Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Zawiadomienie

   Zarząd Powiatu Wieruszowskiego zawiadamia, że:

   1. W dniu 17 grudnia 2018 r. w siedzibie Starostwa powiatowego w Wieruszowie odbył się przetarg nieograniczony ustny.

   2. Przedmiotem przetargu był garaż nr 10, usytuowany na działce nr 147, położonej w Wieruszowie.

   3. Liczba osób dopuszczonych – jedna , niedopuszczonych- brak,

   4. Cena wywoławcza czynszu – 83,00 zł + należny podatek VAT, najwyższa cena osiągnięta w przetargu 84,00 zł  + należny podatek VAT

   5. Nabywcą nieruchomości został Pan Ryszard Waldemar Skulski

  • „Transplantacje narządów w Polsce i na świecie - historia, teraźniejszość i przyszłość”

   Wykład prof. dr hab. n. med. Michała Nowickiego w szkołach ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wieruszowskiego.

Aktualności

RSS
 • II Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  W dniu 4 grudnia br. odbyła się II Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego w trybie nadzwyczajnym, celem podjęcia trzech uchwał Rady Powiatu Wieruszowskiego w sprawie:

  - budżetu powiatu na 2018r.,

  - wniesienia odpowiedzi na skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi,

  - ustalenia wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego przechowywanie.

 • Stypendia sportowe Funduszu Natalii Partyki – IV edycja wystartowała

  Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z siecią sklepów Biedronka uruchomił IV edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. To wyjątkowy program, który wspiera młodych, utalentowanych ludzi, szukających dofinansowania swojego rozwoju sportowego. Każde stypendium w ramach funduszu to 10 000 zł. na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.

 • Przydatne informacje dla rolników

  Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego informuje o stronie internetowej, na której rolnicy będą mogli znaleźć kompleksowe wiadomości dotyczące rolnictwa.

 • OGŁOSZENIE Starosty Wieruszowskiego

  OGŁOSZENIE Starosty Wieruszowskiego

  Na podstawie art. 124 a , art. 114 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. , poz. 121, ze zm.),Starosta Wieruszowski wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania o ograniczeniu sposobu korzystania z nieruchomości położonej:

 • Bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorców

  W imieniu zespołu Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Sieradzu informujemy o bezpłatnym spotkaniu pn. „Fundusze na rozwój Twojej firmy”, które odbędzie się 10 grudnia 2018 r. w godz. 12:00-14:00 (rejestracja od godz. 11:45) w Sali konferencyjnej Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Sieradzu, ul. Rynek 14.

 • OGŁOSZENIE Starosty Wieruszowskiego

  Na podstawie art. 124 a , art. 114 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r.o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. , poz. 121, ze zm.),

  Starosta Wieruszowski wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej,zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania o ograniczeniu sposobu korzystania z nieruchomości położonej:
  - w obrębie Brzózki, miejscowość Gąszcze, gm. Galewice, oznaczonej jako dz. nr 402,o pow. 1,4400 ha, w celu przeprowadzenia remontu linii napowietrznej 0,4 kV .

  Wzywa się wszystkie osoby, które roszczą sobie prawo własności lub ograniczone prawo rzeczowe do w/w nieruchomości w terminie dwóch miesięcy od daty ukazania się niniejszego ogłoszenia oraz do przestawienia swoich praw na piśmie i złożenia stosownych dokumentów.

 • OGŁOSZENIE Starosty Wieruszowskiego

  Na podstawie art. 124 a , art. 114 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. , poz. 121, ze zm.),

  Starosta Wieruszowski wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania o ograniczeniu sposobu korzystania
  z nieruchomości położonej:
  - w obrębie Mieleszynek, gm. Wieruszów , oznaczonej jako dz. nr 46, o pow. 1,9300 ha,w celu wykonania czynności związanych z demontażem istniejącej linii napowietrznej SN – 15 kV.
  Wzywa się wszystkie osoby, które roszczą sobie prawo własności lub ograniczone prawo rzeczowe do w/w nieruchomości w terminie dwóch miesięcy od daty ukazania się niniejszego ogłoszenia oraz do przestawienia swoich praw na piśmie i złożenia stosownych dokumentów.

 • Odwiedziliśmy 30 szkół z terenu powiatu wieruszowskiego

  Dobiegła końca VII edycja akcji edukacyjnej ,,Tu jest bezpiecznie! Powiat Wieruszowski” prowadzona przez Starostwo Powiatowe w Wieruszowie przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie, w której wzięło udział ok. 450 uczniów z 30 szkół podstawowych z terenu powiatu wieruszowskiego.  

Script logo StudioStrona.pl