• Zapisy ruszyły - Dyktando Powiatowe o tytuł "Wieruszowskiego Mistrza Ortografii 2019"

Zapraszamy do udziału w Dyktandzie Powiatowym o tytuł „Wieruszowskiego Mistrza Ortografii 2019”.

• Ostatni dzień zgłoszeń - zapraszamy wszystkich lokalnych przedsiębiorców!

,,Platforma Informacyjna dla Przedsiębiorców - zawodowcy w powiecie wieruszowskim''

• 11 kwietnia, godz. 10:00, Wieruszowski Dom Kultury
  • Kwiecień pod znakiem „Łódzkie na plus” – rozpoczyna się III edycja Budżetu Obywatelskiego!

Od 1 kwietnia mieszkańcy województwa łódzkiego mogą składać projekty zadań.

• Ogólnopolski Festiwal Tańca

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca, który odbędzie się 15 czerwca 2019 r.

• Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu

W miniony piątek w Wieruszowskim Domu Kultury odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu, organizowany przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieruszowie. Celem przedsięwzięcia było zainteresowanie przedszkolaków, uczniów i opiekunów tematyką zdrowotną oraz przekazywanie treści prozdrowotnych poprzez śpiew i dobrą zabawę.

• Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Portrety Pisarzy Polskich’’

5 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lututowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Portrety Pisarzy Polskich'' połączone z pokonkursową wystawą prac plastycznych. Nagrody laureatom wręczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek oraz Wójt Gminy Lututów Marek Pikuła.

• XVI Powiatowy Konkurs Ekologiczny „… OTWÓRZ OCZY NA ŚWIAT”

Starostwo Powiatowe w Wieruszowie wraz ze Szkołą Podstawową w Galewicach oraz Powiatową Biblioteką Publiczną w Wieruszowie organizuje XVI Powiatowy Konkurs Ekologiczny „… OTWÓRZ OCZY NA ŚWIAT”, który skierowany jest dla uczniów szkół podstawowych I-VIII z terenu powiatu wieruszowskiego.

Tegoroczny konkurs zostanie przeprowadzony pod hasłem:

,,OCHRONA  POWIETRZA”

• XXV Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

W dniach 3 i 4 kwietnia 2019 roku w AirPort Hotel Okęcie w Warszawie odbyło się XXV Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich. W zgromadzeniu uczestniczył Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek. Obradom przewodniczył prezes Zarządu ZPP Andrzej Płonka. Zgromadzenie przyjęło sprawozdanie Zarządu z wykonania budżetu Związku Powiatów Polskich w roku 2018 oraz budżet Związku Powiatów Polskich na rok 2019. Wprowadziło także zmiany do Statutu. Przyjęło również założenia do programu działania ZPP na bieżący rok. W sposób szczególny ZPP będzie się koncentrował na ochronie wspólnych interesów powiatów, kształtowaniu wspólnej polityki oraz wymianie doświadczeń i upowszechnianiu modelowych rozwiązań w zakresie rozwoju i zarządzania w powiatach.