• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

• Znajdź stypendium dopasowane do Ciebie!

Fundacja Dobra Sieć od ponad 10 lat aktywnie działa na rzecz popularyzacji wiedzy o różnorodnych możliwościach wsparcia wśród młodych ludzi.

• Podziękowanie dla starosty wieruszowskiego za udział w akcji ,,Przystanek Happy Bus 2019’’

Minął już ponad miesiąc od zakończenia IX edycji Letniej Akcji HAPPY BUS 2019.

Fundacja Happy Kids przekazała staroście wieruszowskiemu Andrzejowi Szymankowi szczególne podziękowania za pomoc w organizacji, wsparcie i ogromne serce dla dzieci podczas IX edycji wakacyjnej akcji ,,Przystanek Happy Bus 2019’’.

• Sukces Koła Gospodyń Wiejskich w Swobodzie

Koło Gospodyń Wiejskich w Swobodzie wygrało plebiscyt w etapie powiatowym pn. ,,Mistrzowie Agro’’ w kategorii: Koło Gospodyń Wiejskich Roku, ilością 293 głosów.
    Obecnie trwa etap wojewódzki, w którym Koło z terenu powiatu wieruszowskiego zajmuje 6. miejsce.

• Weź udział w innowacyjnym programie edukacyjnym

Fundusz Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości do 12 października 2019 r. czeka na zgłoszenia do pierwszej edycji Programu Edukacyjnego pn. ,,Liga NGOs’’.

Liga NGOs to cykl zajęć mających na celu upowszechnianie i promowanie wartości społeczeństwa obywatelskiego. Organizatorzy pragną w ten sposób rozwijać umiejętności osób aktywnych społecznie, zarządzających bądź aspirujących do zarządzania organizacjami pozarządowymi i samorządami.

• Ogłoszenie o ograniczeniu sposobu korzystania z nieruchomości

• Informacja o utrudnieniach w obsłudze interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg

W związku z remontami pomieszczeń w Wydziale Komunikacji i Dróg informujemy, że w dniu 4 października 2019r. (piątek) obsługa interesantów odbywać się będzie do godz. 14.00, natomiast w dniu 7 października 2019r. (poniedziałek) obsługa interesantów rozpocznie się od godz. 10.00. Za utrudnienia przepraszamy.

• XIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 27 września 2019r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie odbyła się XIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego.

• Zapraszamy na Powiatową Biesiadę Folklorystyczną

12 października br. odbędzie się w Lututowie Powiatowa Biesiada Folklorystyczna organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Lututowie.