• koronawirus informacje

• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

• Informacja

W dniu 14 sierpnia 2020 r. (piątek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne.

• Drodzy mieszkańcy powiatu wieruszowskiego – w naszych rękach nasze zdrowie

Wykazując się odpowiedzialnością i rozsądnym zachowaniem, zatroszczymy się o siebie, swoich bliskich i całą wspólnotę powiatową.

• Apel Starosty Wieruszowskiego - KORONAWIRUS na terenie naszego powiatu NIE ODPUSZCZA

W dniu 22 lipca 2020 roku zostało zwołane w trybie pilnym posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z niepokojącym wzrostem potwierdzonych zachorowań na koronawirusa na terenie Powiatu Wieruszowskiego. Czas wakacji i urlopów może skutkować osłabieniem czujności i determinacji w konsekwentnym stosowaniu środków bezpieczeństwa sanitarnego.

COVID nie ustępuje !!! Cały czas jesteśmy narażeni na zakażenie.

Z koronawirusem zmuszeni jesteśmy wspólnie walczyć. Najważniejsza w tej walce jest nasza odpowiedzialna postawa! Po to, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się epidemii, musimy wszyscy stosować podstawowe zasady zabezpieczeń.

Dlatego gorąco proszę o stosowanie się do wszelkich zaleceń sanitarnych, które są pomocne w profilaktyce zapobiegania pandemii.

Częste mycie rąk, dezynfekcja dłoni, dystans społeczny i noszenie maseczek w miejscach zamkniętych oraz tam, gdzie nie możemy zachować wspomnianego dystansu (nie mniej niż 2 m). O tym powinnyśmy pamiętać w interesie swoim, swoich bliskich i całej wspólnoty powiatowej.

W sposób szczególny zwracam się do organizatorów i uczestników wszelkich zgromadzeń w tym Mszy Świętych o zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego i ich rygorystycznego przestrzegania.

Apeluję do Państwa o zdrowy rozsądek. Żadne zakazy i nakazy nie zapewnią nam bezpieczeństwa jeżeli nie zadbamy sami o siebie.

Apeluję także o wzajemną tolerancję wobec siebie, wobec służb, instytucji i podmiotów, które wykonują swoje zadania na naszą rzecz. Stosujmy się do zaleceń i instrukcji wprowadzonych w zakładach pracy i podmiotach obsługujących mieszkańców, mimo iż są one uciążliwe dla każdego z nas.

Rygory te są wprowadzone po to by zapewnić bezpieczeństwo sanitarne i zdrowotne dla naszych obywateli i pracowników obsługi oraz zapewnić ciągłość funkcjonowania  podmiotów realizujących obowiązki na rzecz mieszkańców.

Starosta Wieruszowski
    Andrzej Szymanek

• Ogólnopolski konkurs „Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej”

Informujemy, że Departament Ekonomii Społecznej i Solidarnej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wraz z Partnerami projektu, Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz Europejskim Domem Spotkań – Fundacją Nowy Staw, realizuje coroczny ogólnopolski konkurs „Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej”, mający na celu wyróżnienie podmiotów, które z powodzeniem łączą działalność ekonomiczną ze społecznym zaangażowaniem.

• XII edycja konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość’’

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XII edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość.’’.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

• Kolejny start wieruszowskich lekkoatletów

2 Mityng Lekkoatletyczne ŁOZLA 2020 – Łódź 04.07.2020 r.

• Dalsze prace przy budowie pasywnego budynku

W ostatnim okresie czasu pracami realizowanymi przy budynku pasywnym było wykonanie attyki budynku, a następnie przystąpienie do wykonywania instalacji elektrycznej wewnątrz budynku.

W ubiegłym tygodniu rozebrano podparcie stropodachu. Aktualnie kontynuowane są prace związane z wykonywaniem instalacji elektrycznej w budynku.

• Orienteering – od czego zaczęła się historia tego sportu w powiecie wieruszowskim?

Rozmowa z Adam Śliwakowskim – Prezesem Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Junior’’ w Ochędzynie, prekursorem i wieloletnim działaczem na rzecz orienteeringu w powiecie wieruszowskim.

• Bezpłatne badania mammograficzne

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na Panie w miejscowości:

Bolesławiec – 29 lipca 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Urzędzie Gminy, Rynek 1.