Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Ważne! Zmiana organizacji ruchu

   Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

  • Wielki Polak, astronom i Patron - Mikołaj Kopernik

   19 lutego w wieruszowskim liceum odbyła się uroczystość Święta Patrona Szkoły połączona z Dniem Nauk Matematycznych i Przyrodniczych. Honorowym gościem był Mikołaj Kopernik, który został przywitany pięknym biciem dzwonów.

Aktualności

RSS
 • Posiedzenie Nr 1/20 Zarządu VI Kadencji Związku Powiatów Polskich

  W dniu 28 stycznia 2020 roku w Warszawie odbyło się Posiedzenie Nr 1/20 Zarządu VI Kadencji Związku Powiatów Polskich. W obradach posiedzenia uczestniczył Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek, wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej Związku Powiatów Polskich.

 • Posiedzenie Nr 5/VI Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego

  W dniu 3 lutego 2020 r. w Radomsku odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego, w którym uczestniczył Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek. Podczas posiedzenia z udziałem dyrektora WCZK w Łodzi Doroty Gajewskiej omówiono rolę Powiatowych Centrów Zarządzania Kryzysowego w systemie bezpieczeństwa lokalnego oraz współpracę z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego i Woj. Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi.

 • Pozyskaj środki na rozwój infrastruktury opieki społecznej - zaproszenie na bezpłatne spotkanie

  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Pozyskaj środki na rozwój infrastruktury opieki społecznej. Omówienie zasad naboru w ramach Działania VII.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020”.

 • XVII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  W dniu 30 stycznia 2020r. odbyła się XVII Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której radni podjęli uchwały.

 • Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

  Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES.

 • Podsumowanie sezonu przez Wieruszowski Klub Kolarski

  W niedzielę 2 lutego br.w Pieczyskach odbyło się uroczyste podsumowanie minionego sezonu Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego. W spotkaniu uczestniczył starosta wieruszowski Andrzej Szymanek, który pogratulował Zarządowi oraz członkom Klubu nieustannego rozwoju, wyrażając tym samym uznanie wobec sukcesów, jakie Wieruszowski Klub Kolarski osiągnął w 2019 roku.

 • Spotkanie informacyjne na temat programu europejskiego ,,Europa dla obywateli’’

  Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" serdecznie zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarze społeczeństwa obywatelskiego na spotkanie informacyjne na temat programu europejskiego "Europa dla obywateli", które odbędzie się 6 lutego 2020 r. w Łodzi.

 • Ogłoszenie Wydziału Geodezji i Kartografii

Script logo StudioStrona.pl