• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Ogólnopolski Konkurs Grantowy Równać Szanse 2020

Informujemy o Ogólnopolskim Konkursie Grantowym ogłoszonym w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2020” realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, skierowanym do organizacji pozarządowych i instytucji.

• Wieruszowski akcent na olimpiadzie (relacja video)

20 lipca 2015 r. uroczyste otwarcie na rynku w Opolu rozpoczęło jubileuszowe XX Międzynarodowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTIF. Ok. 500 zawodników młodzieżowych drużyn pożarniczych z ponad 20 krajów przybyło do Opola. Strażacka olimpiada potrwa do soboty 25. 07 2015 r. Wydarzeniu towarzyszy szereg dodatkowych atrakcji otwartych dla wszystkich chętnych, m.in. Wystawa Narodów i Festyn Strażacki, Olimpiada Obozowa, prezentacje drużyn i oraz pokazy sprawnościowe. Na opolskim rynku można było zobaczyć, jaką rolę pełnią obecnie strażacy-ochotnicy i cały zakres ich działalności ratowniczej, sportowej i kulturalnej poza przysłowiowym gaszeniem pożarów.

• Nie bądź królikiem doświadczalnym - nie bierz narkotyków (dopalaczy), które niosą śmierć!!!

Producenci i sprzedawcy narkotyków (dopalaczy) oraz innych substancji odurzających zapewniają, że oferowane przez nich produkty są bezpieczne i nie prowadzą do uzależnienia.

Zadać należy pytanie: skąd te zatrważajace statystyki, które mówią, że tylko w zeszłym roku odnotowano ponad 2400 zatruć dopalaczami a w pierwszej połowie tego roku dopalaczami zatruło się już ponad 2000 osób, z czego 9 przypadków było śmiertelnych!

• Postępowanie w wypadku kontaktu skóry z organami lub sokiem kaukaskich barszczy

W przypadku bezpośredniego kontaktu z kaukaskimi barszczami należy niezwłocznie umyć skórę zimną wodą z mydłem tak, by usunąć z jej powierzchni sok rośliny, a następnie chronić ją przed promieniami słonecznymi przez przynajmniej 48 h, jeśli nawet w tym czasie nie pojawiają się żadne objawy.

• III Turniej Siatkówki Plażowej Lubczyna 2015

1 i 2 sierpnia 2015r - boisko sportowe w Lubczynie

• Konwent Powiatów Polskich Województwa Łódzkiego

Dnia 1 lipca 2015r. w Muzeum- Zamku w Oporowie odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa łódzkiego. Obradom przewodniczył Stanisław Cubała - przewodniczący konwentu, starosta piotrkowski. Starostowie zapoznali się z możliwościami wykorzystania przez jednostki samorządu terytorialnego szczebla powiatowego środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 na działania dotyczące zasobów geodezyjnych i kartograficznych.

• Marsz Wypędzonych - rekonstrukcja historyczna w Wieruszowie

W dniu 21 czerwca 2015r. na wieruszowskim rynku odbyła się rekonstrukcja historyczna nawiązująca do okresu II wojny światowej. Impreza pn. „Marsz Wypędzonych” została zorganizowana w celu upamiętnienia losów ludności pochodzenia żydowskiego oraz polskiego. W postacie ludności cywilnej wcielili się rekonstruktorzy z klubu regionalno- historycznego „Gloria Victis”, uczniowie szkół Powiatu Wieruszowskiego, pracownicy instytucji, Towarzystwo Aktywnych Kobiet z Sokolnik oraz Klub Seniora z Czastar.

• Bezpieczeństwo na wakacje

W dniu 22 czerwca 2015 r. odbyło się posiedzenie komisji bezpieczeństwa i porządku przy Staroście Wieruszowskim oraz powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Porządek posiedzenia obejmował szeroko pojęte bezpieczeństwo mieszkańców oraz wzmożenie uwagi na okres wakacyjny. Przedstawiciele służb, inspekcji i straży przedstawili swoje działania w zakresie realizacji zadań w okresie wakacyjnym.

• IV Rajd Konny po Powiecie Wieruszowskim

W dniach 6-7 czerwca 2015r. odbył się IV Rajd Konny. W rajdzie uczestniczyło 23 jeźdźców. Uczestnicy wyruszyli ze stajni „Ułan” w miejscowości Podbolesławiec, kierując się do Gospodarstwa Agroturystycznego„ Pod Lasem” w Czastarach, następnie do Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie. Trasa rajdu konnego przebiegała na części Łódzkiego Szlaku Konnego im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.