• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

• Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki  Gmina Wieruszów

• pomoc prawna

•  bip1

• Rada Powiatu Wieruszowskiego

• epuap

• 3973

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego LZS w Biegach Przełajowych ,.,Europejska Mila’’

Po kilku miesięcznym okresie zawieszania zawodów szkolnych, z początkiem maja wznowiono organizację imprez sportowych z udziałem uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Pierwszą taką imprezą, w której mogły uczestniczyć reprezentacje szkół (oczywiście jeszcze w reżimie sanitarnym)  były Mistrzostwa Województwa Łódzkiego LZS w Biegach Przełajowych pod nazwą Europejska Mila.

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego zaprasza do wzięcia udziału w I przetargu ustnym nieograniczonym na najem garażu murowanego

• 3970

Konsultacje społeczne projektu ustawy o OSP

Konsultacje społeczne dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej

Związek OSP RP realizując cele statutowe w zakresie reprezentowania interesów Ochotniczych Straży Pożarnych organizuje konsultacje społeczne przedstawionego przez Komendę Główną PSP dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej, mimo że z formalnego punktu widzenia konsultowany dokument jest co najwyżej propozycją przyszłego projektu ustawy.

• 3969

XXXIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 29 kwietnia 2021r. odbyła się XXXIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego. Podczas Sesji Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek omówił Raport o stanie Powiatu Wieruszowskiego za 2020 rok. Wyjaśnił, że po zmianach wprowadzonych do ustawy o samorządzie powiatowym nałożono na zarząd powiatu obowiązek przedstawienia radzie powiatu w terminie do dnia 31 maja raportu o stanie powiatu. Po wprowadzeniu Starosty przewidziana była debata nad Raportem.

• 3968

Informacja dotycząca punktu szczepień powszechnych

Zapisy na szczepienia populacyjne przyjmowane są w dni robocze w godzinach 8.00-15.00 pod numerem telefonu 731 299 501. W celu rejestracji prosimy o przygotowanie numeru pesel oraz numeru telefonu, na który ma przyjść informacja SMS potwierdzająca wyznaczony termin.

• 3965

Bieżące prace przy budowie pasywnego budynku

Nieprzerwanie trwają prace przy projekcie pn. „Budowa pasywnego budynku użyteczności publicznej przeznaczonego na cele dydaktyczne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie i Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Wieruszowie”.

• 3963

Uroczyste rozdanie świadectw Abiturientom w ,,Staszicu’’

Zwieńczenie czteroletniej pracy uczniów i nauczyciel – Abiturienci klas czwartych techników otrzymali 30 kwietnia 2021 roku świadectwa ukończenia szkoły średniej.
    Uroczystość otwarła  Dyrektor szkoły Agnieszka Mazurowska. Pogratulowała zebranym ukończenia szkoły, życząc Im jednocześnie zdania egzaminów maturalnych  i zawodowych. Złożyła ciepłe życzenia wszelkiej pomyślności na nowym etapie życia, a także serdecznie zaprosiła do utrzymywania dalszych kontaktów ze szkołą i odwiedzania jej progów. Podziękowała za wspólnie spędzony czas, który nie należał do najłatwiejszych ze względu na sytuację epidemiologiczną.

• 3962

,,Kopernik" pożegnał najstarszych uczniów

(...) Gratuluję ukończenia szkoły średniej. Życzę Wam sukcesów w dorosłym życiu, świetnych wyników z egzaminów maturalnych, wspaniałych karier zawodowych i naukowych ,  których podstawą będzie wiedza zdobyta w  wieruszowskim liceum. Mikołaj Kopernik też byłby z Was dumny!" - tymi słowami Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie - Włodzimierz Matyja, rozpoczął uroczystość Pożegnania Klas Trzecich.