• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

Rada Powiatu

Informacja dotycząca zasad pracy Urzędu

Starostwo Powiatowe w Wieruszowie od czasu wprowadzenia stanu epidemii nie zaprzestało i nie zaprzestaje obsługi interesantów.
      Interesanci po wejściu do Urzędu są kierowani przez wyznaczonego pracownika do właściwego pomieszczenia Urzędu w celu załatwienia sprawy i powinni stosować się do jego zaleceń.
      Rejestracja pojazdów w Wydziale Komunikacji i Dróg jest możliwa po telefonicznym umówieniu terminu wizyty (z wyprzedzeniem do 2 dni) pod numerem telefonu: 62 78 13 374
      Jednocześnie informujemy, że codziennie w godzinach 11.00-11.15 nastąpi przerwa w obsłudze interesantów, z uwagi na konieczność dezynfekcji pomieszczeń.
      Przypominamy, że obsługa klienta odbywa się z zachowaniem wymogów sanitarnych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i klientów.
      Wszystkie osoby na terenie Urzędu zobowiązane są do:

Ogólnopolska zbiórka krwi pn. „Drogocenna krew”

Narodowe Centrum Krwi i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kontynuują współpracę w zakresie honorowego krwiodawstwa. Ogólnopolska zbiórka krwi pod hasłem DROGOCENNA KREW została przedłużona do 2023r.

•  bip1

• epuap

• pomoc prawna

Piknik zdrowotny w Galewicach

W niedzielę 16. sierpnia na boisku sportowym w Galewicach odbył się kolejny piknik zdrowotny. Zorganizowano pokazy i wspólne ćwiczenia zumby, naukę chodzenia z kijkami nordic walking pod okiem instruktora oraz gry i prozdrowotne zabawy z ciekawymi nagrodami.

Punkt medyczny w Czastarach

W sobotę 15. sierpnia w Święto Wojska Polskiego w Czastarach zorganizowano II Ognisko Patriotyczne. Podczas tej imprezy gościł już siódmy z serii dziesięciu projektowy punkt medyczny

Wspólny projekt przebudowy dróg lokalnych

W dniu 13. sierpnia w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie odbyło się kolejne spotkanie kontynuujące dalsze konsultacje, mające na celu tworzenie wspólnego projektu: ,,Włączenie terenów peryferyjnych Powiatu Wieruszowskiego i Powiatu Wieluńskiego do sieci transportowej TEN-T’’.

Bezpłatne badania ankietowe

W ramach kompleksowego programu zmniejszania zachorowalności na choroby związane ze stylem życia na obszarze powiatu wieruszowskiego zostaną przeprowadzone bezpłatne badania ankietowe. Obecnie realizowane jest badanie pilotażowe na grupie 100 osób w celu zweryfikowania ankiet. Po pozytywnej ocenie badania pilotażowego ankieterzy rozpoczną pracę w terenie. Badania ankietowe wśród mieszkańców powiatu wieruszowskiego realizować będzie firma: ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku sp. z o. o. z siedzibą w Kutnie przy ul. Grunwaldzkiej 5.

90-lecie straży w Kuźnicy Skakawskiej

W dniu 9. sierpnia obchodzono uroczystości związane z 90-leciem istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźnicy Skakawskiej. Historia powstania straży wiąże się z inicjatywą i zaangażowaniem grupy mieszkańców Kuźnicy Skakawskiej. Na uroczystych obchodach obecny był Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek, który wręczył odznaczenia zasłużonym strażakom.

• Zaproszenie dla przedsiębiorców

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza na bezpłatny cykl spotkań o charakterze konferencyjnym i warsztatowym. Spotkanie mają na celu pobudzenie postaw proinnowacyjnych wśród przedsiębiorców, w tym w szczególności przedstawicieli mikro, małych oraz średnich firm oraz wskazanie konkretnych korzyści płynących z wykorzystania innowacyjności oraz budowania gospodarki opartej na wiedzy oraz współpracy.

25-lecie firmy Stagra Meble

1 sierpnia Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek brał udział w obchodach 25. urodzin firmy Stagra Meble. Jest to duża, dynamicznie rozwijająca się firma i marka na rynku meblarskim oraz jedna z największych firm w powiecie wieruszowskim. Stagra Meble zatrudnia ponad 150 specjalistów i działa na wielu rynkach poza granicami kraju. Na uroczystym jubileuszu istnienia firmy, Starosta złożył gratulacje z okazji 25-lecia działalności oraz wręczył właścicielom Stagry Mable szczególne podziękowanie za aktywne propagowanie idei przedsiębiorczości w środowisku lokalnym oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki, podpisane przez Starostę oraz Wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego. Starosta życzył firmie dalszych sukcesów i równie silnej pozycji na rynku, jak dotychczas.

Piknik zdrowotny w Czastarach

2 sierpnia w ramach serii pikników odbyła się impreza w Czastarach. W spotkaniu uczestniczył Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek, który również promował zdrowy styl życia.