• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Wielki Polak, astronom i Patron - Mikołaj Kopernik

19 lutego w wieruszowskim liceum odbyła się uroczystość Święta Patrona Szkoły połączona z Dniem Nauk Matematycznych i Przyrodniczych. Honorowym gościem był Mikołaj Kopernik, który został przywitany pięknym biciem dzwonów.

• Posiedzenie Nr 1/20 Zarządu VI Kadencji Związku Powiatów Polskich

W dniu 28 stycznia 2020 roku w Warszawie odbyło się Posiedzenie Nr 1/20 Zarządu VI Kadencji Związku Powiatów Polskich. W obradach posiedzenia uczestniczył Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek, wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej Związku Powiatów Polskich.

• Posiedzenie Nr 5/VI Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego

W dniu 3 lutego 2020 r. w Radomsku odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego, w którym uczestniczył Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek. Podczas posiedzenia z udziałem dyrektora WCZK w Łodzi Doroty Gajewskiej omówiono rolę Powiatowych Centrów Zarządzania Kryzysowego w systemie bezpieczeństwa lokalnego oraz współpracę z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego i Woj. Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi.

• Pozyskaj środki na rozwój infrastruktury opieki społecznej - zaproszenie na bezpłatne spotkanie

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Pozyskaj środki na rozwój infrastruktury opieki społecznej. Omówienie zasad naboru w ramach Działania VII.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020”.

• XVII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 30 stycznia 2020r. odbyła się XVII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której radni podjęli uchwały.

• Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES.

• Podsumowanie sezonu przez Wieruszowski Klub Kolarski

W niedzielę 2 lutego br.w Pieczyskach odbyło się uroczyste podsumowanie minionego sezonu Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego. W spotkaniu uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek, który pogratulował Zarządowi oraz członkom Klubu nieustannego rozwoju, wyrażając tym samym uznanie wobec sukcesów, jakie Wieruszowski Klub Kolarski osiągnął w 2019 roku.

• Spotkanie informacyjne na temat programu europejskiego ,,Europa dla obywateli’’

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" serdecznie zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarze społeczeństwa obywatelskiego na spotkanie informacyjne na temat programu europejskiego "Europa dla obywateli", które odbędzie się 6 lutego 2020 r. w Łodzi.

• Ogłoszenie Wydziału Geodezji i Kartografii