• Informacja

W dniu 24 grudnia 2019r. (wtorek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

• Informacja o zmianie dyżuru nieodpłatnej pomocy prawnej

Z uwagi, że Starostwo Powiatowe w Wieruszowie w dniu 24 grudnia 2019r. (wtorek) będzie nieczynne, dyżur nieodpłatnej pomocy prawnej przypadający na ten dzień zostanie odpracowany przez adwokata w dniu 23 grudnia 2019r. (poniedziałek) w godz. 8:00-12:00.

• Spotkanie dla przedsiębiorców

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza mieszkańców województwa łódzkiego, a w szczególności przedstawicieli przedsiębiorstw , do udziału w kolejnym, bezpłatnym spotkaniu informacyjnym z cyklu ,,Środa z Funduszami’’. Spotkanie dotyczyć będzie funduszy dla przedsiębiorstw na rozwój. Spotkanie odbędzie się 2 marca 2016 r. w godz. 10:00-13:00 w Urzędzie Miasta w Sieradzu, Plac Wojewódzki 1, sala konferencyjna, II piętro.

• Konsultacje Policji z przedstawicielami powiatu wieruszowskiego

18 lutego br. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbyły się konsultacje społeczne, w ramach ogólnopolskiego programu tworzenia Map bezpieczeństwa i porządku publicznego. Mapy mają zawierać informacje o przestępstwach pospolitych i kryminalnych, a ich opracowanie odbywa się na podstawie danych Policji oraz informacji zebranych w ramach współpracy z lokalnymi środowiskami. W konsultacjach wzięli udział członkowie działającej przy staroście wieruszowskim komisji bezpieczeństwa i porządku oraz zaproszonymi do udziału w konsultacjach: członkami Zarządu Powiatu Wieruszowskiego oraz wiceprzewodniczącymi Rady i przewodniczącymi stałych komisji Rady Powiatu Wieruszowskiego.

• Odprawa podsumowująca działalność KPP w Wieruszowie

W dniu 18 lutego br. w Komendzie Powiatowej Policji w Wieruszowie odbyła się odprawa podsumowująca działalność jednostki w minionym 2015 roku. W naradzie bilansującej pracę funkcjonariuszy KPP w Wieruszowie uczestniczył m.in. starosta wieruszowski Andrzej Szymanek. Podczas odprawy zostały zaprezentowane statystyki wyników osiąganych przez jednostkę oraz założenia komendy wojewódzkiej na bieżący rok.

Zdjęcia: Piotr Kołodziejczyk

• Konkurs ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Wieruszowskiego z zakresu ustawy o pomocy społecznej, dotyczącego prowadzenia ośrodka interwencji kryzysowej w 2016 roku

• OGŁOSZENIE

• Nie żyje Dariusz Olejnik starosta sieradzki

• 100 sokowirówek dla mieszkańców powiatu wieruszowskiego

W dniu 15 lutego br. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbyło się losowanie 100 sokowirówek, które zostało przeprowadzone w ramach projektu „Kompleksowy program zmniejszania zachorowalności na choroby związane ze stylem życia na obszarze powiatu wieruszowskiego”. Sokowirówki można odbierać w biurze projektu (pokój nr 80, II piętro Starostwa Powiatowego w Wieruszowie) w środę 24 lutego w godzinach od 9:00 do 15:00 lub w innym terminie wcześniej ustalonym z pracownikami projektu.

• XVI Sesja Nadzwyczajna Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 11 lutego br. odbyła się XVI Sesja Nadzwyczajna Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której podjęto uchwały w sprawie zatwierdzenia projektu ,,Wzmocnienie pieczy zastępczej w powiecie wieruszowskim’’ oraz zmian budżetu powiatu na 2016 rok.