• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

• Pożegnanie abiturientów w Zespole Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie

29 kwietnia br. w Zespole Szkół Rolniczych w Lututowie im. Wincentego Baranowskiego odbyła się uroczysta akademia z okazji pożegnania tegorocznych abiturientów.

W uroczystym zakończeniu klas maturalnych wzięli udział Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu: Piotr Kowalczyk oraz Józef Suwara, którzy w imieniu organu prowadzącego wręczyli nagrody uczniom ze szczególnymi osiągnięciami.

• Pożegnanie abiturientów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie

W dniu 29 kwietnia br. w Zespole Szkół  Ogólnokształcących w Wieruszowie odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, w którym brał udział Zarząd Powiatu Wieruszowskiego.

• Pożegnanie abiturientów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

29 kwietnia 2016 roku w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych Abiturientów.

Podczas uroczystej akademii starosta wieruszowski Andrzej Szymanek wręczył nagrody dla uczniów szczególnie wyróżniających się w nauce i zachowaniu.

• Dofinansowanie dla Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie

28 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli odbyło się uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 w zakresie kompleksowego podniesienia jakości kształcenia w szkołach zawodowych w regionie łódzkim.

• Obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie odbyły się powiatowe  obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość upamiętniła uchwalenie w 1791 roku konstytucji jako pierwszej w nowożytnej Europie, a drugiej na świecie.

• „Moja szkoła-mój wybór” Konkurs filmowy

Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, ul. Rynek 1-7, 98-400 Wieruszów. Konkurs jest wyłączną inicjatywą organizatorów i nie ma rangi konkursów, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. Nr 13, poz. 125 z późn. zmianami).

• IX edycja plebiscytu ,,Samorządowiec Roku 2016’’

Pragniemy poinformować, że rozpoczęła się IX edycja plebiscytu "Samorządowiec Roku 2016" organizowana przez "Dziennik Łódzki".

Szczegóły plebiscytu znajdują się na stronie internetowej:  http://www.dzienniklodzki.pl/akcje/a/samorzadowiec-roku-2016-ocen-radnych-wojtow-burmistrzow-prezydentow-plebiscyt,9875419/

• Powiat Wieruszowski na Targach REGIONALIA

W dniach 22-24 kwietnia br. Stowarzyszenie Gospodyń „Wójcin nad Prosną” oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Wieruszowie brali udział w V edycji Targów Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych. Targi „REGIONALIA” odbywały się w Warszawie, w Centrum MT Polska.

Podczas imprezy lokalni producenci zaprezentowali szeroki wybór ekologicznej i organicznej żywności oraz produktów wytwarzanych na bazie receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Wydarzenie bardzo dobrze wpisało się w popularny trend slow food (ogólnoświatowy ruch promujący tradycyjną, regionalną i zdrową kuchnię), który promuje dbałość o zdrowie i środowisko.