Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • koronawirus informacje

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Zarządzenie nr 8/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 8 kwietnia 2020r. w sprawie wyłączenia bezpośredniej obsługi interesantów w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

   Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 511 z późn.zm), w związku z § 13 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 566), w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników oraz mieszkańców zarządzam, co następuje:

    

  • Informacja

   Szanowni Państwo!

   Starostwo Powiatowe w Wieruszowie obsługuje swoich interesantów we wszystkich sprawach będących w jego kompetencji. Nadal bardzo ważnym jest ograniczony  do przypadków koniecznych, bezpośredni kontakt interesant – pracownik urzędu. Jest to podyktowane obowiązkiem zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa  i ochrony przed zakażeniem Covid-19, zarówno klientów jak i pracowników Starostwa.

   W związku z powyższym usilnie prosimy o korzystanie w pierwszej kolejności z informacji zamieszczonej na stronie internetowej Starostwa, w zakładkach odnoszących się  do poszczególnych rodzajów załatwianych spraw. Korzystanie z informacji telefonicznej jest możliwe i  może łatwiejsze, ale zabiera dużo czasu pracownikom, którzy mogą ten czas wykorzystać na załatwianie spraw. Prosimy też o korzystanie z możliwości załatwiania spraw drogą elektroniczną.Ułatwi to i usprawni  oraz przyspieszy załatwianie spraw. Pozwoli również na zaoszczędzenie czasu oraz wyeliminuje niepotrzebne Państwa wizyty  w Starostwie

Aktualności

RSS
 • Nagrody Powiatu Wieruszowskiego dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy w 2019 roku. Zgłoś swojego kandydata!

  Zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu Wieruszowskiego nr XXXV/156/13 z dnia 30 października 2013r. w sprawie nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej kandydatury do nagród za 2019 r. należy zgłosić do dnia 31 maja 2020 r.

   

 • XXI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego - transmisja na żywo

 • Ważne! Badania na Covid w powiecie wieruszowskim

  Na wniosek Starosty Wieruszowskiego, Wojewoda Łódzki podjął decyzję o uruchomieniu z dniem 29 maja 2020r. dla mieszkańców powiatu wieruszowskiego punktu pobrań materiału do badania w kierunku COVID-19. Badanie nieodpłatne.

  Punkt będzie prowadzony w Wieruszowie przy PCM Szpital Powiatowy w Wieruszowie (wjazd od ulicy Wieluńskiej – jak na załączonej mapie) każdego dnia w godzinach od 10.00 do 14.00 do odwołania.

  Obsługę punktu zapewnia 9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej.

   Wymazy będą pobierane w szczególności od osób:

  - przebywających na kwarantannie,
  - podejrzewających styczność z osobą dodatnią w kierunku COVID-19,
  - mających objawy chorobowe po konsultacji lekarskiej.

  Wymazy będą pobrane tylko od osób, które wcześniej się zarejestrują.

  Zgłoszenia przyjmowane będą od piątku 29 maja pod nr tel. 603 749 263 oraz 790 780 879 każdego dnia w godzinach od 8.00 do 12.00, z terminem badania w dniu następnym, lub w przypadku dużej ilości zgłoszeń na dni kolejne.

  Na 3 godziny przed badaniem nie należy: jeść, pić, palić i myć zębów.

  Przyjeżdżając na wymaz należy:

  - Przyjechać własnym samochodem na wyznaczony czas
  - Mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos
  - Mieć założone rękawiczki jednorazowe
  - Posiadać przy sobie dokument tożsamości
  - Kierować się poleceniami wydawanymi przez osoby obsługujące punkt
  - Po badaniu wrócić do domu i czekać na wynik

  Wymazy pobierane są bez opuszczania pojazdu

  Ewentualnych dodatkowych informacji udziela Stefan Pietras - wicestarosta pod nr tel. 790782643.

  Starosta Wieruszowski

  Andrzej Szymanek

 • ŚWIĘTUJEMY DZIŚ 30 LAT SAMORZĄDNOŚCI

  27 maja, w rocznicę wyborów samorządowych roku 1990, które symbolicznie rozpoczęły najnowszą historię polskiej samorządności, obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego.

 • Od 25 maja obsługa beneficjentów w placówkach ARiMR w pełnym zakresie

  Od najbliższego poniedziałku, 25 maja, w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych rolnicy będą mogli załatwić wszystkie sprawy osobiście. W województwie śląskim i powiatach, gdzie zagrożenie epidemiczne jest podwyższone sytuacja będzie monitorowana na bieżąco.a

 • XXI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

  Działając na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 511, 1571,1815,), § 15 ust. 1 pkt 1 i § 16 ust. 2 Statutu Powiatu Wieruszowskiego (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2020r. poz. 585) zawiadamiam, że dnia 28 maja 2020r. (czwartek) o godz. 12:00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbędzie się XXI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

   

 • Już w środę debata ,,30 lat samorządności terytorialnej – doświadczenie i przyszłość''

  Spotkanie odbędzie się online 27 maja o godzinie 11.00 i będzie transmitowane na profilu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej na Facebooku.

   

 • Jak ochronić swoje dopłaty? Komunikat ŁODR

Script logo StudioStrona.pl