• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

• Noc Bibliotek – II ogólnopolska edycja

Noc Bibliotek została zorganizowana w Polsce po raz drugi. Akcja jest okazją, by w atrakcyjny i niekonwencjonalny sposób poznać bibliotekę. Była skierowana do czytelników w każdym wieku - od przedszkolaków do emerytów. Przed rokiem udział wzięło ponad 600 bibliotek z całej Polski. W tym roku liczba zgłoszonych bibliotek przekroczyła tysiąc

• XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 30 maja – 5 czerwca 2016 już po raz 15 obchodzono Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – największe doroczne święto czytania prowadzone przez Fundację ABCXXI, w które włączyła się Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie, a także Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie, przygotowując szereg imprez czytelniczych. W wydarzenie czytania włączyli się ludzie różnych zawodów i środowisk, m.in. Starostwa Powiatowego, Policji, Straży Pożarnej, Urzędu Miejskiego, Nadleśnictwa Przedborów, Szpitala Powiatowego,  Wieruszowskiego Klubu Karate Kyokushin HUSARIA, bibliotek. W szkołach, przedszkolach i bibliotekach odbyły się imprezy czytelnicze dla dzieci, konkursy literackie i plastyczne, inscenizacje, wystawy.

• Ogólnopolska Samorządowa Debata Oświatowa

W dniu 2 czerwca br. odbyła się w Warszawie Ogólnopolska Samorządowa Debata Oświatowa, w której wziął udział starosta wieruszowski Andrzej Szymanek. W trakcie spotkania wypracowano wspólne stanowisko środowiska samorządowego w sprawie realizacji i finansowania zadań oświatowych przez samorządy, które przekazano  obecnej na obradach minister edukacji narodowej Annie Zalewskiej.

• Noc Bibliotek i powrót do przeszłości

W dniu 4 czerwca o godz. 18.00 przenosimy się w cudowne lata 70-te. Na tę jedną wyjątkową noc biblioteka zmienia wystrój: znikają komputery i sprzęt nagłaśniający a pojawi się maszyna do pisania, adapter oraz wiele innych gadżetów charakterystycznych dla tamtych czasów. Będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną " Z kart kroniki powiatu wieruszowskiego, lata 60-70-te"

• Szkolenie w zakresie profilaktyki uzależnień na temat dopalaczy

We wtorek 24 maja 2016r. w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbyło się szkolenie w zakresie profilaktyki uzależnień na temat dopalaczy.

• Zawody wędkarskie o puchar starosty wieruszowskiego

W niedzielę  22 maja br. na stawie nr 5 w Mieleszynku odbyły się zawody wędkarskie o puchar starosty wieruszowskiego. W sportowej rywalizacji oprócz zawodników powiatu wieruszowskiego, brali również udział wędkarze sąsiednich powiatów: kępińskiego, sycowskiego oraz ostrzeszowskiego.

• XIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 25 maja br. odbyła się XIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego. Podczas obrad Rada Powiatu podjęła uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz absolutorium dla zarządu powiatu, ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Wieruszowskiego oraz wyłączenia określonych szkół z zespołów i likwidacji poszczególnych szkół powiatu wieruszowskiego.

• Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Wieruszowskiego z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej w 2016r.