• Informacja dla właścicieli lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa

Uprzejmie informuję, że Minister Środowiska powiadomił Wojewodów pismem z dnia 22 czerwca 2015 r., znak: DLP-I-610-29/23267/15/JŁ o rozpoczynającej się realizacji opracowania pod nazwą:

Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach2015 – 2019dalej>>

• Bezpłatne dzienniki budowy

Od dnia 01.08.2015r. inwestorzy którzy uzyskali pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego lub budynku gospodarczego mogą otrzymać bezpłatnie 1 egzemplarz dziennika budowy na każdy z budowanych obiektów. Dzienniki będą wydawane w Wydziale Architektury, Budownictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Wieruszowie przy zgłoszeniu rozpoczęcia budowy obiektu - do wyczerpania nakładu.

Dzienniki zostały wykonane nieodpłatnie przez Wydawnictwo „PROFIL” z Szumina,

w ilości 1000 sztuk.

• WAŻNA INFORMACJA

Firma „REMOST” Z.Mrozek, H.Mrozek, K.Mrozek Sp. Jawna ul. Wielkie Przedmieście 26, 42-300 Olesno z a w i a d a m i a o zamknięciu drogi i wprowadzeniu objazdu na czas prowadzonych robót związanych z remontem drogi powiatowej Nr 1306 O na odcinku o długości 6,174km ( Byczyna – granica województwa łódzkiego / Łubnice) w okresie od 29.07.2015r. – 30.09.2015r. Objazd zgodnie z załączonym schematem.

• Masz 40 – 75 lat? Zgłoś się na bezpłatną mammografię!

Wyjątkowa możliwość dla pań niekwalifikujących się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ.

W roku 2014 w mammobusach LUX MED Diagnostyka przebadało się około 240 tysięcy kobiet. Każdego miesiąca mammobusy odwiedzają około 200 miejscowości, realizując program badań przesiewowych dla pań. „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

• Fundusze dla przedsiębiorców

W imieniu Zespołu Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Sieradzu serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorców pn. „Środa z Funduszami dla przedsiębiorców na szkolenia”, które odbędzie się 5 sierpnia br. w godzinach 10:00 - 13:15 w sali konferencyjnej A Urzędu Miasta Sieradza (Plac Wojewódzki 1, I piętro). Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz odesłanie na adres: LPISieradz@lodzkie.pl bądź dostarczenie go osobiście do siedziby Punktu, mieszczącego się przy ul. Kościuszki 6 w Sieradzu.

• Święto Policji

24 lipca Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek brał udział w uroczystym apelu z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości policjantki i policjanci otrzymali nominacje na wyższy stopień służbowy oraz odznaczenia. Wśród zaproszonych gości byli również przewodniczący rady gminy Wieruszów Waldemar Kasprzak, zastępca burmistrza Renata Świeściak, , prokurator Iwona Janczura – Pietrzak, w imieniu posłanki Elżbiety Nawrockiej asystent Żaneta Matusiak, komendant powiatowy państwowej straży brygadier Waldemar Kopacki oraz ksiądz Karol Galewski. Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku komendantowi wieruszowskiej Policji inspektorowi Dariuszowi Dworczakowi. Meldunek składał dowódca uroczystości nadkomisarz Jerzy Nowojewski.

W uroczystości odznaczono dwóch policjantów brązowymi orderami „Zasłużony Policjant”, piętnastu policjantów i policjantek otrzymało nominacje na wyższe stopnie policyjne.

• Muzyczne lato 2015 (relacja video)

Tradycyjnie parada orkiestr dętych zainauguruje „Lato na marszową nutę”. 9 edycja tej wspaniałej muzycznej imprezy rozpocznie się o godz. 13.00, w niedzielę 2 sierpnia 2015 r. w Dzietrzkowicach. Zaprezentują się orkiestry z Kurzętnika, Ropczyc, Sobolowa, Skomielnej Czarnej i Bogdanówki, Ostrzeszowa, Łomnicy, Łowkowic, Wieruszowa i Dzietrzkowic. O 20.30 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – zespół LOMBARD.

Dla przypomnienia prezentujemy filmy z ubiegłorocznej edycji tej imprezy.

• IV kadencja Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

W dniu 24 lipca odbyła swoje pierwsze posiedzenie w IV kadencji Powiatowa Społeczna Rada ds. osób niepełnosprawnych w składzie powołanym Zarządzeniem Starosty Wieruszowskiego Nr 32/15 z dnia 2 lipca 2015r. t.j: