Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • koronawirus informacje

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

   W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

  • Informacja

   W dniu 14 sierpnia 2020 r. (piątek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne.

Aktualności

RSS
 • Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  „Mapa” jest dostępna od 14.09.2016 na stronie KPP

  We wrześniu tego roku na terenie całego kraju zostanie wdrożona Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do tej pory program prowadzony był pilotażowo na terenie miasta stołecznego, Podlasia i Pomorza. Teraz program będzie aktywny na terenie powiatu wieruszowskiego. Dzięki niemu każdy mieszkaniec naszego regionu będzie mógł mieć swój wkład na poprawę bezpieczeństwa. „Mapa” jest dostępna na stronie internetowej KGP, a jej obsługa została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel. Informacje wykorzystywane w mapie zagrożeń opierają się na trzech filarach:

 • XXIII Sesja Nadzwyczajna Rady Powiatu Wieruszowskiego

  W dniu 12 września br. odbyła się XXIII Sesja Nadzwyczajna Rady Powiatu Wieruszowskiego.

  Podczas obrad radni podjęli uchwały w sprawie udzielenia dotacji celowej gminie Galewice oraz Wieruszów. Przyznane dotacje mają zwiększyć szanse tych gmin w staraniu się o środki z budżetu państwa na realizację inwestycji drogowych.

 • IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Powiatu Wieruszowskiego

  11 września br. na stadionie w Lututowie odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Wieruszowskiego.

  Najlepszą drużyną wśród kobiet zostały reprezentantki OSP w Węglewicach, natomiast w grupie „A” seniorów wygrała drużyna OSP z Chróścina.

 • Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki

  W imieniu marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia, prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego Sylwestra Pawłowskiego
  oraz burmistrza Warty Jana Serafińskiego serdecznie zapraszamy do udziału w Wojewódzkich Obchodach Światowego Dnia Turystyki.

  Impreza odbędzie się w dniach 23-24 września br. w porcie jachtowym ,,Jeziorsko’’ w Ostrowie Warckim.

 • ,,Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki’’, Europejskie Dni Dziedzictwa

  W dniach 10-11 i 17-18 września w województwie łódzkim, podobnie jak w innych zakątkach Polski, pod hasłem ,,Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki’’ świętować będziemy Europejskie Dni Dziedzictwa.

 • XXIII Sesja Nadzwyczajna Rady Powiatu Wieruszowskiego

  OK-BR.0002.9.2016                                    

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2016 r. poz. 814), § 15 ust. 1 pkt 2 i § 16 ust. 2 i ust. 10 oraz 23 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego zawiadamiam, że dnia 12 września 2016r. (poniedziałek) o godz. 1500 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się XXIII Sesja Nadzwyczajna Rady Powiatu Wieruszowskiego 

 • „Podaj dalej… drugie życie odpadów”

  Już po raz 23 w dniach 16 – 18 września 2016 roku zorganizowana zostanie, mająca bogate tradycje i dobrze już znana w naszym kraju, akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2016”. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Podaj dalej… drugie życie odpadów”.

  Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań   na rzecz ochrony środowiska. Akcja jest wielką edukacją społeczną przyczyniającą się do wzrostu czystości i porządku w wielu wsiach i miastach. Jest inspiracją do podejmowania wielu działań lokalnych. Gminy likwidują „dzikie wysypiska śmieci”, egzekwują wywóz i segregację odpadów, likwidując tym samym częściowo skutki złego zwyczaju wywożenia wszelkich odpadów na tereny leśnych. Udział w akcji „Sprzątanie świata - ...” bywa niejednokrotnie pierwszym krokiem uczestnika na drodze do przyjaznego ziemi stylu życia.

 • Stypendium odmieniło Twoje życie? Pokaż to! Konkurs „Sukces zaczyna się od stypendium”

  Fundacja Dobra Sieć ogłasza konkurs „Sukces zaczyna się od stypendium’’, adresowany do stypendystów, którzy brali/biorą udział w programach stypendialnych krajowych
  i zagranicznych w latach 2013-2016.

Script logo StudioStrona.pl