• Ogłoszenie o II przetargu ustnym ograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w miejscowości Lututów

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego  działając na podstawie z ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r.  o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U.  z 2018 r. poz. 2204, ze zm.) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu  i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie  nieruchomości (Dz. U. z  2014 r. poz. 1490) ogłasza II przetarg ustny ograniczony  na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w miejscowości Lututów, obręb Lututów, gm. Lututów, oznaczonej jako działka nr 55, o powierzchni 10,8700 ha

• Bardzo dobry występ zawodników UMLKS START Wieruszów w Halowych Mistrzostwach Polski U 18 i U 20 w Toruniu

W dniu 07- 09 lutego br. w Hali Arena w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U18 i U 20.

W zawodach wzięło udział dwóch zawodników Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu  Sportowego  START w Wieruszowie - Krzysztof Kędzia i Jakub Szczepaniak. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych – trzech konkurencjach.

• Piknik zdrowotny w Czastarach

2 sierpnia w ramach serii pikników odbyła się impreza w Czastarach. W spotkaniu uczestniczył Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek, który również promował zdrowy styl życia.

• ,,Lato na marszową nutę’’

2 sierpnia w Dzietrzkowicach odbyła się IX edycja imprezy muzycznej ,,Lato na marszową nutę’’.  Momentem inauguracyjnym była parada  orkiestr dętych. Po ceremonialnym wejściu orkiestry zagrały wspólny utwór, a następnie już indywidualnie prezentowały swoje umiejętności. Na wydarzeniu zaprezentowały się orkiestry z Kurzętnika, Ropczyc, Sobolowa, Skomielnej Czarnej i Bogdanówki, Ostrzeszowa, Łomnicy, Łowkowic, Wieruszowa i Dzietrzkowic.

• Zagraniczni wolontariusze u Starosty

W dniu 31 lipca Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek gościł grupę wolontariuszy z Włoch, Hiszpanii oraz Serbii. Młodzi społecznicy przebywali w ubiegłym tygodniu przez kilka dni w Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie.  Wizyta u Starosty odbyła się w ramach wycieczki młodych osób po powiecie wieruszowskim. W tym dniu wolontariusze odwiedzili również Urząd Gminy Galewice, zakłady pracy oraz instytucje funkcjonujące na terenie powiatu wieruszowskiego.

• „Dopalacze kradną życie”

Mając na uwadze ostatnie tragiczne wydarzenia związane z zatruciami substancjami psychoaktywnymi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zaprasza do zapoznaniaz kampanią pn. „Dopalacze kradną życie”:

• Informacja dla właścicieli lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa

Uprzejmie informuję, że Minister Środowiska powiadomił Wojewodów pismem z dnia 22 czerwca 2015 r., znak: DLP-I-610-29/23267/15/JŁ o rozpoczynającej się realizacji opracowania pod nazwą:

Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach2015 – 2019dalej>>

• Masz 40 – 75 lat? Zgłoś się na bezpłatną mammografię!

Wyjątkowa możliwość dla pań niekwalifikujących się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ.

W roku 2014 w mammobusach LUX MED Diagnostyka przebadało się około 240 tysięcy kobiet. Każdego miesiąca mammobusy odwiedzają około 200 miejscowości, realizując program badań przesiewowych dla pań. „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

• WAŻNA INFORMACJA

Firma „REMOST” Z.Mrozek, H.Mrozek, K.Mrozek Sp. Jawna ul. Wielkie Przedmieście 26, 42-300 Olesno z a w i a d a m i a o zamknięciu drogi i wprowadzeniu objazdu na czas prowadzonych robót związanych z remontem drogi powiatowej Nr 1306 O na odcinku o długości 6,174km ( Byczyna – granica województwa łódzkiego / Łubnice) w okresie od 29.07.2015r. – 30.09.2015r. Objazd zgodnie z załączonym schematem.

• Bezpłatne dzienniki budowy

Od dnia 01.08.2015r. inwestorzy którzy uzyskali pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego lub budynku gospodarczego mogą otrzymać bezpłatnie 1 egzemplarz dziennika budowy na każdy z budowanych obiektów. Dzienniki będą wydawane w Wydziale Architektury, Budownictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Wieruszowie przy zgłoszeniu rozpoczęcia budowy obiektu - do wyczerpania nakładu.

Dzienniki zostały wykonane nieodpłatnie przez Wydawnictwo „PROFIL” z Szumina,

w ilości 1000 sztuk.