• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

• Informacja w sprawie udzielenia dotacji na podstawie art.19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

• Szkolenie dla organizacji pozarządowych

W dniu 28 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie zostało przeprowadzone bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych pn. "Księgowość w organizacjach pozarządowych - najważniejsze obowiązki i zmiany w ustawie o rachunkowości".

Szkolenie miało na celu zwiększenie wiedzy przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych i osób zajmujących się księgowością w organizacjach na temat aktualnych obowiązków księgowych wynikających ze zmian w roku 2016.

Szkolenie zostało przeprowadzone przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS.

• Pożegnanie przed emeryturą

Po owocnej, rzetelnej pracy pora przejść na zasłużoną emeryturę, odpocząć i cieszyć się życiem rodzinnym.

Pani Kazimiera Żurawska pracująca w Powiatowym Zarządzie Dróg w Wieruszowie na stanowisku Z-ca Kierownika w Zespole Utrzymania Dróg, Realizacji Zdań i Nadzoru, całe życie zawodowe tj. 45 lat pracy, poświęciła drogownictwu.

• Obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 29 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie Samorząd Powiatu Wieruszowskiego wraz z zaproszonymi gośćmi i młodzieżą uczci 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Początek uroczystości godz. 11.00 W programie uroczystości przewidziane jest wystąpienie okolicznościowe Starosty Wieruszowskiego oraz część artystyczna w wykonaniu młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie

• XVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 21 kwietnia br. odbyła się XVIII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego. Radni podjęli uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie, podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz przyjęcia Powiatowego Programu Działań na rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2016-2021. Rada rozpatrzyła również sprawozdanie z działalności Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie za rok 2015 oraz realizacji Rocznego Programu Współpracy Powiatu Wieruszowskiego z organizacjami pozarządowymi w roku 2015.Podczas obrad Rada Powiatu zapoznała się z oceną stanu sanitarnego powiatu wieruszowskiego za rok 2015 oraz zasobów pomocy społecznej za rok 2015 dla powiatu wieruszowskiego. W trakcie XVIII Sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego została także przedstawiona informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Sieradzu na temat realizacji zadań Inspekcji Weterynaryjnej na obszarze Powiatu Wieruszowskiego w 2015 roku.

• Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków komisji konkursowej do spraw opiniowania ofert oraz wzór formularza zgłoszeniowego

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego zaprasza do wzięcia udziału w I przetargu ustnym ograniczonym na sprzedaż nieruchomości zabudowanej, położonej w miejscowości Łubnice

• Wystawa fotograficzna Wiktora Toruńskiego w holu Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego

Od 21 kwietnia br. w holu Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Wieruszowie można oglądać uroczyście otwartą wystawę fotograficzną Wiktora Toruńskiego pt. ,,Budzi się wiosna’’.  Autorem galerii jest uczeń II klasy Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Wieruszowie. Od dwóch lat wielką pasją Wiktora stała się właśnie fotografia. Tematyką przedstawionego zbioru fotografii jest natura, między innymi zdjęcia różnych gatunków ptaków, motyli, pająków oraz innych zwierząt. Wystawa ,,Budzi się wiosna’’ Wiktora Toruńskiego potrwa do 28 kwietnia.