• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

• V Rajd Konny po Powiecie Wieruszowskim

V Rajd Konny po Powiecie Wieruszowskim realizowany w ramach zadania pn. "Rajd konny po ziemi łódzkiej".

18-19 czerwca 2016 r.

• Konkursy na dotacje dla firm

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego informuje o ogłoszeniu dwóch konkursów na dotacje dla firm. W każdym będzie rozdysponowany miliard złotych. Przedmiotowe konkursy zostaną ogłoszone w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

• Konkurs grantowy dla edukatorów i animatorów kultury

Muzeum Sztuki w Łodzi, jako regionalny operator programu Bardzo Młoda Kultura rozpoczęło nabór wniosków do konkursu grantowego dla edukatorów i animatorów kultury. Celem konkursu jest wspieranie współpracy pomiędzy podmiotami reprezentującymi sektor kultury i sektor edukacji w realizowaniu wspólnych przedsięwzięć z zakresu edukacji i animacji kulturowej.

• Kodo-lato, Łódzkie 2016! Województwo Łódzkie zaprasza na bezpłatne, jednodniowe warsztaty informatyczne

Oferta skierowana jest do uczniów gimnazjów z terenu Województwa Łódzkiego (klas 1-3) pragnących poznać podstawy programowania, grafiki komputerowej, modelowania 3D, tworzenia gier komputerowych i animacji.

Warsztaty odbędą się w dniach 8-12 sierpnia 2016 r. w Centrum Edukacji Pozaszkolnej "Cyfrowanka" Tomasz Rakowski w Łodzi.

• ,,IV Uliczne Biegi Wierusza’’

Już po raz kolejny odbędą się Uliczne Biegi Wierusza. W tym roku będzie to już czwarta edycja. Impreza odbędzie się 12 i 13 czerwca br.

• Informacja w sprawie udzielenia dotacji na podstawie art.19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

Stowarzyszenie Wieruszowski Klub Kolarski złożyło ofertę o wsparcie realizacji zadania publicznego pn.VII Niepodległościowy maraton MTB Wieruszów 2016 .
    Oferta spełnia wymogi zawarte w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, aby zlecić realizację ww. zadania z pominięciem otwartego konkursu ofert.

• XX Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

Starosta wieruszowski Andrzej Szymanek uczestniczył w odbywającym się w dniach 31 maja – 1 czerwca br. w Ossie k. Rawy Mazowieckiej XX Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich. Podczas obrad zostały przedstawione sprawozdania z działalności Związku Powiatów Polskich w roku 2015 oraz wykonania budżetu ZPP za rok 2015. Podjęto także uchwały w sprawie przyjęcia budżetu ZPP na rok 2016 oraz założeń do programu działania Związku na rok 2016.

• IX Powiatowy Festiwal Piosenki z bajki

8 czerwca br. w Wieruszowskim Domu Kultury w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” odbył się pod honorowym patronatem Starosty Wieruszowskiego IX Powiatowy Festiwal „Piosenki z bajki. Festiwal został zorganizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie i Wieruszowski Dom Kultury w Wieruszowie.