• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

• Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki  Gmina Wieruszów

• pomoc prawna

•  bip1

• Rada Powiatu Wieruszowskiego

• epuap

• 4199

Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie IV w Łódzkim Rankingu Techników Perspektywy 2022

11 stycznia poznaliśmy wyniki Łódzkiego Rankingu Techników Perspektywy 2022. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie zdobył 4. miejsce, tym samym otrzymując nagrodę w postaci złotej tarczy, która potwierdza wysoką jakość pracy szkoły.

• 4198

Rozporządzenie nr 4/2022 Wojewody Łódzkiego z dnia 7 stycznia 2022 r.

Rozporządzenie nr 4/2022 Wojewody Łódzkiego z dnia 7 stycznia 2022 r. w sprawie określenia obszaru zapowietrzonego i zagrożonego, w związku z wystąpieniem choroby zakaźnej wysoce zjadliwej grupy ptaków (HPAI), sposobu oznakowania i wprowadzania zakazów oraz nakazów na tych obszarach

• 4195

Dofinansowanie na realizację zadań określonych w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych

Zarząd Województwa Łódzkiego przyjął Uchwałę nr 1164/21 zmieniając Zasady i tryb postępowania w zakresie finansowania zadań określonych w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych ze środków budżetu Województwa Łódzkiego, pochodzących z tytułu wyłączania z produkcji gruntów rolnych, z mocą od 1 stycznia 2022 roku.

• Urząd będzie nieczynny

7 stycznia 2022 r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne.

• ROZPORZĄDZENIE NR 1/2022 POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII W SIERADZU z dnia 05.01.2022 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu wieruszowskiego

• 4192

Informacja

Dodatkowy dyżur Nieodpłatnej Pomocy Prawnej będzie w punkcie w Wieruszowie w dniu  12.01.2022 r. w godzinach od 800 – 1200

• 4193

XLII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 30 grudnia 2021 roku odbyła się XLII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której Radni obradowali zgodnie z ustalonym porządkiem obrad. W trakcie sesji Radni przyjęli plan pracy Rady Powiatu Wieruszowskiego na 2022 rok oraz podjęli 9 uchwał w sprawie: przyjęcia planu pracy Komisji Rewizyjnej, przyjęcia planów pracy komisji stałych Rady Powiatu Wieruszowskiego, zmian budżetu powiatu na 2021 rok, zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2021-2026, uchwalenia budżetu powiatu na 2022 r., uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2022-2028 r. oraz ustalenia wydatków niewygasających z końcem 2021 roku.

• Informacja dotycząca rejestracji pojazdu

Przed złożeniem wniosku o rejestrację samochodu w Wydziale Komunikacji i Dróg w Wieruszowie przygotuj wszystkie niezbędne dokumenty.
    • Sprawdź czy jesteś w posiadaniu oryginałów wszystkich dokumentów potwierdzających fakt przeniesienia prawa własności pojazdu (wszystkie umowy lub faktury zakupu pojazdu, począwszy od właściciela wymienionego w dowodzie rejestracyjnym aż po ostatnią umowę lub fakturę – ważne jest aby została zachowana ciągłość umów)
    • Konieczne jest dostarczenie do urzędu dotychczasowych tablic rejestracyjnych (również w przypadku gdy przy przerejestrowaniu nie zmieniamy numeru rejestracyjnego)
    • Nie zapomnij karty pojazdu i dowodu rejestracyjnego z ważnym badaniem technicznym lub z zaświadczeniem o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.
    • Pamiętaj o obowiązkowym ubezpieczeniu OC posiadacza pojazdu