• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

• Konkurs na realizację działań uzupełniających populacyjny program profilaktyczny w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego

W ramach Poddziałania X.3.3 Działania uzupełniające populacyjne programy profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego, piersi i szyjki macicy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 został ogłoszony konkurs na realizację działań uzupełniających populacyjny program profilaktyczny w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu jelita grubego.

• WARTOŚCIOWA LEKACJA WF!

PKN ORLEN ogłosił konkurs na WARTOŚCIOWĄ LEKCJĘ WF. Pomysły uczniów ze szkół podstawowych klas IV-VI, które uzyskają najlepsze oceny jury zostaną nagrodzone finansowo. W konkursie do zdobycia jest od 5 do 20 tysięcy złotych, dedykowanych na doposażenie szkoły w sprzęt sportowy lub na remont boiska.

• Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W dniach 12-15 maja odbędą się na  terenie województwa łódzkiego Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to ogólnopolska akcja przewidziana dla zaprezentowania w atrakcyjny sposób inwestycji zrealizowanych dzięki wsparciu z pieniędzy unijnych.

• Bezpłatne konsultacje nt. Funduszy Europejskich

Przypominamy o prowadzeniu bezpłatnych konsultacji w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej, które przeprowadza zespół Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Sieradzu.

• Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz’’

14 maja br. odbędzie się kolejna edycja rajdu rowerowego bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich wielbicieli książek i rowerów. Celem projektu jest promowanie bibliotek i czytelnictwa, integracja środowiska bibliotekarskiego, walka ze stereotypowym postrzeganiem bibliotekarza oraz propagowanie roweru jako środka lokomocji.

• Obchody Dnia Strażaka w Gminie Lututów

1 maja br. w miejscowości Łęki strażacy gminy Lututów obchodzili swoje święto. Uroczystość połączono z jubileuszem 50 lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Łękach.

W uroczystych obchodach brał udział starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw.

• Obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Gminie Czastary

3 maja br. mieszkańcy Gminy Czastary uczcili uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęły się przybyciem delegacji pod Dąb Wolności w Czastarach. W intencji Ojczyzny odprawiono również uroczystą mszę św. Obchody święta przebiegały w asyście Orkiestry Dętej, chóru kameralnego „Con Grazia” oraz pocztów sztandarowych.

• Obchody Dnia Strażaka w Gminie Czastary

W dniu 1 maja br. gmina Czastary obchodziła w Krajance Gminny Dzień Strażaka, w których wziął udział starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.

Obchody rozpoczęły się polową mszą św. odprawioną przed Domem Strażaka przez kapelana OSP Gminy Czastary ks. Jacka Kalferszta. Następnie, podczas uroczystości przyznano szczególnie zasłużonym strażakom wyróżnienia oraz odznaczenia. Święto Strażaków zakończyła defilada.