• Powiat Wieruszowski gościł zagranicznych wolontariuszy

W ubiegły poniedziałek grupa wolontariuszy przebywająca przez ostatnie dwa tygodnie w Domu Wczasów Dziecięcych TPD w Głazie odwiedziła Starostwo Powiatowe  w Wieruszowie i złożyła wizytę staroście wieruszowskiemu Andrzejowi Szymankowi.

• Ostrzeżenie meteorologiczne - Upał /2

Zjawisko: UPAŁ
    Stopień zagrożenia: 2
    Obszar/powiaty: bełchatowski, kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, łódzki wschodni, opoczyński, pabianicki, pajęczański, piotrkowski, poddębicki, radomszczański, rawski, sieradzki, skierniewicki, tomaszowski (łódzkie), wieluński, wieruszowski,zduńskowolski, zgierski, brzeziński, Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice.
    Ważność: od śr 2018-08-08 12:00 do pt 2018-08-10 20:00
    Przebieg: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w środę od 31°C do 33°C, w pozostałe dni od 32°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 20°C do 22°C.
    Prawdopodobieństwo: 95%
    Autor: Biuro Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu

• Zaproszenie na Dożynki Diecezjalno-Gminne

2 września 2018 r., Odolanów (na terenie Parku Natury przy ul. Bartosza).

• Powiat Wieruszowski powitał nowego komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie

W miniony piątek starosta wieruszowski Andrzej Szymanek, wicestarosta Mirosław Urbaś, sekretarz Powiatu Stefan Pietras, wójtowie gmin powiatu wieruszowskiego przy udziale byłego komendanta PSP w Wieruszowie Waldemara Kopackiego,  uroczyście przywitali nowego komendanta wieruszowskiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej - bryg. Macieja Dzieleckiego.

• Ostrzeżenie meteorologiczne - Burze z gradem

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu ostrzega:
    Burze z gradem, województwo łódzkie powiat wieruszowski
    Ważność od godz. 16:00 dnia 3.08.2018 do godz. 24:00 dnia 3.08.2018
    Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad.
    Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

• VI Turniej Siatkówki Plażowej "Lubczyna 2018"

5 lipca br. w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum oraz 29 lipca w kategorii open w Lubczynie odbył się VI Turniej Siatkówki Plażowej, zorganizowany przez OSP w Lubczynie, Radę Sołecką oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lubczyna.

• Ostrzeżenie meteorologiczne - upały

IMGW-PIB OSTRZEGA: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 21°C.

• Ostrzeżenie meteorologiczne - Upał

Zjawisko/stopień zagrożenia: Upał/2
    Obszar: województwo łódzkie (wszystkie powiaty)
    Ważność: od godz. 12:00 dnia 30.07.2018 do godz. 20:00 dnia 02.08.2018
    Prawdopodobieństwo: 90%
    Przebieg: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 21°C.
    Autor: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu