• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

Rada Powiatu

• 3780

Informacja dotycząca zasad pracy Urzędu

Starostwo Powiatowe w Wieruszowie od czasu wprowadzenia stanu epidemii nie zaprzestało i nie zaprzestaje obsługi interesantów.
      Interesanci po wejściu do Urzędu są kierowani przez wyznaczonego pracownika do właściwego pomieszczenia Urzędu w celu załatwienia sprawy i powinni stosować się do jego zaleceń.
      Rejestracja pojazdów w Wydziale Komunikacji i Dróg jest możliwa po telefonicznym umówieniu terminu wizyty (z wyprzedzeniem do 2 dni) pod numerem telefonu: 62 78 13 374
      Jednocześnie informujemy, że codziennie w godzinach 11.00-11.15 nastąpi przerwa w obsłudze interesantów, z uwagi na konieczność dezynfekcji pomieszczeń.
      Przypominamy, że obsługa klienta odbywa się z zachowaniem wymogów sanitarnych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i klientów.
      Wszystkie osoby na terenie Urzędu zobowiązane są do:

• 3898

Ogólnopolska zbiórka krwi pn. „Drogocenna krew”

Narodowe Centrum Krwi i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kontynuują współpracę w zakresie honorowego krwiodawstwa. Ogólnopolska zbiórka krwi pod hasłem DROGOCENNA KREW została przedłużona do 2023r.

•  bip1

• epuap

• pomoc prawna

• 1476

Muzyczne lato 2015 (relacja video)

Tradycyjnie parada orkiestr dętych zainauguruje „Lato na marszową nutę”. 9 edycja tej wspaniałej muzycznej imprezy rozpocznie się o godz. 13.00, w niedzielę 2 sierpnia 2015 r. w Dzietrzkowicach. Zaprezentują się orkiestry z Kurzętnika, Ropczyc, Sobolowa, Skomielnej Czarnej i Bogdanówki, Ostrzeszowa, Łomnicy, Łowkowic, Wieruszowa i Dzietrzkowic. O 20.30 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – zespół LOMBARD.

Dla przypomnienia prezentujemy filmy z ubiegłorocznej edycji tej imprezy.

• 1474

IV kadencja Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

W dniu 24 lipca odbyła swoje pierwsze posiedzenie w IV kadencji Powiatowa Społeczna Rada ds. osób niepełnosprawnych w składzie powołanym Zarządzeniem Starosty Wieruszowskiego Nr 32/15 z dnia 2 lipca 2015r. t.j:

• 1473

Fundusze dla przedsiębiorców

W imieniu Zespołu Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Sieradzu serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorców pn. „Środa z Funduszami dla przedsiębiorców na szkolenia”, które odbędzie się 5 sierpnia br. w godzinach 10:00 - 13:15 w sali konferencyjnej A Urzędu Miasta Sieradza (Plac Wojewódzki 1, I piętro). Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz odesłanie na adres: LPISieradz@lodzkie.pl bądź dostarczenie go osobiście do siedziby Punktu, mieszczącego się przy ul. Kościuszki 6 w Sieradzu.

• 1475

Święto Policji

24 lipca Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek brał udział w uroczystym apelu z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości policjantki i policjanci otrzymali nominacje na wyższy stopień służbowy oraz odznaczenia. Wśród zaproszonych gości byli również przewodniczący rady gminy Wieruszów Waldemar Kasprzak, zastępca burmistrza Renata Świeściak, , prokurator Iwona Janczura – Pietrzak, w imieniu posłanki Elżbiety Nawrockiej asystent Żaneta Matusiak, komendant powiatowy państwowej straży brygadier Waldemar Kopacki oraz ksiądz Karol Galewski. Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku komendantowi wieruszowskiej Policji inspektorowi Dariuszowi Dworczakowi. Meldunek składał dowódca uroczystości nadkomisarz Jerzy Nowojewski.

W uroczystości odznaczono dwóch policjantów brązowymi orderami „Zasłużony Policjant”, piętnastu policjantów i policjantek otrzymało nominacje na wyższe stopnie policyjne.

• 1472

BIURO RZECZNIKA PRAW KONSUMENTA - nieczynne

BIURO RZECZNIKA PRAW KONSUMENTA w Starostwie Powiatowym w Wieruszowiew dniach 27.07.2015R. – 10.08.2015R. BĘDZIE NIECZYNNE
    Bezpłatną poradę konsumencką można uzyskać dzwoniąc na bezpłatną infolinię 800 889 866 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00 zarówno
    z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych.

• 1471

Wieruszowski akcent na olimpiadzie (relacja video)

20 lipca 2015 r. uroczyste otwarcie na rynku w Opolu rozpoczęło jubileuszowe XX Międzynarodowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTIF. Ok. 500 zawodników młodzieżowych drużyn pożarniczych z ponad 20 krajów przybyło do Opola. Strażacka olimpiada potrwa do soboty 25. 07 2015 r. Wydarzeniu towarzyszy szereg dodatkowych atrakcji otwartych dla wszystkich chętnych, m.in. Wystawa Narodów i Festyn Strażacki, Olimpiada Obozowa, prezentacje drużyn i oraz pokazy sprawnościowe. Na opolskim rynku można było zobaczyć, jaką rolę pełnią obecnie strażacy-ochotnicy i cały zakres ich działalności ratowniczej, sportowej i kulturalnej poza przysłowiowym gaszeniem pożarów.

• 1466

Nie bądź królikiem doświadczalnym - nie bierz narkotyków (dopalaczy), które niosą śmierć!!!

Producenci i sprzedawcy narkotyków (dopalaczy) oraz innych substancji odurzających zapewniają, że oferowane przez nich produkty są bezpieczne i nie prowadzą do uzależnienia.

Zadać należy pytanie: skąd te zatrważajace statystyki, które mówią, że tylko w zeszłym roku odnotowano ponad 2400 zatruć dopalaczami a w pierwszej połowie tego roku dopalaczami zatruło się już ponad 2000 osób, z czego 9 przypadków było śmiertelnych!

• 1467

Postępowanie w wypadku kontaktu skóry z organami lub sokiem kaukaskich barszczy

W przypadku bezpośredniego kontaktu z kaukaskimi barszczami należy niezwłocznie umyć skórę zimną wodą z mydłem tak, by usunąć z jej powierzchni sok rośliny, a następnie chronić ją przed promieniami słonecznymi przez przynajmniej 48 h, jeśli nawet w tym czasie nie pojawiają się żadne objawy.