Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa

Aktualności

RSS
 • Zapisy ruszyły - Dyktando Powiatowe o tytuł "Wieruszowskiego Mistrza Ortografii 2019"

  Zapraszamy do udziału w Dyktandzie Powiatowym o tytuł „Wieruszowskiego Mistrza Ortografii 2019”.

 • Ostatni dzień zgłoszeń - zapraszamy wszystkich lokalnych przedsiębiorców!

  ,,Platforma Informacyjna dla Przedsiębiorców - zawodowcy w powiecie wieruszowskim''

  • 11 kwietnia, godz. 10:00, Wieruszowski Dom Kultury
 • Kwiecień pod znakiem „Łódzkie na plus” – rozpoczyna się III edycja Budżetu Obywatelskiego!

  Od 1 kwietnia mieszkańcy województwa łódzkiego mogą składać projekty zadań.

 • Ogólnopolski Festiwal Tańca

  Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca, który odbędzie się 15 czerwca 2019 r.

 • Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu

  W miniony piątek w Wieruszowskim Domu Kultury odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu, organizowany przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieruszowie. Celem przedsięwzięcia było zainteresowanie przedszkolaków, uczniów i opiekunów tematyką zdrowotną oraz przekazywanie treści prozdrowotnych poprzez śpiew i dobrą zabawę.

 • Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Portrety Pisarzy Polskich’’

  5 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lututowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Portrety Pisarzy Polskich'' połączone z pokonkursową wystawą prac plastycznych. Nagrody laureatom wręczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz Wójt Gminy Lututów Marek Pikuła.

   

 • XVI Powiatowy Konkurs Ekologiczny „… OTWÓRZ OCZY NA ŚWIAT”

  Starostwo Powiatowe w Wieruszowie wraz ze Szkołą Podstawową w Galewicach oraz Powiatową Biblioteką Publiczną w Wieruszowie organizuje XVI Powiatowy Konkurs Ekologiczny „… OTWÓRZ OCZY NA ŚWIAT”, który skierowany jest dla uczniów szkół podstawowych I-VIII z terenu powiatu wieruszowskiego.

  Tegoroczny konkurs zostanie przeprowadzony pod hasłem:

   ,,OCHRONA  POWIETRZA”

 • XXV Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

  W dniach 3 i 4 kwietnia 2019 roku w AirPort Hotel Okęcie w Warszawie odbyło się XXV Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich. W zgromadzeniu uczestniczył Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek. Obradom przewodniczył prezes Zarządu ZPP Andrzej Płonka. Zgromadzenie przyjęło sprawozdanie Zarządu z wykonania budżetu Związku Powiatów Polskich w roku 2018 oraz budżet Związku Powiatów Polskich na rok 2019. Wprowadziło także zmiany do Statutu. Przyjęło również założenia do programu działania ZPP na bieżący rok. W sposób szczególny ZPP będzie się koncentrował na ochronie wspólnych interesów powiatów, kształtowaniu wspólnej polityki oraz wymianie doświadczeń i upowszechnianiu modelowych rozwiązań w zakresie rozwoju i zarządzania w powiatach.

Script logo StudioStrona.pl