunkowości".

   Na szkolenie zapraszamy przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych, a przede wszystkim osoby zajmujące się księgowością w tych organizacjach na temat aktualnych obowiązków księgowych wynikających ze zmian w roku 2016.

  Czas szkolenia ok. 3 godziny.

 • WYPOCZYNEK LETNI DLA DZIECI ROLNIKÓW W 2016 ROKU

  Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Zduńskiej Woli informuje o możliwości wyjazdu dzieci rolników na letni wypoczynek. Wyjazd połączony jest z programem rehabilitacji leczniczej.

 • „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę” po raz piąty

  W związku z dużym zaśmieceniem przydrożnych rowów, biegnących zarówno wzdłuż dróg powiatowych, jak i gminnych, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, jak co roku, czynnie uczestniczy w zorganizowaniu i przeprowadzeniu  na terenie naszego powiatu akcji „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę”.

  Tegoroczna akcja zaplanowana jest na dzień 15 kwietnia. W tym celu poinformowano pisemnie wszystkich dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych o organizowanej akcji. Wystąpiono również do poszczególnych urzędów gmin z terenu powiatu z prośbą o przekazanie informacji na temat wiosennej akcji do podległych im szkół.

 • Bohaterowie najlepszego reportażu

  Wieruszowscy mali druhowie zachwycili zebranych gości swoim opanowaniem sprawności strażackiej. 1 kwietnia 2016 r. w Centrum Kongresowym Rolniczego Uniwersytetu w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Radiowego „Strażacy nie tylko gaszą”. Pierwszą nagrodę Prezesa Polskiego Radia otrzymała Marzena Plewińska-Grzelak z Radia Łódź za reportaż o Dziecięcej Drużynie Pożarniczej z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieruszowie.  Na uroczystość zostali zaproszeni bohaterowie reportażu wraz ze swoim opiekunem Andrzejem Piluchem, honorowym prezesem Andrzejem Skupińskim oraz autorką reportażu Marzeną Grzelak – Plewińską.

 • „Mam oko na Projekt”

   LUBISZ ROBIĆ ZDJĘCIA? A MOŻE WOLISZ KRĘCIĆ FILMY ?

  Jeśli chcesz pochwalić się swoimi umiejętnościami, a przy tym dostrzegasz pozytywne zmiany w województwie łódzkim, które nastąpiły w ostatnich latach dzięki Funduszom Europejskim, zapraszamy do udziału w konkursie: ,,Mam oko na Projekt’’

 • Zebranie przedstawicieli RBS w Lututowie

  W dniu 30 marca br. w Hipolitach odbyło się zebranie przedstawicieli Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie, w którym uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.

  Podczas zebrania przedstawiono roczne sprawozdania: Rady Nadzorczej za 2015 roku oraz ocenę kwalifikacji Rady Nadzorczej Banku, Zarządu z działalności Banku w 2015 roku oraz finansowe za 2015 rok, opinię biegłego rewidenta.

Script logo StudioStrona.pl