• Ogłoszenie o II przetargu ustnym ograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w miejscowości Lututów

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego  działając na podstawie z ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r.  o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U.  z 2018 r. poz. 2204, ze zm.) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu  i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie  nieruchomości (Dz. U. z  2014 r. poz. 1490) ogłasza II przetarg ustny ograniczony  na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w miejscowości Lututów, obręb Lututów, gm. Lututów, oznaczonej jako działka nr 55, o powierzchni 10,8700 ha

• Bardzo dobry występ zawodników UMLKS START Wieruszów w Halowych Mistrzostwach Polski U 18 i U 20 w Toruniu

W dniu 07- 09 lutego br. w Hali Arena w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U18 i U 20.

W zawodach wzięło udział dwóch zawodników Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu  Sportowego  START w Wieruszowie - Krzysztof Kędzia i Jakub Szczepaniak. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych – trzech konkurencjach.

• Święto utalentowanych uczniów "Kopernika"

Tegoroczne Święto Patrona Szkoły, któremu towarzyszyły obchody Dnia Humanisty, potwierdziło fakt, że do Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie uczęszcza wielu kreatywnych i utalentowanych uczniów. Uroczysta akademia stała się tym razem okazją nie tylko do wyróżnienia i pogratulowania licealistom dotychczasowych osiągnięć, ale również do zaprezentowania ich intrygujących umiejętności.

• Lekkoatletyka. Zawodnicy z Powiatu Wieruszowskiego w Mityngu i Mistrzostwach Województwa

W dniu 02.02.2019 br. w Hali RKS w Łodzi odbył się III Halowy Mityng RKS i ŁOZLA 2019 oraz Mistrzostwa Województwa Młodzików U16.

W zawodach wystartowało czterech zawodników UMLKS START Wieruszów.

• Tradycyjny Bal Maturalny w LO

,,Na ten dzień, a właściwie na ten wieczór, czekaliśmy 3 długie lata. Wypełniliśmy ten czas nauką, umacnialiśmy koleżeńskie więzi, coraz częściej myśląc o zbliżającej się maturze. Już tylko 100 dni dzieli nas od pierwszego egzaminu maturalnego. Dzisiejszego wieczoru pragniemy jednak odłożyć wszystkie myśli, by ta noc stała się wyjątkowa i niezapomniana."- tymi słowami uczniowie klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie rozpoczęli jeden z najważniejszych wieczorów w ich życiu: tradycyjny Bal Maturalny.

• Biegi na orientację po zimowych leśnych ścieżkach

Po raz kolejny UKS „Grom” w Sokolnikach był organizatorem biegów na orientację w zimowej aurze leśnych ścieżek w miejscowości Szustry. Na spotkanie i zawody przybyli zawodnicy, rodzice i członkowie klubów powiatu wieruszowskiego (UKS „Grom” w Sokolnikach, MUKS „Junior” Ochędzyn i GOK Galewice).

• Nowy program dotacyjny dla organizacji pozarządowych – PROO

Pełnomocnik Wojewody Łódzkiego ds. Społeczeństwa Obywatelskiego zaprasza na organizowane przez Narodowy Instytut Wolności (NIW) spotkanie na temat wdrażania Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich (PROO).

PROO to nowoczesny i elastyczny program dopasowany do potrzeb III sektora. Na ten cel w latach 2018-2030 ma zostać wydanych 585 milionów złotych pieniędzy publicznych, warto poznać praktyczne wskazania, aby móc skorzystać z tych środków.

• Wieruszowskie LO świętowało Dzień Patrona Szkoły

Wicestarosta wieruszowski Stefan Pietras brał udział w piątkowych obchodach Święta Patrona Szkoły Liceum Ogólnokształcącego w Wieruszowie. Urodziny Mikołaja Kopernika uczniowie i nauczyciele świętowali od początku dnia. Tegorocznym obchodom Święta patrona towarzyszył również szkolny Dzień Humanisty.

• ,,Szansa na nowy start’’

Krajowe Stowarzyszenie wspierania Przedsiębiorczości informuje o rozpoczęciu realizacji projektu pt. ,,Szansa na nowy start’’ w ramach Osi Priorytetowej X ,,Adaptacyjność pracowników i przedsiębiorstw w regionie’’.

• PROJEKT GRANTOWY DLA GMIN. NAWET 150 TYS. ZŁ NA ROZWÓJ KOMPETENCJI CYFROWYCH!

„Gmina na czasie" to nowy projekt Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, realizowany wspólnie z Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów.

W ramach projektu gminy wiejskie, miejsko-wiejskie oraz miasta do 20 tys. mieszkańców z woj. łódzkiego oraz kujawsko-pomorskiego mogą ubiegać się o granty na realizację na swoim terenie mikroprojektów szkoleniowych, skierowanych do osób w wieku 25 lat i powyżej, w tym również osób niepełnosprawnych.